263 Shares 7966 views

„Piracetam” lub „Nootropil” – co jest lepsze? Jaka jest różnica między „nootropil” i „piracetamem”?

Wszystkie leki, które mają wpływ na procesy metaboliczne w mózgu, zwane nootropów. Ze wszystkich preparatach mogą kolektora być podane jako „piracetam Nootropil” „” i „” Lutset.

Leki te zawierają tę samą substancję czynną. Dlatego, aby powiedzieć, że jest lepiej – „Piracetam” lub „Nootropil” lub „Lutset” być nieco błędne.

Jednakże, leki te, mimo samym składzie, wytwarzane przez różne firmy farmaceutyczne, które mogą wpływać na stopień składników oczyszczających lub jakość produktu leczniczego jako całości.

świadectwo

Farmakologiczne działanie leków, które zawierają, jako główny składnik piracetam, na podstawie wpływu tego elementu w ośrodkowym układzie nerwowym.

Wskazania do stosowania są liczne mało, ale można zatrzymać się na głównych chorób, w których jest to konieczne, aby wyznaczyć nootropów.

W szczególności odnosi się to do neurologii:

– naruszenie mózgowych naczyń krwionośnych;

– choroby naczyń mózgowych, co przejawia się zaburzeniami uwagi i pamięci, bóle i zawroty głowy;

– zaburzeń układu krążenia;

– stwierdza po zatruciu mózgu;

– spadek funkcji poznawczych, w tym choroby Alzheimera.

W psychiatrii, stosowane również „Piracetam” lub „Nootropil”. Co jest lepsze, decyduje w każdym przypadku lekarz, chociaż, jak już wspomniano, różne leki tylko przez producenta.

wskazania:

– zespół depresyjny, w którym nie jest nietolerancja neuroleptyki;

– słaby stanie – schizofrenia lub zespół Psycho-organicznym, a stanie zablokowanym.

Uzależnienie ostre zatrucie substancjami wyznaczyć dowolną nootropowe leku w skojarzeniu z innymi lekami. Co jest lepsze – „Piracetam” lub „Nootropil” lub „Lutset”? Co jest lepsze dla pacjenta, określona z warunku:

– objawów odstawiania morfiny lub zespół alkoholu;

– zatrucie lub przedawkowania morfiny, barbiturany, etanolu i innych substancji;

– przewlekła alkoholizmem trwałe zaburzenia psychicznego działania.

Ponadto, stosuje się „piracetam” (lub „Nootropil”) do leczenia dzieci z następującymi chorobami i warunków:

– skutki okołoporodowym uszkodzeniem mózgu;

– opóźnienie rozwoju psycho mowy (ZPRR) ;

– niedorozwój umysłowy, porażenie mózgowe.

Efekt średnia jest zmiana prędkości propagacji impulsów w mózgu, co poprawia metabolizm i oddziaływania między półkuli.

Ponadto, gdy organiczne uszkodzenia mózgu podczas różnych nabytych chorób lub zaburzeń, powstających podczas prenatalnej rozwoju płodu, a także w czasie porodu, nootropowe leków z obu tabletek i ampułek mają działanie regenerujące.

W przypadku drobnych naruszeń pamięci i uwagi, i innych funkcji poznawczych powstałych z innych powodów, ludzie zaczynają brać narkotyki we własnym zakresie, zgodnie z instrukcjami.

"Piracetam" lub "Nootropil": Opinie

Stosowanie jakichkolwiek leków bez recepty nie jest pożądane, a w niektórych przypadkach niebezpieczne. Jednak mimo to, wielu ludzi nie tylko akceptować nootropów do poprawy pamięci i przyspieszenia szkolenia lub jako środek zapobiegawczy, ale także umieścić na sobie eksperymenty.

Opinii na temat tego leku innej od konsumentów, ze względu na specyfikę organizmu. Ponadto, różnice mogą być związane z sugestie.

Korzystanie z „pamięci” narkotyków zwykle nie daje szybki i stabilny efekt pozytywny. W tym przypadku tych, którzy wzięli nootropów jako eksperyment, trzeba pamiętać, że stosowanie środków jest znacznie mniejszy niż szkody. Tak więc przejawem działań niepożądanych występuje wcześniej niż poprawić, jeśli podjęte niezależnie „Lutset”, „Nootropil” lub „Piracetam”.

Co jest lepsze: opinie i analizy

Według statystyk światowych oraz opinii ekspertów, leki te wykazują słabą grupę skuteczności nootropów w leczeniu stan po udarze mózgu i otępienia (demencji), aw niektórych przypadkach poprawa nie istnieje.

Dziś w Ameryce „Piracetam” wykluczony z listy leków. Ten preparat zrównane biologicznie aktywnych dodatków, jako skutku terapeutycznego nie jest na tyle silne, by mogło być stosowane jako główny środek.

W Rosji, badania przeprowadzone z użyciem leku dla dzieci z zespołem Downa, również okazało się, że substancja ta nie wydaje się mieć żadnego wpływu na funkcje poznawcze. W związku z tym nie ma już powstaje pytanie w odniesieniu do takich aktywów jak „Piracetamu” lub „Nootropil”. Że najlepszym z tych leków, w tym przypadku nie ma znaczenia.

Przeciwwskazania

W odniesieniu do jakiegokolwiek leku należy zawsze zwracać uwagę na przeciwwskazania. Pochodzą one zarówno bezwzględne i względne.

Nie można używać nootropowe leki w czasie ciąży i karmienia piersią. Również absolutnie przeciwwskazane ich zastosowanie w udarze krwotocznym w przypadku schyłkowej niewydolności nerek.

W przypadku, gdy kobieta w ciąży lub karmiące potrzebuje leku, w porównaniu do możliwych korzyści i szkód dla dziecka, które może przynieść „Nootropil” lub „Piracetam”. Który jest lepszy? W tym przypadku nazwa leku nie ma znaczenia, jako główną substancję czynną w tych leków jest taka sama.

Nie można używać „Piracetam” i jego pochodne u dzieci młodszych niż 12 miesięcy oraz osób z wrażliwością na lek wzrosła.

Negatywny wpływ na ośrodkowy układ nerwowy

wystąpić skutki uboczne tylko w 3% przypadków. Większość pacjentów są albo bardzo łagodny, lub po prostu lek nie obserwuje się wyraźny efekt.

Ośrodkowego układu nerwowego może odpowiedzieć do podawania leków z grupy obejmującej środki nootropowe następujące:

– nasilenie padaczki;

– senność i depresja;

– w niektórych przypadkach może powodować bóle i zawroty głowy, zwiększenie seksualności.

Inne działania niepożądane

zwiększenie masy ciała występuje bardzo rzadko z powodu zaburzeń metabolicznych, kiedy używany nootropów. W rzadkich przypadkach pokarmowego obserwowanego nudności, biegunka i ból brzucha.

W obecności tych skutków ubocznych, jest pytanie: „Piracetam” lub „Nootropil” – że lepiej jest użyć „jako składnik aktywny w tych leków są takie same, a skutki uboczne nie różnią ?.

Kombinacja leków

Często podczas przyjmowania jakichkolwiek leków jest niezbędne do korzystania z więcej jednego lub więcej środków przez lekarza. Przy jednoczesnym stosowaniu środki nootropowe i leków stosowanych w chorobach tarczycy, ewentualne zaburzenia snu i drażliwość.

Ponadto, istnieje dowód na wzrost skuteczności w leczeniu zakrzepicy podczas odbierania z środki nootropowe. Przy podejmowaniu decyzji o konieczności podjęcia tych leków jako „Nootropil” lub „Piracetam” (co jest lepsze, w każdym przypadku, rozwiązany przez lekarza) należy uznać równolegle do środków.

Kto produkuje?

Jedyną różnicą między opisanych leków jest to, że są one produkowane przez różnych producentów, jak wspomniano wcześniej.

Lek "Lutset" wyprodukowane przez "Egis" (Węgry). Rosyjscy licznik leki sprzedawane w różnych formach:

– 5 ml ampułkach (№ 10) – około 280 rubli;

– tabletki 800 mg (№ 30) – około 80 rubli.

Oznacza "Piracetam" produkowane przez rosyjskich producentów "Marbiopharm" (Republika Mari-El) oraz "Vertex" (St. Petersburg). Można je nabyć w jeden z następujących sposobów:

– 5 ml ampułkach (№ 10) – 38 rubli;

– tabletki 200 mg (№ 60) – 27 rubli;

– 400 mg kapsułek (№ 20) – 28 rubli.

"Nootropil" – produkcja narkotyków "The Pharma USB" (Belgia). Apteki realizowane w formie:

– 5 ml ampułkach (№ 12) – 377 rubli;

– tabletki 800 mg (№ 30) – 295 rb.

Ceny są przybliżone i mogą się różnić w zależności od regionu, a nawet w aptece. Nootropów bez recepty, ale nie ma dowodów, że w Republice Białorusi na zakup tych środków wymaga recepty.

Jak widać, tabletki i kapsułki krajowych czasami tańsze niż importowanych leków. „Piracetam” lub „Nootropil” – że lepiej jest, jeśli taka różnica w cenie? W tej kwestii, jeśli to konieczne, środki te muszą otrzymać odpowiedź pacjenta. Wszystko zależy od tego, ile ufa rosyjskiego producenta i gotowe do leczenia preparatów domowych.

odkrycia

Leki potrzebne do leczenia chorób. Konieczne jest, aby poznać ludzi, którzy są wykorzystywane w celu stymulowania się z różnych leków. W przypadku zapomnienia lub naturalnego występowania w okresie, gdy trzeba szybko nauczyć się i zapamiętać wszystko (zwłaszcza jeśli jest to ogromna ilość materiału), to lepiej, aby stopniowo rozwijać mózg i uczenia się przez cały czas.

Jeśli chodzi o stan, w którym niezbędne narzędzia specjalne, a następnie można zadać pytanie: „Nootropil” lub „Piracetam” – co jest lepsze: „To narkotyki pod nadzorem lekarza i w leczeniu ?.

Należy zauważyć, że zalecenia i opinie, powyższe nie są porady lekarza. Informacje podane są jedynie w celach informacyjnych i nie mogą być stosowane w postaci przezroczystego przewodnika do działania.