94 Shares 3306 views

Kalatea – rodzaje, gatunki, opieka

Przyjeżdżając się do nowego domu lub budując długi, znany dom, ludzie często uciekają się do pomocy roślin. Miło mi było spojrzeć na świeże zieleniny po długim i trudnym dniu! Oczywiście wszyscy wybierają rośliny w domu tak, aby były przyjemne dla oka i nie wymagały specjalnych warunków. I tak, patrząc na internetowe kwiaty domowe, zdjęcia i nazwy roślin, początkujących lub doświadczonych hodowców napotkają kalate. Ona jest oszałamiająco piękna, choć nie tak bezpretensjonalna, jak wiele innych kwiatów w ogrodzie.

Kalatea jest rodzajem roślin z dużą liczbą gatunków. Wśród nich są okazy z wąskimi, ostrymi lub prawie okrągłymi liśćmi, ich kolory również się różnią. Ogólnie rzecz biorąc, nie wiedząc o tym, trudno sobie wyobrazić, że są wszyscy krewnymi.

Najczęściej można znaleźć w sklepach i domach kwiaciarni kalisz Vášević. Zawiera ciemnozielone owalne aksamitne liście i dobrze oznakowaną żyłę centralną. Bardzo szerokie, prawie okrągłe zielone liście z pięknym wzorem z przodu, z burgundami od wewnątrz – malowana lub malowana kalatea. Gatunki o wąskich liściach – lancetowate, majestica – są bardzo ciekawe, można też zobaczyć bardzo piękne wzory. Gatunki roś lin Makoya i czyni na noc umieszczał ich malowane owalne liś cie – dla tego procesu jest bardzo ciekawe obserwujĘ ….

Kalatea, której gatunek liczy około półtora połowy (a to jest najbardziej popularne!), Jest, jak można przypuszczać, ozdobną roślinę liściastą, a jej kwiaty nie są zbyt interesujące, więc zwykle nie jest to ciekawe dla fanów tego rodzaju roślin. Lekkie, różowe lub kremowe odcienie małych kwiatów, zbierane w kwiatostanach na krótkim kępku – nie takie ekscytujące wzrok.

Kalatea, której gatunki są tak różne, ogólnie rzecz biorąc, chwała dość kapryśnej rośliny, chociaż w większości przypadków plantatorzy kwiatów nadal zdołają się z nią pogodzić, a nie zmieniać zwykłych warunków życia za dużo. Przede wszystkim kwiat nie toleruje bezpośredniego światła słonecznego, a wręcz przeciwnie, poczuje się dobrze w dość ciemnym rogu. Jednak nie warto pozbawiać kalathey całkowicie – liście mogą stać się mniejsze i tracić dekoracyjność. Nie można pozwolić na ostre zmiany temperatury, a ogólnie na zimno i w pobliżu jego lokalizacji.

Do podlewania należy używać miękkiej wody w temperaturze pokojowej. Kalatea, której gatunki nie tolerują przepełnienia, toleruje także suchość, więc w tej sprawie właściciel kwiatka będzie musiał znaleźć równowagę. Innym poważnym problemem większości apartamentów jest suche powietrze, w którym roślina, jeśli nie umiera, stopniowo traci swoje właściwości dekoracyjne, jego liście skręcają i umrą.

Ale reprodukcja i transplantacja kalatei nie stwarzają trudności. Przeładunek lub przeładunek odbywa się corocznie. Garnek nie powinien być zbyt duży, przeciwnie, większość kalatów wolą zatłoczoną. Podczas przeszczepu krzak może być starannie podzielony na części i posadzony.

Tak, troska o kalatei trudno nazwać łatwą, ale piękno tej rośliny jest tego warte!