639 Shares 1493 views

Główny feat Marata Kazeya

Być może, 9 maja – jeden z najzdolniejszych i najbardziej święty świąt dla każdego. Dzień Zwycięstwa – jeden z niewielu dni, które jest w stanie przynieść ze sobą nie tylko wszystkie Rosjan, ale nawet mieszkańcy Francji, Bułgarii, Ukrainy i wielu innych krajach.


Medialnym Wielkiego Zwycięstwa

Przez pewien czas przed wyjazdem na telewizorze zaczynają wykazywać wiele filmów dokumentalnych i programów o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej. Przykładem jest seria programów „wyzwolicieli”, który prowadził słynny aktor Dmitrij Diużewa. On jest interesujący i barwnie opowiada o różnych wydarzeniach wojennych.

Heroes, Pioneers

Wyczyny wielkich wojowników napisano wiele książek. Nie zapominaj o tym. W tym artykule dowiesz się o człowieku, który nie wahał się ani sekundy, dał swoje życie za coś, co wszyscy jesteśmy teraz na ulicę i zobaczył nad głową spokojnym niebie. Przede wszystkim konieczne jest, aby wiedzieć, młodszego pokolenia, bo, niestety, bohaterowie coraz mniejsze z każdym rokiem.

Heroes-pionierzy – tych członków społeczności Pioneer którzy dokonali ogromnej liczby exploitów. W 1954 roku przygotował listę tych osób, składający się z dwudziestu dwóch nazwisk. Ale dziś skupimy się na jednym z nich dowiesz się, co pionierem Marat Kasei, a śladu pozostawione w historii naszego kraju.

Narodziny Marata Kazeya

Przyszły bohater urodził się 10 października 1929 roku w małej wiosce Stankovo mińskim regionie. Wybór nazwy wykonane przez jego ojca Iwana, który był przekonany komunista, a wcześniej służył w Floty Bałtyckiej. Nazwa bohatera przyszłości została wybrana na cześć „Marat” statku, na którym służył, a ojciec chłopca.

Tragiczny los ojca

Ivan Kazei było bolszewika do rdzenia, jest bardzo lubiany współpracowników. Ponadto prowadził szkolenia dla kierowców ciągników i uczestniczył w przyjaznej sądu. Niestety, los miał tragicznie w 1935 roku Ivan Kazei został aresztowany pod zarzutem sabotażu. Nawiasem mówiąc, opłata była niezasłużona. Ponieważ wyrok został wybrany link do Dalekim Wschodzie. Został zrehabilitowany pośmiertnie 24 lat później.

Losy bohatera matki

Ivan zdanie Kase wpływa również jego żonę, ona została zwolniona z pracy i wydalony z instytutu. Dzieci zostały wysłane do krewnych. Matka Marata Kazeya został aresztowany i zwolniony na krótko przed jej zaczęła się wojna. Krótko po wydaniu Anna poszła do partyzantów.

Pierwsze partyzanci Ming trwał bardzo długo, ponieważ wystawiony gestapo. Po tym wszyscy członkowie podziemia zostały wykonane. Wśród tych, wykonywana była matka i 13-letni Marat i jego 16-letnia siostra Ariadny. To wydarzenie skłoniło młodzi ludzie idą do partyzantów, gdzie reszta jego życia i walczyli Marat Kasei. Wyczyn, podsumowanie, które zostaną opisane później, nazwa wpisana na zawsze w historii pioniera.

Marat wchodzi partyzantów

W 1942 Marat stał się scout. Jego zadaniem było wniknąć w garnizonie wroga i ekstrakcji danych, więc partyzanci byli w stanie odeprzeć ważny punkt w Dzierżyńsk.

Pierwszy wyczyn Marata Kazeya

Ze względu na dzielnego chłopca – nie odważny akt. Od 1943 roku datuje się na pierwszym feat Marata Kazeya: uratował oddział jego towarzyszy od śmierci. wojska niemieckie otoczyły partyzantów, ale Marat był w stanie się wydostać, ale nie uratować mu życie: był w stanie uzyskać pomocy, a wróg został pokonany.

Pod koniec tego roku, wyczyn Marata Kazeya otrzymał honorową nagrodę – The Order Wojny Ojczyźnianej pierwszego stopnia, a medale „Zasłużony Wojskowej” i „Dla Walecznych”.

tragiczna śmierć

W 1944 roku rozpoczyna operację, dzięki której Białoruś „Bagration” wyzwolony od nazistów, który nie był w stanie zobaczyć Marat Kasei. Niemcy zabrali do oddziału partyzanckiego w pobliżu wsi Horomitskie. Walka wybuchła, który natychmiast zabity dru? Yny Marat. Niemcy go otacza, chcąc uchwycić. Wkrótce Marat prowadził wszystkie pociski, a potem bierze brzemienną w skutkach decyzję: aby wysadzić się granatem.

Do tej pory, istnieją dwie wersje, które wyjaśniają ten wyczyn Marata Kazeya:

  1. Pioneer bohater zrobił, aby zapobiec karną operację we wsi.
  2. Aby zniszczyć Niemców.

Partizan został pochowany w wiosce w ojczystej ziemi. Za bohaterstwo został odznaczony tytułem Bohatera Związku Radzieckiego w 1965 roku. Taki oto krótki, ale pełen życia mieszkał Marat Kasei.

Podsumowanie biografii bohatera nad. Po zakończeniu II wojny światowej siostra Marata Kazeya powrócił do Białorusi. Stracił podczas walki z wrogiem w oddziałach partyzanckich, obie nogi, ukończyła z tej samej uczelni i został nauczycielem. Zmarła w 2008 roku.

Pamięć o wyczynach będą żyć wiecznie, choć od dawna nie żyje i Ariadne i Marat Kasei. Pomnik bohatera został zainstalowany w stolicy Białorusi w 1959 roku, wiele ulic w kilku krajach nazwana jego imieniem.

Ciekawostką

W 1965 roku, kiedy Marat Kazei otrzymał tytuł Związku Radzieckiego, wzięła jego zdjęcie. Siostra Ariadne znaleźć lepszy obraz jego brat, który ironicznie wykonany niemiecki fotograf, który zdarzył się w domu przyszłości bohatera na początku wojny. Ten obraz może być postrzegane w każdej encyklopedii.

Tutaj był to wyczyn Marat Kazeya. Nie zapomnij swoich bohaterów i pamiętać, że bez nich, prawdopodobnie nie byłoby dzisiaj żył w świecie. Wielkiej Wojny Ojczyźnianej – straszne wydarzenie, nie tylko dla Rosji, ale dla całego świata. Nie chciałbym się powtórzy.

Historia zna wiele takich bohaterów jak Marat Kasei. Wyczyn, którego podsumowaniem jest podane w tym artykule, powinno być przykładem odwagi dla wszystkich żywych.