794 Shares 8016 views

Sałatka ze świeżych warzyw: przepis ze zdjęciem

Sałatka ze świeżych warzyw (przepis jest szczegółowo poniżej) jest zawsze przygotowywana bardzo łatwo i szybko. Wszakże, aby stworzyć takie zdrowe naczynie, wystarczy rozdrobnić składniki i napełnić je sosem.

W tym artykule przedstawimy kilka sposobów przygotowania sałatki świeżych warzyw. Zawartość kalorii w takich naczyniach zazwyczaj nie jest bardzo wysoka. W tym kontekście mogą być wykorzystywane nawet przez tych, którzy regularnie zasiadają w dietach.

Sałatka ze świeżych warzyw: przepis

Na pewno nie ma takich ludzi, którzy nie spróbować sałatki z pomidorami i ogórkami. Taki letni półmisek jest bardzo łatwy i szybki. Aby je utworzyć, będziemy potrzebować:

 • Słodka cebula mała – 1 głowa;
 • Świeże, soczyste ogórki – 2 szt.
 • Słodki pieprz – pół dużego warzyw;
 • Pomidory mięsiste – 2 szt.
 • Oliwki w puszkach – ½ słoik standardowy;
 • Ser "Feta" – około 40 g;
 • Dezodorowany olej – duża łyżka;
 • Miód świeżego – duża łyżka;
 • Sól morska – ½ mała łyżka;
 • Musztarda gotowa – niekompletna mała łyżka.

Przetwórstwo warzywne

Sałatka ze świeżych warzyw, której przepisujemy, jest bardzo prosta. Zanim jednak powstanie, konieczne jest przetworzenie wszystkich warzyw z kolei. Na początek trzeba je umyć, a następnie wyczyścić. Pomidory i ogórki powinny być pozbawione pępka, cebulki – skórki i papryki słodkiej – szypułki, przegrody wewnętrzne i nasiona. Po tym wszystkie składniki są wymagane do rozdrobnienia. W tym celu należy je po prostu posiekać w kostkę (cebula – w półkola).

Sos do gotowania

Sałatka ze świeżych warzyw, której zawartość kalorii nie przekracza 250 jednostek energetycznych na 100 g, nie powinna być napełniona majonezem ani kwaśną śmietaną, ale ze specjalnym sosem słodkim. Do jego przygotowania konieczne jest zmieszanie w jednym oleju dezodorowanym, miodu, musztardy i soli.

Nawiasem mówiąc, dodatkowo trzeba przygotować i ser "Feta". Wymagane jest pozbawianie solanki i pokrojone w kostne kostki.

Uformuj naczynie

Jak poprawnie sformatować sałatkę świeżych warzyw? Przepis na to naczynie wymaga użycia dużej miseczki. Wymagane jest układanie pomidorów, papryki słodkiej, ogórków i cebuli, a następnie przyprawić sosem wstępnie gotowanym i dobrze wymieszać. Po tym naczyniu należy umieścić w misce z sałatką, wyłożoną liśćmi zieleni, a na górze ozdobić kostkami sera Feta i całymi oliwkami.

Prawidłowo doręczono do stołu rodzinnego

Jak widać, przygotowanie sałatki z świeżych warzyw nie zajmuje dużo czasu i nie wymaga kosztownych składników. Aby zapełnić i ozdobić takie naczynie, zaleca się natychmiast przed obsługą gospodarstwa domowego. W przeciwnym razie będzie po prostu płynąć, stać się wodnisty, a nie smaczny. Serwowanie gotowych sałatek świeżych składników do stołu jest pożądane przed gorącym obiadem.

Zrób pyszną sałatkę świeżych warzyw z mięsem

Jeśli chcesz zrobić coś bardziej satysfakcjonującego, możesz dodać mięso do świeżych warzyw. Ponieważ jest to doskonale gotowana cielęcina, posiekana w postaci słomy. Ale o wszystko w porządku.

Tak więc, w celu przygotowania takiego pożytecznego i pożywnego dania, możemy potrzebować:

 • Ogórek soczysty średnio – 2 szt.
 • Słodka papryka – 1 szt.
 • Cielę chude bez pestek – 250 g;
 • Oliwa z oliwek dezodorowana – 2 łyżki duże;
 • Pomidory dojrzałe miękkie – 2 szt.
 • Słodkie cebule małe głowy;
 • Sól jodowana – należy stosować według własnego uznania;
 • Sałatka Romano – mała głowa, a raczej liście;
 • Sos sojowy – pełna łyżka.

Przygotowanie składników

Przed przygotowaniem sałatki z warzyw i mięsa należy przetworzyć wszystkie produkty. W tym celu należy wziąć kawałek chudego cielęciny, a następnie dokładnie spłukać go i umieścić w rondlu z wrzącą słoną wodą. Zaleca się gotowanie produktu mięsnego na małym ogniu przez godzinę. Jednocześnie powinno stać się tak miękkie, jak to możliwe. Następnie należy usunąć cielęcinę z bulionu i całkowicie ochłodzić. Następnie, składnik mięsa należy pociąć na słomki w poprzek włókien.

Jeśli chodzi o warzywa, powinny być starannie przetworzone. Na początek trzeba je umyć, a następnie oczyścić skórę, nasiona, pępek i pedicele. Następnie można rozpocząć mielenie produktów. Cebula powinna być pocięta na pół-pierścienie, pomidory i słodką paprykę – na kostki i ogórki – na półkola.

Proces formowania świeżego naczynia

W celu utworzenia pysznej sałatki z przegotowaną cielęciną, należy wziąć głęboką miseczkę z sałatką szklaną, a następnie zetrzeć ją z liśćmi świeżego Romano bezpośrednio z rąk. A przed tym, ten składnik musi być dokładnie spłukany w zimnej wodzie.

Po opisanych działaniach na zieleni trzeba dodać ogórki, słodką paprykę, cebulę i pomidory. W końcu wszystkie środki spożywcze powinny być przyprawione dezodorantą oliwy z oliwek, solą i sosem sojowym. Mieszając warzywa dokładnie gotowanym mięsem, należy je natychmiast podać na kolację przy użyciu gorącego naczynia. Bon appetit!

Przygotuj naczynie z kurczakiem i warzywami

Sałatka ze świeżych warzyw z kurczakiem jest najbardziej ulubionym potrawem tych, którzy nie mają ochoty na smaczne i obfite posiłki, ale nie chcą stanąć w kuchni przez długi czas.

Potrzebujemy zatem następujących elementów:

 • Kurczak schłodzony – 1 szt. Przy 400 g;
 • Jaja średnio rustykalne – 3-4 kawałki;
 • Ogórek świeży soczysty – 3 sztuki;
 • Pomidory mięsiste czerwone – 3 szt.
 • Kapusta koreańska – kilka dużych liści;
 • Sól, majonez wysokiej kalorii i czarna papryka posiekana – stosuj według własnego uznania.

Przygotowanie składników

Aby przygotować sałatkę świeżych warzyw i skrzyń, wszystkie produkty muszą być przetworzone. Najpierw musisz zrobić mięso. Filet z kurczaka jest wymagany, aby dobrze umyć, a następnie umieścić w słonej wrzącej wodzie i gotować, aż będzie zupełnie miękki przez 40 minut. Następnie produkt mięsny należy wyjąć i ochłodzić. Następnie musisz usunąć całą skórę i kości. Pozostałe ciało należy pociąć na kostki.

Oprócz piersi z kurczaka, ta sałatka wymaga użycia świeżych warzyw. Powinny być myte, a następnie oczyszczane z pępków i zacierać. Pomidory i ogórki muszą być pokrojone w kostkę, a liście koreańskiej kapusty – na słomie.

Jeśli chodzi o jaja w wiosce, to muszą być gotowane i posiekane nożem (można rusztować na dużym tarkę).

Tworzymy obfite i smaczne potrawy

Po gotowaniu drobiu, a warzywa są krojone, można bezpiecznie kontynuować formowanie sałatki. W tym celu w głębokiej misce należy układać piersi, pomidory, tarty jajka, ogórki i kapustę koreańską. Podsumowując, wszystkie te składniki powinny być przyprawione majonezem z wysokogatunkowego kalorii, pieprzem i solą, a następnie wymieszać dużą łyżką. W razie potrzeby można dodać do tej sałatki niewielką ząbek czosnku (zmiażdżyć prasą).

Dokładnie prezentujemy sałatkę na stół

Aby napić się takiego obiadu z majonezem jest pożądane przed obsługą domu. Powinien być prezentowany wraz z chlebem i obfitym obiadem. Bon appetit!

Podsumujmy wyniki

Jak widać, nie ma nic trudnego w przygotowywaniu smacznych potraw z użyciem świeżych składników. Ponadto, w celu przygotowania takich sałatek, można używać nie tylko gotowanej cielęciny lub filet z kurczaka, ale również innych produktów. Na przykład sałatka ze świeżych warzyw z krewetkami, małżami, kałamarnicą i tak dalej jest bardzo smaczna.