475 Shares 8788 views

Floty morskiej. Russian Navy

We wszystkich czasach wojny był jednym z głównych dziedzin działalności człowieka. Oczywiście, jego skutki były zawsze niezwykle negatywny, jednak w środowisku społecznym cieszył się dość popularne. Wynika to z faktu, że za pomocą wojny jest możliwe uzyskanie ziemi, władzy, zasobów i tak dalej. N. Ponadto, za pomocą działań wojskowych do rozwiązywania wielu międzynarodowych konfliktów politycznych. Zatem walka zbrojna jest ważnym elementem działalności społecznej.

W całej historii, społeczeństwa udoskonalił swoje możliwości w dziedzinie sztuk walki. Doprowadziło to do standardowych zasad sił budowlanych, które są stosowane do dziś. Według jednej z nich, wszystkie siły zbrojne jakiegokolwiek kraju jest podzielony na trzy części: na morzu, lądzie iw powietrzu. W tym artykule autor chciałby rozmawiać o marynarce wojennej Federacji Rosyjskiej, która obecnie zajmuje znaczące miejsce w światowym rankingu tych wojsk.

Jaki jest Navy?

Dziś w Rosji istnieje duża liczba jednostek wojskowych, które mają inny charakter, cele i funkcje. Stąd też jest całkiem logiczne pytanie: jaka jest Navy Marine? W swej istocie jest integralną częścią sił morskich od jakiegokolwiek państwa, w tym przypadku Federacji Rosyjskiej. Składnik ten składa się z dwóch głównych elementów: woda i wodą. Należy zauważyć, że duża liczba tradycji i specyfiki tej formacji jest w dużej mierze ze względu na rozwój stosunków morskich i regionalnych cech kraju. Federacji Rosyjskiej w związku z tym ma dość długą historię rozwoju morskich sił zbrojnych, jak to zostanie opisane poniżej.

Flota Imperium Rosyjskiego

Russian Imperial Fleet istniał w okresie od 1721 do 1917 roku. W tym czasie formacja wzięła udział w wielu bitwach morskich. Ponadto Imperial flota ma wysoki poziom wyszkolenia bojowego i wydajności w wojnie na wodzie.

Pierwsi przedstawiciele formacji sądu zostały zbudowane do działań bojowych w ramach wojny północnej. Główne podstawy cesarskiej zarządzania flotą w tym czasie były Kronstadt Revel, abo i Helsinkach. Na początku 1745 roku siły Jego Cesarskiej Mości morze składała się z 130 statków żaglowych, 36 liniowych i 9 fregat i innych rodzajów statków. Granatowy Imperium Rosyjskiego żył na specjalnej karty.

W historii Cesarskiej Marynarki Wojennej, istnieje wiele znanych osobistości, takich jak Admiral Nakhimov. Ten człowiek jest wybitny bohaterstwo i właściwa konstrukcja taktycznych obrony podczas oblężenia Sewastopola w 1854-1855”. Do tej pory, admirał Nakhimov jest nieoficjalnym symbolem rosyjskiej floty.

Należy również zauważyć, że tworzenie stosowane w krymskich-rosyjskich i japońskich wojen. Ponadto, końcowy etap rozwoju morskiego Imperial Navy był jego udział w pierwszej wojnie światowej.

Marynarka radziecka

siły zbrojne ZSRR, oparte na morzu, istniał od 1918 do 1992 roku. Głównym celem Floty była ochrona granic kraju przed zewnętrzną agresją. Konstrukcja składała się z tworzeniem jednostek podwodnych, lotnictwa morskiego, okrętów nawodnych, rakietowej i artylerii wojsk i marines. Komenda produkowany od siedziby marynarki, znajduje się w mieście Moskwa. W czasie swojego istnienia, flota udział w najbardziej dużą skalę konfliktu zbrojnego – II wojny światowej.

Pod koniec lat 80-tych w ramach formacji była następująca liczba technologii: 160 okręty nawodne okręty podwodne, 113, 83 pocisków, a także około 12 tysięcy pracowników w Marine Corps. Szczyt jej rozwoju, ZSRR Navy miał w 1985 roku. W tym czasie zajął drugie miejsce w liczbie statków, po Stanach Zjednoczonych.

Zadanie floty na obecnym etapie

Nowoczesne Navy Federacji Rosyjskiej jest jednym z głównych elementów sił zbrojnych państwa. W związku z tym spada prosto realizacja szeregu celów szczegółowych w przyrodzie:

– kompleksowy odstraszanie jakiegokolwiek użycia sił zbrojnych na morzu;

– ochrona w czasie rzeczywistym od granic państwowych, a także suwerenności Federacji Rosyjskiej w obszarze wyłącznej strefy ekonomicznej i szelfu kontynentalnego ;

– bezpieczeństwo w realizacji morskich działalności gospodarczej na terytorium charakteru oceanów;

– zapewnienie i utrzymanie powszechnego rosyjskiej obecności wojskowej w oceanach;

– udział w misjach pokojowych i wojskowych, jeśli spełniają one interesy Federacji Rosyjskiej;

Jak widzimy, Navy Marine Rosja ma dość szerokie spektrum głównych zadań do wykonania wszędzie.

Struktura Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej

Flota morska RF posiada strukturę, która zapewnia skuteczność tej formy operacji wojskowych na wodzie. Należy jednak zauważyć, że w strukturze Navy posiada dużą liczbę jednostek, które z kolei są wyposażone w szereg bardzo konkretnych funkcji. Fleet Marine Rosja składa się z następujących elementów:

1. Siły powierzchniowe, które obejmują jednostki używane w środkach powierzchni roboczej, czyli statków.

2. Siły podwodny.

3. Trzeci element jest marynarki samolotów, które z kolei dzieli się na mniejsze jednostki strukturalne.

4. Oddziały charakter przybrzeżnych odnoszące się do marynarki.

Tak więc, jak już wspomniano, każdy z komponentów, reprezentowanych wykonuje własną funkcję problemu zapewnienia skuteczności marynarki w ogóle.

Przeznaczenie sił powierzchniowych i podwodnych

Jak można sobie wyobrazić, główne siły rosyjskiej marynarki wojennej są jednostki powierzchniowe i łodzi podwodnych. Zdają sobie sprawę, główne cele tej części sił zbrojnych. Ale w strukturze Navy jednostek powierzchniowych i podwodnych Federacji Rosyjskiej wdrożyć szereg jego specyficznych cech. Na przykład, pierwszy typ formacji jest powszechnie stosowany:

– na pokrycie lądowania, a także jej przeniesienie do punktu lądowania i ewakuacji;

– ochrona granicami państwa;

– utworzenie splotów min;

– zapewnienie, że działania jednostek podwodnych.

Drugim, nie mniej ważnym dla swoich wydajnych jednostek w Marynarce Wojennej Federacji Rosyjskiej są formacja pod wodą. Ich głównym zadaniem jest poszukiwanie głębokiego morza w czasie pokoju, jak również szkody do wód i ziemi celów w wojnie. Warto zauważyć, że kluczowym technika w składzie jednostek podwodnych są atomowych okrętów podwodnych. Uzbrojeni są wystarczająco poważne broń, a mianowicie typ pocisków balistycznych i rejs.

lotnictwo marynarki

Dla wielu ludzi, istnienie lotnictwa charakterze morskim jest nieznany czynnik. Wiele osób myli ten składnik z oddzielnym ramieniu usługi, która jest błędem. Warto zauważyć, że siły zbrojne obejmowały armii, marynarki i lotnictwa wojskowego. W tym dziale o tej samej nazwie w strukturze Navy nie ma nic wspólnego z ostatnim elementem Sił Zbrojnych RF. Samolot Marine ma widmo charakterystycznych zadań funkcjonalnych, na przykład:

– zwalczanie sił przenoszonych drogą wodną wroga;

– realizacja atakach na wrogie cele lądu;

– odbicie nalotów.

Zatem lotnictwa marynarki to specjalna jednostka skonfigurować do realizacji funkcji w obrębie działań marynarki.

Charakterystyka Marine Corps

History of the Navy zawsze nierozerwalnie związane z działów rozwoju Marines. Powstawanie dotyczy nadbrzeżnym sił struktury. W rzeczywistości, te jednostki są zaprojektowane specjalnie do działań bojowych przez naturę lądowania morza. Marine Corps były znane w okresie panowania Piotra Wielkiego. W tych dniach liczba jednostek było około 20 tysięcy pracowników.

Do tej pory wskaźnik ten jest na około 8000 osób, które są rozmieszczone w czterech głównych zespołów. Głównym celem Marines jest operacją lądowania, czyli krótkoterminowy spadek-off do wykonywania określonych zadań, a także ochrony obiektów powierzchniowych i przybrzeżnych pojazdy taktyczne.

Podstawowe grupy Navy

Oznacz morska flota nie można zobaczyć w całym stanie. Siły i środki elementów sił zbrojnych są dystrybuowane zgodnie z konieczności taktycznego. Mówiąc wprost, główne grupy znajdują się w miejscach, w których Federacja Rosyjska przemywa wodą. Na tej podstawie, ważnym czynnikiem w całej rosyjskiej marynarki wojennej jest podzielony na następujące oddzielnymi grupami:

1. Northern Fleet bazuje na Morzu Białym bazy wojskowej w mieście Severodvinsk. Jego głównym zadaniem jest ochrona interesów terytorialnych Federacji Rosyjskiej w jednobrzmiące części świata.

2. Floty Pacyfiku opiera się głównie we wschodniej części Rosji, w miastach takich jak Władywostoku, Dunaj, Sowiecka Gawań.

3. grupa Baltic usytuowany w pobliżu kulturalnej stolicy Rosji, Petersburgu. Miejsce bazirovki nie jest mniej ważny zabytek. W tym przypadku mówimy o Kronsztadzie.

4. flota Kaspijskiego oparty Astrachań i Kaspijsk.

5. W odniesieniu do grupy Morza Czarnego, opiera się na tym samym obszarze morskim. Znajduje się na terenie parku należącego wcześniej Ukrainy Sewastopolu. Należy zauważyć, że grupa ma wystarczająco ważną Navy wartość taktycznych. Jego głównym celem jest ochrona interesów Rosji w regionie Morza Czarnego i Morza Śródziemnego. Dowódca Floty Czarnomorskiej na dziś – admirał Aleksandr Wiktorowicz Vitko.

Godło i flagę marynarki wojennej Federacji Rosyjskiej

Rosyjska marynarka symbolika jest wszędzie dużo pytań i sporów. Należy zauważyć, że głównym symbolem dzisiejszej floty jest jego flaga. To krzyżyka Andrzejki pokazano. Niewiele osób wie, że postać jest praktycznie identyczna z flagą Szkocji. Sztandar Navy stał się symbolem w 2001 roku.

Rosyjska marynarka godło posiada również specjalny wydźwięk symboliczny. To jest złoty znaczek orła, którego tło skrzyżowane kotwice. To godło rosyjskiej marynarce wojennej jest powszechnie uznawana i stosowana we wszystkich odpowiednich ugrupowań sił zbrojnych.

wniosek

Tak więc, w artykule staraliśmy się uwzględnić wszystkie aspekty i cechy Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej. Do tej pory ta część sił zbrojnych jest jednym z najsilniejszych na świecie, co wskazuje na wysoki poziom rosyjskiej potęgi wojskowej w ogóle.