855 Shares 9582 views

Tabernaemontana: opieka w domu, fotografia, reprodukcji

Tabernaemontana – niesamowite zimozielonych roślin o skomplikowanej nazwie, brzmiące w rosyjskiej interpretacji jako „górskim klasztorze”. Pochodzi z tropikalnych i subtropikalnych regionach Azji Południowo-Wschodniej, Afryce i Ameryce na jego cześć nazwany J. T. Tabernemontanus – „Nowy zielarza” niemiecki lekarz i botanik (16 wieku), założyciel


Idealnie nadaje się do uprawy roślin – tabernaemontana

Pielęgnacja w domu (zdjęcie) przynosi prawdziwą przyjemność miłośnikom kwiaciarnia w radzeniu sobie z takim niesamowitym kwiatem. W warunkach pokojowych zakład, który jest uważany za idealny do uprawy domowej elastyczny charakter i niesamowitą urodą, może osiągnąć wysokość 1,5 metra. Liście są podłużne, błyszczące, skórzaste, zielone, z ostrymi końcówkami i wybrzuszeń mezhduzhilnymi. Średni rozmiar arkusza – 6-12 cm.

Tabernaemontana, opieka w domu, dla których moc nawet dla początkujących w branży kwiat, ukochanego właściciela obfity, prawie cały rok kwitnie. Większość jej szczyt wiosną i latem. Białe podwójne kwiaty podobne Dzwony płatków falistych charakteryzuje przyjemny zapach, ma średnicę około 4 cm, kolor – lub kremu.

typy tabernaemontana

Tabernaemontana divarikata. Najczęstszym typem kwiatem wewnątrz pomieszczeń. Krzaczaste drzewo lub roślina silnovetvistoe z ciemnozielonych liści, błyszczący, umieszczony przeciwnie. Na tylnej stronie arkusza są wyraźnie widoczne żyły poprzeczne. Gałęzie są ułożone poziomo, owoce struchkopodobnye, czasami w jasnych plamek, soczyste z pomarańczowym miąższu. Aromat białych kwiatów podwójnych trwały, słodki, podobny do jaśminu. Szczególnie tabernaemontana, opieka w domu, dla których nie jest szczególnie trudne, pachnące nocą.

Tabernaemontana eleganckie. Dobrze rozgałęzienia drzewa, jest drugim pod względem wielkości do powyższej klasy tabernaemontana, z jasno wyrażonej aromacie. Mało wymagające opieki: nie jest łatwo tolerować mróz i bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Tabernaemontana koronowany. Roślina jest bogata w rozgałęzionym, ma błyszczącą jasne zielone liście, osiągając 12 cm długości. Kwiatostan może wynosić do 15 kubki, których ujawnienie jest stopniowe. Kwiaty falistych krawędziach płatków w granicach 5 cm, średnie, pół-podwójne, utworzone na zakończeniach pędów. Zapach doskonale dopracowane, nowo otwarte kwiaty bardziej namacalne.

oświetlenie

Tabernaemontana optymalny rozwój zależy w dużej mierze od właściwego oświetlenia, które powinno być jasne, ale rozproszone. Idealnym rozwiązaniem byłoby umieszczenie kwiat na stronie zachodniej i wschodniej części kraju. Na południowym parapecie rośliny trzeba zrobić cień. Tabernaemontana, opieka w domu, dla których nie wymaga specjalnej wiedzy, w stanie rosnąć w cieniu, ale obfite kwitnienie nie należy spodziewać się w tym miejscu. Z braku światła roślina reaguje opadanie liści.

Krzew bardzo przydatna świeże powietrze, więc w lecie kwiat może być trzymane na balkonie lub w ogrodzie. Nietolerancyjny tabernaemontana, opieka w domu, dla których absolutnie nie pracy, odnosi się do projektów. Podczas zakładek pąków roślina nie jest zalecane, aby zmienić na inną lokalizację.

Opieka w zimie

Dla większości roślin, zima jest okresem odpoczynku. Po schłodzeniu w temperaturze pokojowej , a światło otoczenia jest wymagane w celu zmniejszenia nawadnianie, opryskiwanie i zaprawianie; jeśli to konieczne – usunąć pąki. Innymi słowy, przed wiosną zapewnić tryb spoczynku.

W komfortowej temperaturze (+ 18-20 ° C), w zimie trzeba zrobić dodatkowe oświetlenie tak mało wymagające rośliny i uroczy jak tabernaemontana. Pielęgnacja zima wykonywane w ten sposób normalnie. Spełnienie tych warunków powoduje obfite kwitnienie tropikalnym pięknem przez całą zimę.

Podlewanie – ważny czynnik w pielęgnacji

Pochodzących z subtropikalnej strefy, tabernaemontana, opieka to prawdziwa przyjemność, wymaga wysokiej wilgotności, tak w mieszkaniach, gdzie powietrze jest często suche, zakład ma obowiązek regularnie nawilżać. Woda musi być bronić, deszcz lub stopionego śniegu. Nie pozwalają jej kontaktu z kwiatów rośliny. Podlewania, podczas ciepłej pogody i lekkiego obfitości korzystnej obfite (bezpośrednio po wysuszeniu w górnej warstwie gleby) w lecie, zimą – ograniczona. Kiedy nadmiar wilgoci roślina krople liści i przestaje kwitnąć.

Wymaga to podatny grunt dla wzrostu jakości kwiatów. Kluczowym czynnikiem w dobrej pielęgnacji roślin jest jego terminowe podlewanie i częste karmienie.

Jeśli liście zaczął odkleić krawędzi – stąd roślin brak wody, żywności i jest zasolenie górnej warstwy gleby. Zapisz sytuacja może być osiągnięty przez szczepienie lub remontu górnej warstwy ziemi.

posypanie

Jak w przypadku każdego kwiatka, tabernaemontana zachwyci bujny rozkwit, gdy stosowane do nawożenia gleby. Szczególnie ich zastosowanie w danym okresie intensywnego wzrostu i rozwoju kwiatu – wiosenno-letnim. Zaleca się stosowanie płynnego nawozu dla roślin, bogatych w fosfor i potas, zapewniając długą kwitnienia.

Tabernaemontana troska, który reprodukcja domu całkowicie nie pracy, radujcie się bujny rozkwit jeśli wprowadzone do gleby 2 lub 3-letniego ptaka próchnicy. Świeży produkt nie powinien być stosowany, ponieważ niekorzystnie wpływa na system korzeniowy. Latem tabernemontanu dwa razy w miesiącu należy karmić nawóz dla roślin doniczkowych kwitnienia.

Zaleca nawóz do roślin zielonych budować liście i łodygi. Nawóz nawadnianie jest lepiej, aby ten wieczór. Dawkowanie – zgodnie z instrukcją. Należy pamiętać, że nadmiar nawozu jest znacznie bardziej niebezpieczne niż brak.

reprodukcja

Kwiat tabernaemontana, obchodzi, że moc nawet niedoświadczonej osoby, mnoży w każdym sezonie. Gdy sadzonki lub stosowany wierzchołkowym semilignified długość ucieczki około 10 cm o 2-3 szczeliny. Łodyga jest cięta pod kątem ostrym; sok izolowano cięcia należy przepłukać wodą, aby uniknąć zatykania się szparki. Aby zapewnić wzrost roślin korzenie łodyg zaleca się pozostawić na jeden dzień w stymulator wzrostu ( „Geteroauksin”, „Kornevin” lub „Zircon”).

Sadzonki muszą lądować w małym pojemniku, przykryć szklanym słoju lub przezroczystej plastikowej torbie. Temperatura zawartości około 22 ° C, należy regularnie wietrzenia. Korzenie pojawiają się w około miesiąc. Kiedy opletut grudkę, tabernemontanu chce się przenieść w doniczce o przeładunku. Zakład rozwija się bardzo szybko i mogą kwitnąć prawie natychmiast po ukorzenienia.

przeszczep

Tabernaemontana, opieki, która jest regularne podlewanie i nawożenie okresowe, potrzeba częstego przesadzania młodych roślin – do kilku razy w roku, dorośli – raz na 2-3 lata. Grunt w tym celu powinny być dobrze płynącą wodę i być luźne.

Najlepsza część torfu, piasku, perlitu, liści i ziemi humus dołączył w równych częściach. Ponadto, roślina, która charakteryzuje się dobrze rozwiniętą, rozgałęziony system korzeniowy wymaga dobrego odwadniania. Korzenie szybko wypełnić przestrzeń puli, więc kwiaty są często przesadza. W tym charakterze interchange nie może być czasami więcej taka sama: wystarczy luka 2-3 cm.

Szkodniki i choroby roślin tabernaemontana: Ochrona

Liście żółkną. Funkcja ta informuje klęski chlorozy, aby uporać się z co można osiągnąć przez zakwaszenie podłoża do uprawy chelat żelaza lub siarczan żelaza i wprowadzenie użytecznych mikroelementy. Również kwiat często cierpi z powodu owadów skalę i przędziorków.

Sporadycznie spód liści są małe białe, potem żółknięcie i suszenia kropelek gleby. Ten wybór blachy, dla szkodnika nieistotne. Ta cecha wskazuje nadmiernego podlewania lub nagły spadek temperatury.

Przy małej wilgotności powietrza w pomieszczeniu i wysokiej temperatury, wiązanie można zaobserwować jeszcze wybarwionego kubków, a następnie spada. Młodzi okaz może spaść kwiaty z dużą ilością pąków.

przycinanie

Tabernaemontana charakteryzują się zdolnością do tworzenia piękny symetrycznie rozwijający koronę, bez potrzeby dodatkowych działań. Przycinanie, co jest lepsze, aby wiosną i latem, może zaistnieć potrzeba kopie, które wyrosły z niezbyt wysokiej jakości sadzonek. I tabernaemontana dość łatwe do manipulacji i tolerować produkowane bardzo szybko rośnie. To nie ma znaczenia, którego część została usunięta: kwiaty, liście lub łodygi.