164 Shares 9636 views

Co jest zapobieganie alkoholizmu?

Obecnie istnieje coraz więcej osób jest uzależnionych od alkoholu. Oraz wiek i płeć osób nie ma znaczenia. Dlatego teraz spędził profilaktyki alkoholizmu w szkołach i na uniwersytetach, aby wyjaśnić młodzieży dostępne przykłady niż niebezpieczeństw alkoholu do nich i ich potomstwa.


Jednak ważne jest, aby pamiętać, że zapobieganie alkoholizmowi i narkomanii powinny być przeprowadzane w rodzinie, że dziecko od dzieciństwa wiedział, że to jest – to jest złe, aby mieć jasny punkt widzenia. Wtedy ulica i społeczeństwo nie zostaje zestrzelony mu właściwą drogę.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieje szereg zasad, które muszą być przestrzegane w celu zapobiegania alkoholizmowi odbyła się z powodzeniem i skutecznie.

  1. Nie należy przechowywać alkohol w domu. To jest – to zły przykład dla dzieci, którzy wiedząc, że dom ma alkoholu, nie weźmie twojej rady, co do picia szkodliwe. Ponadto, dostępność napojów alkoholowych w domu staje się pokusa dla ludzi, którzy mają skłonność do picia, i może sobie pozwolić na dodatkowy.
  2. Zapobieganie alkoholizm będzie skuteczna nawet jeśli dorosły nie siedzieć w domu i pracy. Wtedy nie jest pozytywnym bodźcem do istnienia i samorealizacji.
  3. Jeżeli dana osoba ma problemy z uzależnieniem od alkoholu, musi udać się do psychologa, który pomoże w identyfikacji przyczyn problemów i znaleźć sposoby, aby go rozwiązać. Ważne jest również, aby uznać, że choroba nadal istnieje, i powinien być traktowany. Dopóki pacjent nie zdaje sobie sprawy, że ma chorobę, każde leczenie byłoby bezcelowe. Trzeba ustawić sobie pozytywny sposób, aby otaczać się pozytywne.
  4. Jeżeli dana osoba prowadzi aktywny tryb życia, kultura ewoluuje, ciągle „w biznesie”, nie będzie miał chęci do picia alkoholu.

W ogóle, profilaktyki alkoholizmu w społeczeństwie historycznie podzielony na dwie części: public i medycznych.

Kraj jako organ administracyjny dłuższego czasu stara się być aktywna profilaktyka uzależnienia od alkoholu, przy użyciu różnych środków. Tak więc, zanim nawet przyjęła surowe przepisy zabraniające sprzedaży i używania alkoholu. Ale to nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, i doprowadził do przeciwnego skutku.

Zapobieganie alkoholizmu powinny obejmować kontrolę prawną i administracyjną nad wykorzystaniem napojów alkoholowych w miejscach publicznych, w pracy (nieobecności związanych z piciem, twardej walki, etc.). Ścisłe karanie kierowców, którzy siedzą za pijaka koła, ponieważ stanowią one potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie ale również dla życia innych.

Medycyna zapobieganie alkoholizm powinien wyjaśnić pracowników medycznych o szkodliwości używania alkoholu.

Istnieją dwa obszary bezpieczeństwa: całkowicie trzeźwości i ograniczenie spożycia alkoholu na dopuszczalnym poziomie. Całkowite odrzucenie alkoholu wykonywać jedynie ograniczony krąg osób (zawodników, byłych alkoholików, trzeźwy członkiem społeczeństwa, etc.). Większa produktywność będzie stosowanie metod, które wskazują rozsądnego zużycia limitu korzyść alkoholi.

Istnieje kilka grup w populacji, a wśród nich wysoki stopień rozwoju uzależnienia od alkoholu. Może to być członkowie rodziny, którzy mają silne przywiązanie do alkoholu, którzy pracują w bezpośrednim sąsiedztwie alkoholu. grup wysokiego ryzyka są ludzie, którzy nadużywają mocny napój. Osoby te muszą być stale pod kontrolą służb społecznych (muszą przynieść we wspólnocie gdzie Narkomanii i psychologowie są aktywnie promującego zdrowy tryb życia i swoje zalety).