460 Shares 7097 views

Bonsai – dom opieki dla drzew, maluchy

Bonsai – sztuka uprawy drzew w skrócie – to ze wschodu. Moda dla stworzenia takie arcydzieła rośliny osiągnęły również Europę. Wildlife jest odtworzony na ulicy lub w domu. Rosnąć kryty opieki bonsai wymaga specjalnego. Na tej sztuce pasuje śliwki liściaste, klon, buk, wiąz, figowe drzewo, jabłoń. Stosowany również rododendron, głóg, oliwka europejska, Kamelia, bukszpan, irga. Są one przystosowane do uprawy w domu. Podstawowe zasady kopie tych karłowatych drzew – rośnie ich w zamknięciu garnka, cięcia korzeni i formowanie korony.

Aby pomyślnie rozwijać bonsai, pielęgnacja w domu, bo zakłada, że w następujących warunkach. W celu utrzymania wilgotności konieczne jest raz dziennie rozpylania koronę rośliny. Optymalny do wewnątrz drzewa wskaźnik temperatury wynosi od 10 do 18 ° C. W lecie są one zalecane, aby balkon. Oni nie boją się przeciągów, więc można również ograniczyć pół-otwarte okno, które jest garnek z małym drzewem. Te rośliny, które lubią cień, można umieścić w ogrodzie i zapewnić im schronienie przed ostrym słońcu.

Pielęgnacja i uprawa bonsai wiązać pewne trudności. Wynika to głównie z faktu, że mogą cierpieć z powodu braku światła w zimie. Dlatego powinny one być umieszczone w pobliżu okna, które znajduje się po słonecznej stronie, lub sztuczne oświetlenie. Pogarszająca się stan roślin pokaże stan jego liści.

Jak każdy inny zielony zwierzę potrzebuje karmienia bonsai. Opieka w domu zawiera nawóz raz na dwa tygodnie. Podlewanie należy stosować z kranu, ale dobrze rozliczane wody. powinien być przechowywany w temperaturze pokojowej. Konieczne jest monitorowanie wilgotności gleby. Jeżeli ziemia suszy się i stają się trudne, to zaleca się, aby pominąć puli trzy minuty z rośliny w zbiorniku z wodą.

To wymaga regularnego transplantacji dla pomyślnego rozwoju bonsai. W domu opieki dla karłowate drzewa dadzą dobry wynik, jeśli co dwa do trzech lat, aby przenieść go do nowego, mniejszego pojemnika. Kiedy to nastąpi cięcie korzenie roślin, zwłaszcza tych najbardziej długo i zejść. Usunięty trzeci. Do szczepienia mieszaninę torfu, iłu i piasku. Jako pojemnik do uprawy odpowiedniej gliny lub porcelany miski lub miseczki. Ich dno musi być otwór do odwodnienia.

Rośliny mogą cierpieć na szkodniki. Na przykład, mszyca lub pająk. Dlatego zalecamy uważnie zbadać pędów i liści. Owady mogą być usuwane ręcznie lub przy użyciu specjalnych preparatów do traktowania drzew.

Chcesz okazały się prawdziwe bonsai? Opieki w domu – to przede wszystkim tworzenie korony rośliny. W tym celu przycinania. Aby nadać pożądany kształt drzewko, bez wątpienia usunąć swoje gałęzie i pędy, które czują się zbędne. Gałęzie i tułowia zakładu owinięty drutem dać odpowiedni kierunek wzrostu i rozwoju.