793 Shares 2386 views

Co jest lepsze: czy IPS TFT? Jak wybrać dobry ekran?

Teraz na rynku elektroniki jest przedstawiany jako ogromną różnorodność rozwiązań, niektórzy użytkownicy mają trudności w wyborze instrumentu dla niektórych parametrów. I nie może być również kwestia, to lepiej: IPS TFT, czy i jakie różnice występują w tych technologiach. W katalogu technologii, a mianowicie wyświetla opisy, można spotkać wiele zamieszania informacji napotyka poszukiwanie odpowiedzi.


technologia funkcje

Tak więc, aby ustalić, co jest najlepsze: IPS lub TFT, konieczne jest, aby wiedzieć, jak działać w obie matryce, czyli jakie zasady ustanowione w ich bazie. Pierwszym z nich jest zasadniczo bardziej wyrafinowana wersja sekundę, czyli kiedy powstała zastosowano nieco inne podejście.

TFT jest sposób wytwarzania ekranów macierzy ciekłokrystaliczny, w którym zakłada się położenie kryształów spirali pomiędzy parą płyt. Jeśli napięcie nie jest stosowane, są obracane w płaszczyźnie poziomej do siebie pod kątem prostym. Przy maksymalnym napięciu, są włączone tak, że światło przechodzące przez nich tworzą czarne piksele, a gdy nie ma napięcia – biały. Jeśli mówimy o tym, co jest lepiej: IPS lub TFT, pierwszy technika różni się od niego tym, że kryształy są umieszczone w postaci matrycy, a nie spiralnie i równolegle do płaszczyzny ekranu, oraz w stosunku do siebie. Gdy nie stosuje się napięcie, kryształy nie są obracane od tej matrycy i różni się od poprzedniego.

Różnica z punktu widzenia użytkownika

Tak więc, biorąc pod uwagę, na pytanie, co jest lepsze: IPS lub TFT, warto powiedzieć, że różnica wizualna jest więcej kontrastu, który zapewnia prawie doskonałą transmisję w kolorze czarnym. Z tego obrazu jest bardzo jasne. Jeśli używasz tablicę TFT można mówić o złej jakości reprodukcji kolorów. W tym przypadku, każdy piksel ma swój własny kolor, który różni się od innych. Kolor z tego powodu może znacznie zniekształcony. Jednak takie rozwiązanie ma duże zasługi, a mianowicie wysoką szybkość reakcji w stosunku do wszystkich istniejących w danej chwili. IPS ekranu wymaga pewnego czasu na wykonanie kryształy odwrócenie równoległe. Ludzkie oko z prawie nie łapie różnicę istniejącą w czasie reakcji.

ważne punkty

Analizując to, co najlepsze: IPS lub TFT-LCD, warto zauważyć, że pierwsza opcja jest bardziej energochłonne. Związany z nim wymaga dużych ilości energii, aby obrócić kryształ. Jeśli chodzi o potrzebę zapewnienia maksymalnej efektywności energetycznej, producent sprawia, że jego wybór na korzyść matrycy TFT. Jednakże IPS Technologia ta charakteryzuje się bardzo szerokie kąty widzenia, które sumują się do 178 ° C. Zapewnia to maksymalną łatwość użytkowania. Cała reszta matrycy nie może zapewnić takiego przeglądu. Obecnie TFT – jest to najbardziej proste i tanie rozwiązanie, stosowane w większości modeli segmentu budżetowego urządzeń. W tym przypadku, IPS może być prowadzona na wyższym poziomie, ale nie można nazwać top-end, jak w tej chwili nie są bardziej zaawansowany rozwój.

PLS TFT lub IPS: Który jest lepszy?

Pierwszy typ matrycy ma mały czas reakcji i optymalne zużycie energii, ale poziom koloru w tym przypadku nieco za innymi technologiami. IPS matryca zapewnia doskonałą reprodukcją kolorów, optymalny kontrast, szerokie kąty widzenia, ale charakteryzuje się również wysokie zużycie energii niezbędnej do pracy.

Między ekranami, pracując na tych dwóch technologii, istnieje ogromna przepaść pod względem jakości. To samo odnosi się do kosztów. TFT-matryca pozostaje na rynku tylko dlatego, że są tak tanie.