736 Shares 7168 views

Niżny Nowogród, Wołgę, rzekę Okę i inne. Opis i znaczenie tętnic wodnych

W centrum Równiny Wschodniej jest piękne miasto Nizhny Novgorod. Rzeki Wołga i Oka są głównymi tętnicami wodnymi tego regionu. Wszystkie zbiorniki należy do regionów Zavolzhye (północnej części) i prawobrzeżnej (prawy brzeg Wołgi). Mają wiele różnic, co można wytłumaczyć różnicą w glebie i cechą reliefową.

Znajomość miasta

W centralnej części Rosji jest niepowtarzalne miasto, które wciąż pamiętamy jako Gorky. To nazwisko nosiło od prawie 60 lat. Obecnie osada została przemianowana na Niżny Nowogród. Rzeki Oka i Wołga w tym miejscu łączą ich wody. Rok powstania to 1221.

To miasto jest milionerem: liczba mieszkańców w 2016 r. Wyniosła prawie 1,3 miliona osób. Zajmuje 5 miejsce w Rosji pod względem liczby mieszkańców. Został zbudowany na powierzchni około 450 metrów kwadratowych. Km. Przeważnie Rosjanie mieszkają (94%), są tacy, Ormianie, Ukraińcy, Mordwiny itd., Ale są znacznie mniejsze (z każdej narodowości w granicach 0,5-1,5%).

Teraz Nizhny Novgorod jest dużym przemysłowym i kulturalnym centrum Federacji Rosyjskiej. Jest to główny węzeł komunikacyjny. Doskonały rozwój w kierunku turystycznym.

Wołga

Tak więc, informacje przedstawione powyżej, krótko opisuje miasto Nizhny Novgorod. Wołga przepływa przez cały region przez około 260 km. Podziela to terytorium na lewym brzegu niziny, a po prawej na wzgórzu, którego wysokość wynosi 247 m npm. Po zainstalowaniu tamy wzrósł poziom wody, dzięki czemu powstały zbiorniki: w północnej części – Gorkovskoye, aw części południowej – Cheboksarskoye.

Tę tętnicę dzieli się na trzy części: górną, środkową i dolną. Jest to Środkowa Wołga, która przepływa przez region i główne miasto tego regionu, zwane Nizhny Novgorod. Rzeki tutaj są dość głębokie. Łóżko rzeki Wołgi ma szerokość od 500 m do 1,5 km. W zimie rzeka jest pokryta grubą warstwą lodu (maksymalnie do 1 metra). Okres ten trwa od grudnia do kwietnia. I powódź zaczyna się od połowy wiosny i kończy się na początku lata, najczęściej w czerwcu. W sezonie ciepłym woda w rzece rozgrzewa się do +26 ° C. Dlatego często na plaży można znaleźć turystów. Na Wołgę w Niżnym Nowogrodziu, bliżej regionalnego miasta, znajduje się kilka wysp, które obejmują: Kocherginsky, Krasavchik, Shchukobor, Teply, Barminsky, Podnovsky, piaski Pechersky. Rozliczenia na rzece: Balakhna, Gorodets, Bory, Człomłowsk i, oczywiście, największe – Niżny Nowogród.

Rzeki w tym regionie są wykorzystywane nie tylko w sferach przemysłowych i transportowych, ale także w celach turystycznych. Dla turystów na Wołgogradzie wybudowano wiele ośrodków rekreacyjnych, pensjonatów, hoteli. Ponadto niektórzy użytkownicy wolą spędzać noc w namiotach na wybrzeżu. Baza turystyczna oferuje swoim gościom spacery po kąpielisku w dół iw górę.

Rzeka Oka

Okara to rzeka w Niżnym Nowogrodzie. Jest to największy dopływ rzeki. Wołga. To właśnie w miejscu ich połączenia powstało miasto. A słynny krajobraz wołgi-okski ma nazwę "Arrow". Oprócz Niżnego Nowogrodu, Oka płynie przez Pawłowsk, Bogorodsk, Navashino i Dzerzhinsk, związany z regionem Niżny Nowogród. Szerokość kanału w mieście wynosi około 800 m, prędkość prądu wynosi 1 m / s, banki są wysokie. Przez nią zbudowano sześć mostów w mieście.

Rzeka Oka jest płaska. Gdy przepływa przez gleby gliniaste, jej wody są bardziej mętne. Pasuje głównie do stopionego śniegu i padającego opadu. Zimą Oka pokrywa grubą warstwą lodu. Czas zamarzania wynosi około 5 miesięcy (podobnie jak w przypadku Wołgi).

Odpocząć nad rzeką Oką

W rejonie Avtozavodsky nad rzeką znajdują się plaże, które często są odwiedzane przez turystów. Inne miejsca, niestety, są bardziej wyrafinowane. Również ta rzeka jest popularna wśród miłośników wędkarzy, ponieważ w tym jest ponad 20 gatunków ryb. Są to: okoń, leszcz, karaluch, ide, okoń szczupak, burbot i inne. Warunki połowowe tutaj są za dużo, bo na Oce są różne plagi, klify, kamieniste i gliny. Można też łowić na brzegu lub przyrząd do pływania.

Małe rzeki Nizhny Novgorod

Oprócz rzeki Wołgi i Oka, która rzeka w Niżnym Nowogrodzie wciąż zasługuje na uwagę? Tylko mieszkańcy mogą szybko odpowiedzieć na to pytanie. Pochayna – przepływ wody, który w XIX wieku jest otoczony kamiennymi rurami. To dopływ Wołgi, miejsce konfluencji jest prawym brzegiem. Płynie wokół murów Kremla. Teraz jedyne przypomnienie Pochayne pozostało w imię ulicy i wąwozu.

Również w mieście jest wiele małych strumieni wody. To Lewinka, Rzhavka, Gremyachaya, Stark i na cześć Czarnej Rzeki nazwała całą okolicę.