741 Shares 5781 views

Petards "Corsair": opis

Szczególną uwagę przywiązują do ogromnej różnorodności materiałów pirotechnicznych. Ich wygląd jest znany wszystkim, którzy kiedykolwiek napotkali produkty pirotechniczne. Będąc klasycznym gatunkiem, wśród wszystkich grup urządzeń do fajerwerków najbardziej popularne są petardy. W szerokiej gamie produktów na rynku pirotechnicznym szczególnie udowodniono, że petardy "Corsair".


Co to jest produkt?

Petards "Corsair" to małe urządzenia pirotechniczne, które są wygodne w każdym święcie lub uroczystości. Nazwa "petard" przypomina francuskie słowo "ropeter", czyli "pęknięcie z hukiem".

Jakie są rodzaje petardy?

W zależności od metody zapłonu i jego konstrukcji wyróżnia się następujące rodzaje petardy:

 • Terochnye. Ich zapłon jest wykonywany przez tarcie w pudełku. ("Corsair-4").
 • Wick. Do ich zapłonu jest specjalny przewód przeciwpożarowy. ("Corsair-8").

W zależności od powtórzonego efektu "Corsair" podzielony jest na dwa typy:

 • Zwyczajne. Składają się z tulei kartonowej wypełnionej mieszaniną pirotechniczną. Dla prostych petardy jest jasna lampa błyskowa i bardzo głośna bawełna. Nie ma innych efektów eksplozji.
 • Połączone lub złożone. Oprócz standardowych lamp błyskowych i bawełny towarzyszą wybuchowi petardy, z dodatkowymi efektami: rotacja, gwizdanie, emisja barwnych iskier i dymu. Proces nieciągłości jest przeprowadzany w kilku seriach. Po zapłonie głowy petardy, środki pirotechniczne wchodzą w nieładny ruch. Potem, po gwizdku, wybuch sam się zdarzy. Ci, którzy chcą osiągnąć podobne efekty, zaleca się zakupić petardy "Corsair-12". Korzystanie z produktów tej serii zapewni jasność każdemu urlopowi.

Charakterystyka techniczno-techniczna dużego megapetera

Produkty pirotechniczne z serii 12 sprzedawane są indywidualnie w jednym opakowaniu:

 • Długość klocka wynosi 135 mm.
 • Średnica produktu wynosi 35 mm.
 • Czujnik zwalniania jest przeznaczony na 8 sekund.
 • "Corsair-12" jest uważany za "tetroke petard".
 • Efektem użycia jest jedna mocna szczelina światła.

Skład ognia "Corsair"

Powłoka papierowa z petardą jest nadziewana mieszanką pirotechniczną, dla której stosuje się magnez proszkowy i nadchloran potasu. Te substancje chemiczne, po spaleniu, są zdolne do tworzenia wysokiego ciśnienia, co jest konieczne do złamania powłoki kartonowej. Proces kończy się głośnym popem. W jakiejkolwiek formie petardy, pożar jest konieczny, aby ich wystrzelić. Jeśli produkt ma rodzaj knota, wówczas knot wchodzi w kontakt z ogniem. Według moderatora, który jest specjalnym związkiem chemicznym, który daje czas rozbijania, aby wyrzucić petardę, ogień przenosi się na skład pirotechniczny samego produktu (nadchloran magnezu i potasu). Znajdujący się pod zdjęciem petardy "Corsair" daje pojęcie o ich ogólnym wyglądzie i cechach projektowych.

Wybuch powstaje wskutek nadmiernego ciśnienia powstającego w korpusie petardy, który pojawia się w wyniku spalania magnezu i potasu. Przejęcie pożaru moderatora trwa kilka sekund. W tym czasie musisz mieć czas, aby wyrzucić zapalony petardy. Środek opóźniający jest przeznaczony dla bezpieczeństwa konsumentów produktów pirotechnicznych.

Robić domowe petardy

Wielu rzemieślników, posiadających wolny czas, często zastanawia się, jak zrobić kombinezon "Corsair" na własną rękę?

Przed rozpoczęciem pracy należy nabyć następujące materiały:

 • Długopis z pastą.
 • Zapalony.
 • Dwa kawałki papieru. Od tego w przyszłości zostanie zrobiony petant i knot.
 • Pakiet petardów "Corsair-1". Ze względu na niską cenę, gatunek ten jest bardzo popularny wśród wielu konsumentów. Jeden pakiet zawiera 60 tetroke petards. Mają kształt prętów o długości 40 mm.
 • Taśma klejąca.
 • Klej PVA.

Aby proces produkcji pirotechnicznej był intensywny, zalecane jest, aby wszystkie prace były wykonywane etapami.

Etapy

Zrób dwa przypadki na kombinezon i knot. Można to zrobić za pomocą długopisu, na którym przygotowywane są dwa kawałki papieru. Średnica muszli może być dowolna. Wszystko zależy od ilości substancji pirotechnicznych.

Przymocuj papkę na długopisu za pomocą kleju PVA. Prace powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby z jednego końca petardy znajdowało się dno.

Owiń przygotowany półfabrykat taśmą. Zapobiegnie to wyjmowaniu konstrukcji.

Wypełnij utworzony petardy z materiałem pirotechnicznym. Można je pobrać z gotowych markowych produktów "Corsair-1".

Użyj pasty z długopisu i papieru, aby zrobić knot. Prace są wykonywane w taki sam sposób jak powłoka petardy.

Podłącz knot do produktu pirotechnicznego rękodzieła. Dla niezawodności zaleca się użycie taśmy klejącej.

Niuanse w pracy

Materiał pirotechniczny, zawarty w petardach ("Corsair-1"), zaleca się oddzielenie od bezpiecznika, który ma wygląd różowego proszku.

Podczas napełniania korpusu sztucznych ogniowych używać tylko tej substancji, która jest wycofywana z oryginalnego ognia. Proszek w proszku różowym nie może być zakryty w cieście domowych petard. Jest używany tylko do napełniania knota.

Napełnianie petardami materiałem pirotechnicznym musi odbywać się stopniowo. Po włożeniu do organizmu niewielkiej ilości proszku konieczne jest wykonanie ubijania. Jest to konieczne, aby upewnić się, że powstały petardy nie stają się iskrą bengalską w czasie eksplozji: gdy jest zapalony, powinien eksplodować, wytwarzając głośny klaps, a nie iskrzący.

Używając różowego proszku do napełniania knotem, bardzo ważne jest kompresowanie wszystkiego. Im lepsza jest udaremniona substancja, tym dłużej pali się knot, co oznacza, że ten, kto wysadza ogień, prawdopodobnie ucieknie.

Zasady bezpieczeństwa

Podczas korzystania z pirotechniki należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa:

 • Promień eksplozji wynosi do dziesięciu metrów. Dlatego, aby wysadzić petardy, "Corsair" następuje na specjalnie przygotowanym do tego celu otwartym obszarze.
 • W przypadku, gdy nagły wybuch nie działa, nie można go podejść od razu. Możesz to zrobić po dwudziestu minutach. Najprawdopodobniej wadliwy jest niewybuchowy produkt. Niemniej jednak zaleca się napełnienie go wodą.

Wnioski

Petards "Corsair" odznacza się wysoką jakością i niezawodnością. Te wyroby pirotechniczne mają wiele zalet w stosunku do podobnych produktów innych firm, ponieważ są to produkty certyfikowane.

Petards "Corsair" są reprezentowane przez całą serię oryginalnych produktów, różniących się idealnym stosunkiem ceny i jakości. Każdy konsument może wybrać dla siebie. Biorąc pod uwagę ich niezawodność i niski koszt, petardy Corsair zaspokoi najbardziej wymagających klientów.