617 Shares 7709 views

Język węża: wadliwość rozwojowa i moda

Ludzkim językiem jest mięśniowy narząd smaku, który działa również jako przegub mowy i połykania. Jego powierzchnia pokryta jest błoną śluzową i masą brodawek, które służą do określania smaku jedzenia. Są one nierównomiernie rozmieszczone na powierzchni. Istnieje kilka obszarów koncentracji brodawek, z których każdy odpowiada za określenie smaku. Przednia część języka określa słodkie, boczne – kwaśne, grzbietowe. Ponadto, na całej powierzchni są brodawki reagujące z solą.


Jak każdy inny organ w ciele człowieka, język ten jest podatny na różnego rodzaju choroby. Mogą być wrodzone i nabyte. Najczęstsze choroby języka są u ludzi:

  • Zapalenie jamy ustnej. Jest zakaźną grzybicą, która wpływa na język i całą jamę ustną.
  • Leukoplakia. Charakteryzuje się tworzeniem białych płytek. Najczęściej występuje u palaczy.
  • Lishay. Wygląda jak biała koronka. Mechanizm wystąpienia jest nieznany.

Choroby wrodzone obejmują makroglossy, w których język jest znacznie zwiększony. Ponadto czasami takie wrodzone i nabyte defekty jak:

  • Język złożony. Na plecach i bokach organów pojawiają się fałdy. Ich układ przypomina żyłę liścia drzewa.
  • Czarny łajdak. Występuje tylko u dorosłych mężczyzn. Mechanizm tej choroby jest nieznany.
  • Język węża. W tym przypadku organ jest rozwidlony, przypominający język gadów.

Ponieważ język ma bardzo wysoki stopień zdolności do uzdrowienia, zgodnie z tendencjami mody, wiele młodych ludzi ucieka się do różnych modyfikacji: punctures i cięć.

Ostatnio sztucznie robiony język węża jest bardzo popularny. Podczas operacji język jest po prostu cięty w przedniej części w dwie połowy. Specjalnym urokiem w środowisku młodzieżowym jest umiejętność samodzielnego poruszania się osobno. Często do każdej takiej półki dodaje się pierścień ozdobny.

Obok niejednoznacznej postawy wobec tego rodzaju modyfikacji ciała od innych człowiek, który stał się językiem węża, młody człowiek w ogóle nie ryzykuje. Wszystkie funkcje tego ciała działają prawidłowo. Smak jest odczuwany dokładnie tak samo jak przed operacją, mową i połykaniem, także nie ma to wpływu.

Sama operacja, po której zainteresowana osoba otrzymuje modny język węża, jest dość skomplikowana i wykonuje się w znieczuleniu. Może to prowadzić tylko specjaliści. Główne zagrożenie polega na tym, że dwie tętnice przechodzą przez wycięcie języka. Ich uszkodzenie jest obarczone ciężkim krwawieniem, a być może nawet śmiercią. Pielęgnacja podczas gojenia jest dokładnie taka sama jak po przebiciu. Zalecane codzienne płukanie jamy ustnej środkami dezynfekcyjnymi.

Defekt rozwoju lub inteligentny "chip" – pojęcia są czasami względne. Ludzie od dawna uciekają się do modyfikacji swojego ciała na różne cele. Kiedyś to zostało zrobione częściej w oparciu o motywy religijne, czcząc teraz niektóre bogów – zgodnie z modą.