654 Shares 7761 views

Skansen „Tonya Tetrino”: opis i historia

„Kompleks ekologiczne i etnograficzne” Pomorskaya Tonya Tetrino „- to skansen, bazy turystycznej, osobiste daczy swego pana i realnej pomorskim gospodarstwie jako jeden siedzenia mogą z powodzeniem wykonywać wiele funkcji Jeśli zrobione dobrze, wszystko jest możliwe, jeśli nadal są wątpliwości.?. – osobiście odwiedzić kompleks.

informacje historyczne

Pomorski wybrzeże od niepamiętnych czasów przyciąga ludzi zainteresowanych rybackiej i futra handlu. Ci, którzy ciągle tu mieszka i opanowali całą mądrość wędkowania lub polowania, i nazywa – Pomor. W przeszłości, na wybrzeżu Morza białe plamy zostały wyposażone w specjalne rybackie. Tutaj pomorcy mieszkał ze swoimi rodzinami w sezonie, i został nazwany farmę – Tonya. Początkowo tereny do wędkowania należała do nikogo i corocznie przydzielone w drodze losowania. Z biegiem czasu, najbardziej opłacalne, Tony zaczął być sprzedawany na aukcji. Tradycyjnie osada rybacka składa się z kompleksu budynków mieszkalnych i gospodarskich niezbędnych do wychwytywania i przechowywania ryb. Tonya Tetrino oficjalnie wspomniano w dokumentach z XV wieku, ale nie ma powodów, by sądzić, że została założona w XII wieku.

Sprawą życia A. B. Komarova

Alexander Borisovich Komarow – właściciel "Tony Tetrino". Kiedyś służył jako dyrektor muzeum w Umba. Obecnie głównym projektem Aleksandra Borisovich – Tonya. Ten wyjątkowy hostel etnograficzna jest od 2000 roku pełnoprawnym pracy. Jej mistrz wykonał znaczną pracę: niemal wszystkie budynki są nowoczesne. Zostały one zbudowane w obszarach, w których nie było wcześniej, w pełnej zgodności z tradycją Pomor. Alexander Borisovich wokół pomaga synowi – Dmitry Komarov. „Tonya Tetrino” – nie jest to jedyne takie muzeum w tej dziedzinie, ale jest znacznie różni się od wszystkich innych. To nie jest tylko miejscem turystycznym, ale prawdziwy rybacka wioska rybacka. Właściciele mieszkają tutaj i prawie zawsze wita. W tej sytuacji i warunków w tonie całkowicie odpowiadają w pierwszej połowie XX wieku.

„Tonya Tetrino”: zdjęcia i opis

Farm to kompleks budynków na wybrzeżu Morza Białego. Jest to tradycyjny dom rybacki, dom letni, sauna, stodoła i kilka innych budynków. Jedzie na wycieczkę, należy pamiętać, telefonów komórkowych na terenie prawie nie złapać, to nie tutaj, i energii elektrycznej. Ale są niezwykle piękne krajobrazy i gościnni gospodarze, a także kilka ciekawych miejsc. „Tonya Tetrino” – jest muzeum etnograficzne i ośrodkiem turystycznym. Jednocześnie kompleks może pomieścić tylko dziewięć osób. Wielu turystów nie może zgodzić się z właścicielem rozbitego obozu namiotowego w pobliżu gospodarstwa. Oferuje on tradycyjne dania Pomor, wędkarstwo, zabiegi kąpielowe, a nawet spa-terapię. I, oczywiście, wycieczki i intymnych rozmów, ponieważ jest to dla nich większość turystów przyjeżdża tutaj.

Życie w Waszyngtonie

Na tej wiosce rybackiej nie jest naprawdę muzealne. Wszystko, co otacza właścicieli – to tylko rzeczy codziennego użytku. Ku wielkiej uciesze turystów stare naczynia można zobaczyć i dotknąć rękami. Każda rzecz tutaj – to historia, najbardziej prawdomówny i Uninvented. Ryby zostały złowione w tej samej sieci, jak sto lat temu. Na morzu użyciu konwencjonalnego żaglówkę. W stodole są beczki o różnych rozmiarach do przechowywania i transportu ryb, a także inne urządzenia nie mniej zabawne dla głównego łowiska. Powiedzieć, że właściciele kochać blisko samowara parze nad filiżanką aromatycznej herbaty ziołowej. Szczególną uwagę zwraca się na lokalne menu. Najbardziej popularne wśród turystów – naczynia i poprawki do ucha.

Co warto zobaczyć w Waszyngtonie?

Alexander Borisovich swoim gościom oferuje do wyboru kilka wycieczek: etnograficzne, wojskowych i religijnych. W średniowieczu, przed przybyciem Pomorie na tych ziemiach Lapps żył. „Tonya Tetrino” – Muzeum, który przywrócił swój tradycyjny obóz. Tutaj można zobaczyć osobliwe domy, altany, które nazywane są „vezhami” namiot-kuvaksy a nawet kamienny ołtarz. Lapończycy nie żył jak Pomorzu. Głównym zadaniem ich mężczyzn było polowanie lub rybołówstwo. Kobiety zostali sami przez długi czas, podczas gdy mężczyźni byli daleko polowanie. Każda gospodyni była w stanie nie tylko pilnować dzieci i wykonywanie drobnych prac domowych, ale także do naprawy w domu, a nie żadnych ciężkich „męski” (według nowoczesnej kobiety) pracy. Na skraju miejscowości, Tony zbudował kaplicę Varlaam Kereta. sklepowe, podniósł z okrętu podwodnego zatopionego „Kurska” w tym sanktuarium. Jest na odludziu, a muzeum wojskowe. Znalezione w niektórych miejscach fragmenty mundurów żołnierzy i innych elementów związanych z wojną gospodarze. W lesie, niedaleko od Tony widać fragmenty samolotu A-20ZH „Boston”, rozbił się 05 czerwca 1944.

Zwyczaje i tradycje

Na małej wiosce rybackiej ma swoje zasady, których muszą przestrzegać każdy „obcy”. Nie bój się zrobić coś złego, powiedz wszystkich właścicieli. Zainteresowani lokalnej historii i zwyczajów. Na terenie Tony można zobaczyć wiele łodzi, która jest już dość długi czas nikt nie idzie do morza. Jest to jedna z lokalnych tradycji: łódź nie nadaje się do pływania nie jest brany zniszczyć. Są one pozostawione na brzegu, gdzie spokojnie żyć swoich dni. pojedynczy krzyż można zobaczyć w pobliżu miejscowej kaplicy. I nie jest to czyjś grób, a kolejna ciekawa tradycja Przednie. Jeżeli rybacy w morzu coś źle się stało, że ślubował, aby położyć kres tej sprawie w dniu przyjazdu do domu. W razie bezpieczny powrót do brzegu te obietnice są zawsze spełnione. Aleksander B. mówi, że jeśli poruszamy się wzdłuż wybrzeża, można zobaczyć wiele krzyży wotywnych. W tym obszarze żyliśmy od wieków rybakami chtivshie podobnych tradycji.

Jak dostać się na wycieczkę i zostać gościem?

Planując podróż, należy rozumieć, że o jakimkolwiek komforcie tonem pytania. Jest to miejsce dla miłośników ekoturystyki, nie wymagających warunków życia. Oficjalnie jego muzeum AB Komarow nazywa hotel, centrów turystycznych. Goście obiektu jest tu brane zainstalowaną płytę: 750-850 rubli dziennie. Ale nawet pobytu tutaj, to jest zrozumiałe, że odwiedzasz. On nie lubi gospodarzem przypadkowych podróżnych. Zalecamy, aby rozpocząć planowanie tej niezwykłej wyprawy z wprowadzeniem do Aleksandrom Borisovichem i wizyt koordynacyjnych do tej pory. Pamiętaj, że to własność prywatna, a nie muzeum miejskie. Co więcej, czasami farma nadal pozostaje bez opieki i gospodarze. Podczas rozmowy z właścicielem, można dowiedzieć się, gdzie „Tonya Tetrino” jak się tam dostać lepsze. Bądź przygotowany na to, że droga asfaltową nigdy w tej miejscowości. Najlepsza okazja, aby skutecznie dotrzeć do gospodarstwa od kierowców SUV sportowych. Tonya jest 29 km od miejscowości Umba. Miasta w pobliżu: Monchegorsk i Kandalaksha. W takiej podróży nie mogą podróżować bez nawigatora. "Tonią Tetrino" ma następujące współrzędne: 66 ° 33'59 "N; 34 ° 40'45" E.

opinie

„Tonya Tetrino” wypada korzystnie w porównaniu z podobnymi ośrodkami turystycznymi, dojrzewających w lokalnym smaku. Tutaj każdy czuje się jak wizyty w bardzo dobrym przyjacielem. Wielu turystów są zaskoczeni: za niewielką opłatę za zakwaterowanie, ryby, herbata i chleb są zawsze bezpłatne. Porcje nie są ograniczone i nie może być wątpliwości, jak jedzenie: domu trapeznichayut z ich gości. „Tonya Tetrino” ma pozytywne opinie. Alexander Borisovich z synem posiada ekscytujące wycieczki. W formie przyjemnej konwersacji, można dowiedzieć się wielu nowych rzeczy o lokalnych ludów i tradycyjne dla tego regionu stylu życia. Przyjdź do Tonya stoi i po prostu na relaks w niezwykle malowniczej okolicy. I, oczywiście, jest to niesamowita zabawa – spróbować tej ryby, to nie jest aż tak głęboko w ląd.