878 Shares 7619 views

Kerry Japoński – goście z Chin

Kerry jest japoński kwitnienia krzew liściasty należący do rodziny Rosaceae. Przyszła do nas z Chin. Nazwa tej zagranicznych gości był na cześć Kerr – kolektor London roślin, ogrodnik pracujący w szkółce botanicznego i niesie odmian kwiatów importowanych z Azji. Zakład – w rosyjskich ogrodów niezbyt częstych gości, najwyraźniej z powodu jego południowej pochodzenia.

Jego wygląd jest bardzo podobny do japońskiego Kerry trawiastym krzaku: Jest całkowicie zielone pędy tylko u nasady lekko zbrązowieje. Jego wysokość sięga prawie na metr, a ich rozmiar poprzeczny niekiedy sięga dwóch metrów (ze względu na sadzonki głównym). Desyatisantimetrovyh liści roślin, zielone, ząbkowane na brzegach.

Kerry japoński, fot którym szczególnie uderzające w trakcie kwitnienia, ma kilka odmian, takich jak Picta, Pleniflora itd. D. Kwitnie jasne żółte kwiaty pachnące, bardzo podobne do małych rozety.

Ogrody są najczęściej znaleźć Kerry japoński Terry złote kwiaty, które mogą cieszyć oko, w sprzyjających warunkach dwa razy w roku. Nemahrovyh odmian można wyróżnić pięć albiflora z klasy białych kwiatów.

Jednym z głównych czynników wpływających na uprawę tej rośliny jest właściwe miejsce. Bush Kerry kocha dobrze oświetlonych słoneczne obszarów chronionych od zimnych wiatrów. pit sadzenia powinny mieć głębokość czterdziestu centymetrów. Ziemia składa się z mieszaniny darni i ogród żyznej gleby próchnicy. Dodaje się go do złożonych nawozów.

Kerry japoński – wystarczy woda-kochający rośliny, więc to musi być podlewane co tydzień w trakcie wegetacji. W zimie, wokół jego podstawy należy wlać dużo śniegu. Bush bezboleśnie tolerują przesadzania, najważniejsze, że stało się jesienią lub wiosną, gdy nie ma arkusz okładki.

W lipcu, po zakończeniu kwitnienia, roślina powinna być pewny, aby przyciąć. Gałęzie są skracane do tej samej wysokości, a młode pędy trochę kropce. Jednocześnie trzeba wydać, a korzeń nawożenie. To jest najlepsza napar z dziewanny. Kombinacja cięcia z wprowadzeniem nawozu będzie promować dobre rozgałęzienia i wzrost.

Dzięki starannej konserwacji Kerry japoński zachwyci nie tylko z pięknych formach, ale długo, przez całe lato, kwitnienie.

Jeżeli krzew rośnie w odpowiednim miejscu, schronienie zimą nie trzeba: jest tyle śniegu. W przeciwnym razie trzeba sadzić gałęzie świerkowe schronienie, gięcie gałęzi na ziemię.

Kerry najprostszy podział ras. A stary krzew kopanie nie jest to konieczne, możliwe jest tylko poprzez oddzielenie od niego trafia, przeszczepione w żądanym miejscu. Ponadto roślina jest propagowane przez sadzonki i cięte z parą liści, posadzone w półcieniu światła w szklarni, gdzie zimują. I tylko w materiale wiosennej zasadzono już w miejscu docelowym – z dala od przeciągów, w dobrze oświetlonym ogrodem.

W projektowaniu krajobrazu, ten krzew jest powszechne w dużych mieszanych klombów w towarzystwie japońskich klonów i rododendronów. On bardzo dobrze dogaduje się z drzew iglastych – Tusi, jałowca i świerka, i pasuje do kompozycji z gospodarzami, róże i spirea.