687 Shares 7369 views

Jak określono w wysokości mieszalnika w wannie? praktyczne porady

Remonty w łazience oznacza nie tylko design, ale także funkcjonalność i użyteczność wszystkich jego elementów. Wysokość miksera nad wanną zależy od rodzaju kąpieli i indywidualnych preferencji urządzenia. Jest to możliwe do przeprowadzenia samodzielnej instalacji, bez pomocy profesjonalistów, tylko na podstawie instrukcji i wiedzy o ważnych aspektów instalacji.


Montaż Normy mixer

Najpierw musimy zdemontować stary kran, jeśli takie istnieją. Przed instalacją nowej, należy pamiętać, że istnieją pewne wytyczne instalacyjne, które są udokumentowane w przepisach budowlanych (ciach) od 3.05.01-85 „wewnętrznych instalacji sanitarnych”. Mówią, że odległość zawory dolotowe wody dobiera się indywidualnie, ale zwykle zalecana wysokość montażu miksera nad wanną jest osiem milimetrów od podłogi do urządzenia. Jednak ta cecha jest bardziej odpowiedni dla budynków publicznych, a nie prywatnych.

Co jest mikser?

Mieszalnik – jest ważnym urządzenia sanitarnego, który kontroluje temperaturę zasilania i trybu podawania wody. Ponadto, w trybie prysznica, może dostarczać wodę do pożądanego kierunku użytkownika. Przed zakupem urządzenia, aby określić miejsce jego przyszłej lokalizacji i modelu. Wysokość miksera nad wanną po prostu zależy od jego kształtu i wzornictwa. Zrobić urządzenie do zaopatrywania w wodę z mosiądzu galwanicznie dekoracyjną powłokę na wierzchu. Nowoczesne Baterie dzielą się na urządzenia z oddzielnych zaworów lub jedna z podwójnym kranu dziobka, a nawet elektronicznych.

rodzaje mieszadeł

Wysokość nad mieszalnikiem kąpieli zależy od gatunku. Istnieje kilka typów struktur.

 • „Jodełkę”. Dwa dźwigi są umieszczone w jednej obudowie. Struktura ta jest wytwarzana z podkładek gumowych i płyty ceramiczne. Sterowanie ustawić siłę i przepływ wody jest kontrolowane przez obrót zaworu. Za cenę – opłacalny, bardziej prymitywne w strukturze, jest krajowym standardem.
 • Jednouchwytowa mikser. Nowoczesne wynalazku, który różni się trwałość w przeciwieństwie do „jodełkę”. Postać urządzenie zawiera dwie mikrosfer polimerowych, które są regulowane w trakcie ruchu dźwigni. To nie zwykle z powodu słabej jakości wkładów.
 • Bateria termostatyczna. Jeden z najdroższych modeli, które pozwala na zablokowanie żądaną temperaturę i siłę strumienia, i wykorzystać je domyślnie. Wygodny w użyciu, zazwyczaj sprzedawane w komplecie z innych urządzeń.

Jak wybrać wannę miksera?

Wybierz miksery wymagają od modeli popularnych producentów, a nie zapisywać je, jeśli to możliwe. Droższe zawory wlotowe wody, tym dłużej to będzie trwało. Ze względu na niską jakość urządzenia szybko staje się niezdatna do użytku, ale najczęstszym problemem tanich mikserów – skorodowanej. Wybór należy według następujących kryteriów:

 • Waga. Jakościowa mieszacz grube ściany. To nie powinno być łatwe.
 • Materiał. Zaufane urządzenia są wykonane z mosiądzu, tanie – siluminu (Si + aluminium). Mosiądz cięższa i masywniejsza.
 • Wielkość i specyfikacje. Wybrany na podstawie osobistych preferencji i lokalizacji, w której ma zostać zainstalowany model. Duże znaczenie ma wybór mocowania kąpiel na pokładzie lub na ścianie, długość węża i wylewki kranu dodatkowego montażu w zestawie.

Demontaż starego miksera

Zanim zdecydujesz, jak wysoko ustawić mikser nad wanną, konieczne jest demontaż starych. Proces demontażu jest wykonywane w następnej kolejności:

 • Odciąć wodę w łazience.
 • Opróżnić pozostałą wodę z kranu za pomocą klucz nastawny, usunąć starą kran delikatnie, tak aby nie uszkodzić gwintu w szpitalu podłączony do źródła wody.
 • Czyste montażu stacjonarnych nitek (części połączeniowej bieżącej wody) z nawijania.

Eyeliner i montaż ekscentryków

Jeśli rury wodne są zasilane niezależnie od siebie, należy pamiętać, że odległość pomiędzy częścią łączącą części bieżącą wodą dla zimnej i gorącej wody nie może być więcej niż sto pięćdziesiąt milimetrów. Odległość między osiami zależy od pozycji montażu miksera. Jeśli wystąpi błąd w określaniu odległości, to jest eliminowane przez ekscentryków, którzy powinni być zawarte w zestawie z zakupem miksera. Aby utworzyć niezbędną szczelność, który nie wyciek wody na przyłączu, używać specjalnych taśm lub holowania.

Wybór optymalnej wysokości dla mieszacza

Wysokość miksera nad wanną zależy od lokalizacji użytkownika i modelu instalacji. Standardowy zespół mieszacza – to płyta ściany kąpieli lub specjalny uchwyt. W mieszkalnych, przemysłowych i użyteczności publicznej norm dotyczących montażu wanny – 600 mm od podłogi. Jeżeli mieszalnik jest przymocowany do ściany, ograniczający wysokość jest odległością od strony kąpieli – dwustu milimetrów, a podłoga – osiem.

Odległość zależy również od wielkości całkowitej powierzchni ceramiki sanitarnej i łazienki. Jeżeli mikser i jest przeznaczony również do zlewu, to najlepiej zainstalować metr od podłogi. Jeżeli montaż odbywa się mikser budowniczych, zazwyczaj to zrobić na standardzie: przyrząd jest umieszczony w środku łazienki, na wysokości dwudziestu centymetrów od siebie. Jeżeli wyrób jest przeznaczony tylko do niego, na przykład, umywalka wody z oddzielnych zaworów, dla wygody wybiera się ją tak długości (20 cm).

Idealny wysokości mieszalnika nad podłogą do kąpieli wraz z umywalką jest sześćdziesiąt do osiemdziesięciu centymetrów. Ponadto, podczas instalacji trzeba wziąć pod uwagę wygodę korzystania z konewką prysznic, powinno być łatwo rozszerzyć do ludzkiego wzrostu. Ważnym punktem jest także piękno miksera do zasadności lokalizacji ścianie lub płycie łazience.

Najlepszym wysokość do mieszalnika

Wiele osób może być zainteresowany w kwestii tego, jak wysoki mikser nad wanną powinna zrobić to wygodny w użyciu zgodnie z przeznaczeniem? Idealna odległość jest uważany za dwieście milimetrów nad zlewem i ósmej – nad wanną. Na prysznic odległość ta jest większa – około 1200 milimetrów od palety. Uchwyt na prysznic jest przymocowany do dwóch metrów od podłogi w stajni. Nie ma nic złego wysokość do miksera – błąd nie wpływa na ciśnienie wody i jej temperaturę.

Błędy w wysokości selekcji

Najczęstszym błędem w samoorganizacji jest prawidłowo wybrany punkt odniesienia odległość. Nie zaleca się najbardziej z dna miski. Konieczne jest, aby przyjąć jako podstawę powierzchnię podłóg, kanalizacji. Ponadto wartość wysokość może ulec zmianie, jeśli zostanie zainstalowana wanna z pomocą wsporników, które zwiększą swoją wysokość. Ważne jest, aby wziąć to pod uwagę podczas montażu miksera. Lepiej jest ustawić go trochę wyżej, w przypadku hydraulika zmieni.

praktyczne porady

A jednak, w jaki zestaw kran nad wanną, co sprawia, że wygodnie obsługiwać wysokość? Zazwyczaj specjaliści dać rady zalecające w tej sprawie. Oto niektóre z nich:

 • Przed przystąpieniem do montażu gotowego, starają się wizualnie nabyte mikser do ściany, wybrać żądaną odległość „na oko”. Korzystaj z wygody, lokalizacji zewnętrznej harmonii.
 • Jeśli model jest ustalana dla prysznica, idealna odległość jest uważany za sto dwadzieścia centymetrów od palety.
 • Zanim zdecydujesz się na ostatecznej decyzji, na jakiej wysokości powiesić miksera nad wanną, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę parametry kanalizacji, jeśli nie jest już zainstalowana. To od niej będzie zależeć od odległości od podłogi do samego urządzenia.
 • W obliczeniach, ważne jest również, aby uznać, że nowoczesne urządzenia mieszające może być większa ze względu na dodatkowe akcesoria i filtry.
 • Jako szczeliwo (uszczelnienie) mimośrody użyć lnu, napełniający pastą, nici lub fumlentu sanitarnych.
 • Kiedy oba są wkręcone ekscentrycznego vodorozetku uwaga osi – muszą być na tym samym poziomie.
 • Po pracy na ukończeniu instalacji wody otwarte, ale nie na pełnych obrotach, ale zrób to powoli i stopniowo, aby uniknąć uderzeń hydraulicznych nastąpiło.
 • Jest możliwe, że pod koniec przepływu wody instalacja jest słaby, bez nacisku na jakiś czas. Może się to zdarzyć z powodu zatkania aeratora, który znajduje się w mikserze. Wyeliminowanie problemu zwykłego czyszczenia.
 • Jeśli instalacja miksera zostały wykonane prawidłowo i uniknąć błędów, wodociągowa będzie silna, bez nieszczelności na połączeniu.
 • Do wysokości mieszalnika nad wanną (standard) osiągnięty, gdy zainstalowany na nowej ścianie, konieczne jest, aby układ graficzny kanalizacji w pokoju z przybliżonych obliczeń, biorąc pod uwagę wielkość pomieszczeń i innych ustawień. Jeśli praca odbywa się z ziemi, a przede wszystkim, trzeba wybrać rurę – wykonany z metalu lub całkowicie z tworzywa sztucznego. Muszą one być połączone z głównym przewodem wodnym w mieszkaniu, a końce rur, aby doprowadzić w wannie, przesuwając się wzdłuż ściany. Na ich końcach, dołącz okucia do którego przyłączony jest mikser. Pomiędzy częścią łączącą odległości wodociągu musi wynosić 15 mm, a ich lokalizacja będzie na tej samej płaszczyźnie poziomej.
 • Wykorzystywane podczas montażu i instalacji klucza lub miksera kluczem do bardzo uważać, aby nie uszkodzić powierzchnię urządzenia. Użyj go delikatnie, delikatnie dokręcając, przy niewielkim wysiłku. Pod koniec każdych otwartych sieci wodociągowej i sprawdzić, czy nie ma wycieku gdzieś. W razie potrzeby dokręcić mały klucz.

Jeśli występują trudności w samodzielnego montażu miksera, zapytaj eksperta sklepu, aby pomóc tym, czy kupić gotowy model instalacji.