317 Shares 6555 views

Zapalenie stawów – przyczyny

Zapalenie stawów – choroba zapalna wielu stawach. Stan zapalny , mogą być jednocześnie lub sekwencyjnie.

przyczyny

  Przyczyną choroby jest zapalenie tkanki łącznej. Jest duża ilość kanałów krwionośnych i zakończeń nerwowych, które reagują natychmiast na zapalenie żadnego efektu. To niszczy błony maziowej, znajdujący się wokół stawu. Zapalenie może być wynikiem choroby zakaźne (wirusowego zapalenia wątroby, rzeżączki, czerwonka i inne), alergii, zaburzeń metabolicznych, lub urazami.

typy

  W zależności od przyczyny, nie ma zapalenie stawów następujących typów:

– reumatoidalne lub gorączka reumatyczna. W większości przypadków nie jest związany z wnikaniem zakażenia, ale ma przewlekłe zapalenie wielu połączeń równocześnie. Jest to dość poważna postać choroby, która wpływa na tkankę łączną i szybko rozprzestrzenia się do innych narządów. Dlatego, aby rozpocząć leczenie tego rodzaju jest lepszy w początkowym etapie;

– rodzaj zakaźny powstaje przed chorobami zakaźnymi (gruźlicy, rzeżączka). Przy odpowiednim leczenia głównych przyczyn chorób przechodzi;

– krystaliczne lub zapalenie wymiany objawia się zaburzeniami przemiany materii. Powodem tego jest nagromadzenie soli, które są podrażniania tkanki łącznej, powodując stan zapalny. Na przykład, dna moczanowa – zapalenie wielostawowe jest formą krystaliczną od skupisk soli kwasu moczowego. Dość często choroba występuje w ramię (stawu ramiennego zapalenie stawów);

– łuszczycowe zapalenie stawów najczęściej występuje u osób w wieku poniżej 40 lat, rozwija się, gdy przeniósł się łuszczycowych zmian skórnych po 6-8 miesiącach, głównie wpływa na nogi;

– reaktywne zapalenie stawów występuje w wyniku pobytu w organizmie zakażenia. Przyczyny tej choroby może być układu oddechowego lub układu moczowo-płciowego. Na przykład, może pojawić się na tle zapalenia pęcherza lub cewki moczowej. Reaktywny widok promuje zapalenie okrężnicy, zapalenie wielonerwowe, zapalenie spojówek;

– pourazowe zapalenie stawów powstaje w wyniku urazu, takiego jak stłuczenia, złamania kości, złamania, skręcenia i tak dalej.

objawy

  Objawy zapalenia stawów zależy od postaci choroby. W większości przypadków, to obrzęk w obszarze zagrożonym, ból stawów, zaczerwienienie, obrzęk, kryzys w ruchu, sztywność, drętwienie (zwłaszcza rano), gorączka i zmęczenie.

diagnostyka

  Diagnozowanie stawów arthritis lepiej w fazie początkowej. Ważne jest nie tylko, aby zidentyfikować chorobę, ale również prawo do ustalenia jego przyczyn. Przedwczesna diagnoza może prowadzić do progresji choroby, co oznaczałoby klęskę narządów wewnętrznych, wspólnych deformacje i skurczu mięśni.

Kiedy diagnoza jest przede wszystkim zwrócić uwagę na zewnętrznych oznak choroby. W celu bardziej precyzyjnego określenia wymaganych krwi i moczu, zdjęcia rentgenowskie, rezonans magnetyczny i ultradźwięków.

Zapalenie stawów – leczenie

  Wszelkie wspólne Choroba jest trudna do leczenia, więc często jest to leczenie może być dość czasochłonne i wymaga znacznej wytrwałości. Głównym celem jest tu nie tylko zatrzymać proces zapalny, ale również wyleczyć sobie skręta.

Strategia leczenia zależy od typu zapalenia stawów, przyczyny i stopnia zaawansowania choroby. Lepiej jest do leczenia choroby, w początkowym etapie (ostre). Zasadniczo leczenie obejmuje podawanie przeciwbólowe i leki przeciwzapalne, antybiotyki, leczenie miejscowe w postaci kompresów i płyny. Dobry efekt sprawia, że stosowanie terapii laserowej.

Choroby w stadium przewlekłe często towarzyszy nagromadzenie ropy w złączu. Takie przypadków wymaga operacji lub protezy (wstawienia sztucznego stawu).