878 Shares 8141 views

1 miesiąc życia – krytyczne parametry rozwoju

1 miesiąc życia jest bardzo ważne zarówno dla dziecka i dla matki. W tym okresie zajmował niewiele adaptacji człowieka do życia poza łonem mamy wiarygodne. I wtedy kobieta uczy się być matką, reagujący na wszelkie zmiany w życiu dziecka.


wskaźniki fizyczne

W pierwszym miesiącu życia dziecka – okres szczególny, gdy parametry fizjologiczne można powiedzieć matka dużo.

Pierwszą rzeczą jaką należy zwrócić uwagę bezpośrednio do szpitala, to ile dziecko śpi. Zdrowe i dobrze rozwija dziecko w tym czasie spędza we śnie prawie codziennie, pozostając aktywnym przez 2-4 godzin. W tym śnie może mieć on aktywnie poruszać rękami i nogami.

Drugi – wzrost w opcjach dzieckiem. Tak więc, zgodnie z WHO, dziecko w pierwszym miesiącu musi uzyskać co najmniej 600 gramów, wzrost o około trzy centymetry zwiększają objętość głowicy i pół centymetrów. Pierwszy sygnał do manifestacji niepokoju jest brak wspomnianej masy. Jednakże, jeśli dziecko jest jedzenie, dobre krzesło, trzeba czekać na planowaną kontroli lekarza.

Po trzecie – wizja. W 1 miesiącu życia dziecka zaczyna się skupić. Maluch stopniowo zaczyna rozróżniać sylwetki, rozpoznawać rodzimy, jest zainteresowany w kontemplacji przedmiotów.

Po czwarte – plotka. We śnie, co do zasady, że dziecko nie reaguje na głośne dźwięki. Ale w stanie czuwania, musi zaczynać się ostry i głośny dźwięk. Warto również zauważyć, że jeśli problemy dzieci z uszu, a następnie pokazać może wykorzystać aktywną głowicę skrętną.

Po piąte – zmysł węchu. Normalnie, tylko koniec pierwszego miesiąca dziecko może rozpocząć tzw śluzowej czyszczenie. Jednakże, w celu ustalenia, czy jest to tylko puszka ekspert. Więc w pierwszych objawów nieżytu nosa powinny skonsultować się z lekarzem. Ignorowanie objawów lub siebie może doprowadzić do tego, że dziecko przestaje reagować na zapachy.

Po szóste – krzesło. Rozwój dziecka w pierwszym miesiącu życia jest w dużej mierze zależy od jego mocy. Jego jakość i ilość łatwo określona przez krzesło. Zwykle dziecko, które jest karmione piersią jest opróżniany po każdym karmieniu. Kid-bottle-making jest jeden lub dwa razy dziennie. Zarówno fotel powinien być złoty brąz.

wydajność umysłowa

1 miesiąc życia dziecka jest całkowicie skierowane do powstawania refleksów. Najważniejszym z nich jest ssanie. Dzięki niemu dziecko otrzymuje bardzo potrzebne mleko dla niego. I ta zasada dotyczy zarówno niemowląt i od butelki.

Kolejne trzy odruch zmierzające do aktywnego poznania świata – chwytanie, Mora i wyszukiwania. Chwytanie pozwala badać powierzchnię wyszukiwania – lokalizacji obiektów w przestrzeni, Moore jest odpowiedzialny za należyte uznanie i jego źródła.

W 1 miesiącu życia również utworzony i przyszłe dwunożne umiejętności lokomocji. Jest to ułatwione przez cztery światła – wsparcie, pływanie, indeksowania i chodzenie. Wsparcie odruch powoduje, że dziecko przez krótki czas całkowicie w kontakcie z powierzchnią stóp. Diving reflex – aby charakterystyczne ruchy w „leżąc na brzuchu”. Odruchy raczkować i chodzić odzwierciedlać możliwość wyjazdu w przyszłości.

Wszystkie te wskaźniki są bardzo ważne dla pierwszego badania, lekarz był w stanie ocenić, w jakim stopniu jest nie tylko fizyczne, ale także rozwój umysłowy dziecka.