422 Shares 6459 views

"Teksamen" – analogi. Tabletki „Teksamen”: zestawienie

Bóle krzyża, zapalenie stawów, dna moczanowa i inne problemy tkanki mięśniowo-szkieletowego często przynoszą ludziom straszny ból, pozbyć się, że jest dość trudne. Jednakże, preparat „Teksamen” może złagodzić objawy choroby. Ten lek nowej generacji, który ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne działanie. Dziś dowiadujemy się przydatnych informacji na temat leków „Teksamen”: analogi oznacza formę jego wydania, Wskazania do stosowania kosztów. I określić, jakie pacjenci sami myśleć o tym leku.

W jakiej postaci jest dostępny? struktura

Lek „Teksamen” należy do grupy non-narkotycznych leków przeciwbólowych. Lek wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i działanie przeciwgorączkowe.

Oznacza „Teksamen” realizowanego na 2 sposoby:

  1. Tabletek.
  2. Valium do wstrzykiwań.

Każda tabletka zawiera 20 mg składnika aktywnego tenoksykam. Zarobkami są skrobia, laktoza, talk, stearynian magnezu. Każda tabletka ma szczególne folii składają się żółty tlenek żelaza, dwutlenek tytanu, glikol polietylenowy i hydroksypropylometyloceluloza.

Każda fiolka preparat „Teksamen” znajduje się 20 mg tenoksykam i dodatkowe komponenty są: wodorotlenek sodowy, edatat magnezu metabisulfid sodu, mannitol, trometamol.

W niektórych przypadkach, przepisać?

Przepisywania leku pacjentom w formułowaniu diagnozy:

– osteochondrosis.

– dna moczanowa.

– Choroba zwyrodnieniowa stawów.

– Ankilozuruyuschy kręgosłupa.

– Choroba zwyrodnieniowa stawów.

Lek „(” Teksamen zastrzyki) podawane pacjentom dla szybkiego tłumienia bólu z takimi problemami, jak:

– zapalenia ścięgna (zapalenia ścięgna).

– zapalenie mięśni (uszkodzenia mięśni szkieletowych).

– urazy traumatyczne.

– Klęska aparatu więzadłowego.

– zapalenie wielostawowe.

– Periatrit (zapalenie tkanek okołostawowych).

– lumbago (Ostry ból w dole pleców).

– Neurology.

Jak wziąć?

Tabletki „Teksamen” instrukcje użytkowania, które są zawarte w pakiecie są do stosowania doustnego. Konwencjonalny plan leczenia: 20 mg (1 tabletka) na dobę.

W zależności od diagnozy, lekarz może zwiększyć dawkę leku jest.

Czas trwania leczenia powinien być tabletki od 7 do 14 dni.

Użycie „Teksamena” w postaci zastrzyków uzasadnione, jeżeli pacjent ma silny ból. W tym przypadku, pielęgniarka wchodzi do domięśniowo pacjentowi oznacza 1 butelkę dziennie (20 mg). „Teksamen” (strzały), w przeciwieństwie do tabletek, można wykorzystać nie więcej niż 5 dni. Następnie powinien przejść na pigułki.

koszt

Lek „Teksamen”, którego cena może się różnić w zależności od środków wydanie, na miejscu apteki, opakowania można go kupić łatwo. W ten sposób, koszt tabletek (10 szt.) Znajduje się w zakresie 180-300 rubli. Cena liofilizat do sporządzania roztworu wynosi średnio 200 rubli za butelkę.

podobne leki

W leku „Teksamen” odpowiednikami są, a oni się mnożą. Są to leki o podobnym składzie, ale są takie, które mają identyczne właściwości. Analogi mogą być stosowane w nieobecności leków „Teksamen” w drogerii lub w przypadku jednostka nietolerancji składników. Mam jednak jedno narzędzie do drugiego jest możliwe tylko za zgodą lekarza.

Tak więc, leki i podobne w składzie i skutków „Teksamen” medycynie są te pigułki „Oksiten”, „Tenoktil”, „Tenikam”, „Tobiasz”, „tenoksykam”, „Tilkotil”.

analogi leków, które są przeznaczone do wyrobu, następujące rozwiązania mogą być rozpatrywane w postaci zastrzyków „Ksefokam”, „Lorak”, „Melbek”, „Rekoksa”, „Revmoksikam”.

Tabletki „Oksiten”

Ten lek jest przeznaczony do leczenia chorób związanych z ruchowego: reumatoidalne zapalenie stawów, osteartroz, zapalenie kaletki, zapalenie ścięgna, rwa kulszowa, barkowego, pierwotnego bolesnego miesiączkowania.

Jedną tabletkę „Oksiten” oznacza również zawiera substancję zasadową mg 20 – tenoksykam, tak jak w przypadku leku „Teksamen”. Dalsze elementy tutaj są: stearynian magnezu, monohydrat laktozy, skrobię, talk, hipromelozę, dwutlenek tytanu, żółty tlenek żelaza.

Take „Oksiten” tabletki powinny być 1 szt raz dziennie.

Koszt tego leku wynosi od 400-450 RUB za opakowanie (10 tabletek). medycyna „Teksamen”, którego analogi można znaleźć w każdej drogerii, przychodzi po cenie znacznie tańsze. Jednak jeśli oznacza to, nikt nie może go zastąpić pigułki „Oksiten”.

Lek „Melbek”

Ten lek ma działanie przeciwzapalne, przeciwgorączkowe działanie.

Jedna ampułka preparat „Melbek” zawiera 15 mg składnika głównego – meloksykam, jak również dodatkowe elementy: meglumina, glikofurol, glicyna, poloksamer, chlorek i wodorotlenek sodu, z wodą do iniekcji.

Zastrzyki z tych samych środków używanych w zwyrodnieniowej stawów i innych schorzeń kręgosłupa i stawów, które charakteryzują się zespół bólu; reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa; ból bóle mięśni, zapalenie kaletki, rwa kulszowa, lumbago; ból zęba, itp ścięgien.

Medycyna „Melbek” w ampułkach może korzystać tylko pierwsze 2 lub 3 dni, a następnie trzeba przejść do tabletu.

Dawka leku należy określić lekarz w zależności od zespołu bólu pacjenta, jak również nasilenie procesu zapalnego.

Iniekcje są głęboko domięśniowo, raz dziennie, przy czym dawka może wynosić od 7,5 do 15 mg. Jeśli pacjenci są narażeni na ryzyko wystąpienia powikłań, wymagają one Nominacje dzienną dawkę 7,5 mg, nie więcej.

Koszt trzech fiolek z lekiem „Melbek” – około 300-350 rubli. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że cena za 3 ampułki, okazuje się, że ten lek będzie tańszy niż lek „Teksamen”. Dlatego też, jeśli chodzi o oszczędności jest lepiej kupić „Melbek” leku.

Dobrzy ludzie ewaluacji

Środki pacjenci „Teksamen” ma mieszane opinie: niektórzy chwalili go, inni ostro krytykowane. Ci ludzie, którzy są zainteresowani tego leku, zauważył, że jest on bardzo silny, ma doskonałe działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Kobiety i mężczyźni, którzy wkładają zastrzyki oznacza „roszczenie Teksamen”, że po pierwszym wstrzyknięciu, poczuli silną ulgę. Również zaletą leku jest całkowicie bezbolesny jego wprowadzenie domięśniowo. ludzie Tablet reagować zbyt złe, ponieważ często zastąpić zastrzyki, który jest 5 razy po wprowadzeniu zabronione zrobić.

Biedni ludzie oceniają

Niestety, oznacza „Teksamen” ma negatywne opinie. A ich liczba jest duża. Więc ludzie nie zaprzeczają skuteczności leku, ale szkopuł w drugiej. Pacjenci, że oznacza to, że w postaci tabletki o silnym wpływie na (ból brzucha wyjściowego). Dlatego, jeśli ktoś jest przypisany pigułki „Teksamen”, a następnie równolegle z nimi trzeba brać leki na żołądek. Ponadto, po potraktowaniu tego leku u pacjentów pojawiają się skutki uboczne, takie jak senność, suchość w ustach, zawroty głowy, tachykardia. Jednak takie działania niepożądane dotyczą jedynie tabletek. Zastrzyki z tym lekiem ludzi toleruje dobrze.

Biorąc pod uwagę fakt, że fundusze „Teksamen” wiele negatywnych opinii, może to być rozsądny wniosek: używać tego leku tylko zgodnie z jej przeznaczeniem musi być specjalistą. Samoleczenia w tym przypadku jest nie do przyjęcia, ponieważ ludzie nie mogą sobie pozwolić, aby zranić.

wniosek

Z artykułu, nauczyłeś się wiele przydatnych informacji na temat leku „Teksamen”: analogi to oznacza, dawkowanie, cena, wskazania do stosowania. Opinii na temat tego leku dwojaki: mają zarówno swoich przeciwników i zwolenników. Jest to dość poważny, że lek ma skutki uboczne, więc traktować je bardziej jest zabronione. Tylko lekarz może przepisać go w leczeniu różnych chorób tkanki mięśniowo-szkieletowego.