354 Shares 6477 views

Porady ogrodnicy Sadząc petunia

Petunia – roślina ozdobna, który jest często używany do dekorowania części ogrodników. Ponadto, jest on nazywany miasto piękne, jak te kwiaty są bardzo często postrzegane w trawnikach miejskich. Jednak, gdy sadzenie sadzonek petunii, nie wiem wszystkiego.


siew

Siew – być może najważniejsze wydarzenie w uprawie petunii. Fakt, że jej nasiona są bardzo melenkie więc rozprowadzać je równomiernie jest trudne. Aby to zrobić, należy użyć różnych metod. Można mieszać z piaskiem ziarno siać i tak. może to być bardzo płytkie rowki, aby położyć im paskami chusteczek, a następnie za pomocą szklanego pręcika do zwilżania końcówki nasiona dokładnie nakłada się wzdłuż rowków. Bardzo ciekawy sposób – lądowania na śniegu. Na powierzchni ziemi jest wypełniona grubości 1-1,5 cm śniegu. Na to starannie określone nasiona. Topienia śniegu lekko zagęszcza gleby, co zakopane nasion. Sadząc petunia – dość istotne pytanie. Rozpocząć sadzenie najlepiej pod koniec zimy, na 12-13 tygodni przed przesadzania do gruntu. W tym przypadku, rośliny będą mieć czas, aby uzyskać silniejszy i jeszcze kwitną, co znacznie zwiększy ich szanse na zakorzenienie.

dalszej opieki

Więc pytanie, w jaki sposób i kiedy należy siać sadzonki petunii, zdecydowaliśmy. Co dalej? Okno z wysiewem należy zamknąć folię (aby uniknąć wysuszenia gleby). Po pojawieniu się pierwszy liść (10-20 dni), przy czym folię usuwa się i przenosi się do skrzyni w dobrze wentylowanym. Ważnym warunkiem uprawie sadzonek petunii są słońce i ciepło. Jeśli lampka nie wystarczy, rośliny po prostu umrzeć. Najlepszy ze wszystkich, nawet w nocy, aby pozostawić na sadzonki włączyć lampę.

pościel

Wielu ogrodników są zainteresowani w tej samej kwestii, kiedy sadzić petunie w otwartym terenie. Idealnie powinno się to odbywać w połowie czerwca, ale wielu ogrodników sadzić ją na początku tego miesiąca. W tym przypadku, rośnie również. Przed posadzeniem sadzonek powinien być przygotowany. Siewek nurkowania i przeszczepione do plastikowych kubków, w którym dna wstępnie wykonane otwory, aby uniknąć stagnacji wody. Po czekał aż petunie kwitną, są one przenoszone na otwartym terenie. Poprzez mały otwór lekko ugniata kubek, po czym roślin (łącznie z gleby korzenie) mogą być łatwo dostępne. Należy ostrożnie opuszczany do studni i prikopat.

W trosce o starszych roślin

Więc pytanie, kiedy sadzić petunie w ziemi, mamy odpowiedzi. Teraz wszystko, co jest potrzebne – jest podlewać je co najmniej raz na dwa dni. Petunii oraz tolerują suszy, lecz długotrwałe brak niegazowanej wody umiera. Sadząc zbadać miłość tej rośliny na słońce. Petunia rośnie w cieniu, nie dostaniesz obfite kwitnienie. Kwiaty są rzadkie, a wzrost i rozgałęzienie – opóźnione. Jeśli piękno rośnie w doniczkach lub dużego garnka, najlepiej jest od czasu do czasu usunięcia przekwitłych kwiatów, w przeciwnym razie będą one zniszczyć cały tsvetnichka kosmetyczny. Duże obszary wyblakłe obwisłe głowy nie są tak widoczne.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł jest przydatny do ciebie, a teraz nie wiadomo, kiedy sadzić sadzonki petunii lub w ziemi.