454 Shares 5670 views

Oryginalna Sałatka Pokrzywy

Co może być bardziej oryginalne i prostsze niż sałatka pokrzywy? Jeśli nadal jesteś sceptyczny wobec używania pokrzywek w gotowaniu, najpierw przejdźmy do danych wskazujących zalety tego zioła.

Sałatka pokrzywy: korzyści płynące z potrawy

Każdy dietetyk powie, że jeśli chcesz schudnąć lub utrzymać smukłą sylwetkę, musisz przestrzegać pewnych zasad żywienia. Ale jest jeden swede i jabłka nie są bardzo interesujące. A co z pokrzywy? Może być dodawany nie tylko do sałatek, ale także do zup, nawet używanych jako wypełnienie ciasta. Jeśli chodzi o bezpośredni wpływ rośliny na nasze ciało, pokrzywka podnosi hemoglobinę, zwiększa liczbę krwinek czerwonych (są to czerwone krwinki, które są niezwykle potrzebne dla ludzi i ogólnie dla wszystkich żyjących rzeczy). Innymi słowy, pokrzywa może znacznie poprawić skład krwi, paradoksalnie, jak może się wydawać. Najważniejszą rzeczą jest, aby mieć czas na podziwianie tej dziwnej trawy na czas! Pokrzywa wzrasta do późnej jesieni, ponieważ ma niesamowitą zdolność wzrastania z korzeniami w kółko. Jeśli spędzasz lato w kraju, po prostu chodzić po wsi. Być może ta uroda ukrywa się gdzieś bardzo blisko.

Sałatka z pokrzywy wiosennej: przepis

Aby przygotować to danie, musisz używać tylko młodych liści rośliny. Ani jego łodygi, ani stare uszkodzone liście nie pasują. Weź trzysta gramów liści pokrzywy, dwieście gramów płukanej szczaw i tej samej ilości nasady. Staraj się rozdrobnić puchnię, gdzie są mniej samochodów, w przeciwnym wypadku osiągniesz odwrotny skutek: sałata pokrzywy zmieni się w niebezpieczne naczynie. Również liście mniszka lekarskiego. Powinny być pięćdziesiąt gramów, a nie więcej. Najbardziej "banalnym" składnikiem w sałatce jest cebula zielona pióra. Można to ująć tak bardzo, jak sobie życzysz, ponieważ, po pierwsze, jest bardzo pożyteczna, a po drugie mało prawdopodobne jest, aby smak gotowej półmisek.

Sałatka pokrzywy: sposób gotowania

Teraz, niezależnie od tego, czy zerwałeś zielenię w ogrodzie czy kupiłeś ją na rynek, dokładnie umyj ją. Tak zwana "kontrola flush" usunie brudu, który mógłby się trzymać podczas zbierania trawy. Osuszyć "zestaw witamin" ręcznikiem lub serwetką na talerzu. Są dwa sposoby: można po prostu rozdrobnić wszystkie zielone ręcznie, lub można je przenieść przez młynek do mięsa. Nawiasem mówiąc, zwykle leniwi gospodyni domowa wybierają drugą opcję. Pamiętaj jednak, że w procesie takiego mielenia, zieleni szybko tracą soki, a wraz z nimi i ich użyteczne właściwości. Sałatka pokrzywy po prostu musi być użyteczna. Teraz gotuj dwa lub trzy duże jajka z kurczaka. Muszą być zmielone i zmieszane z posiekanymi ziołami. W zasadzie sałatka jest gotowa do spożycia, ale jeśli masz zamiar traktować kogoś z nimi, to nadal możesz nadmuchać trochę nad arcydzieło. Weź świeżą rzodkiewkę i rozkrusz ją pierścieniami, wymieszaj z sałatką i przypraw z olejem (słonecznik lub oliwa z oliwek). W ogóle nie zaleca się majonezu. Teraz sałatka jest doskonale schowana, a jasne akcenty (rzodkiewka) zdobią naczynie i nadają mu wygląd restauracji.