164 Shares 8791 views

Czy to możliwe, aby zorganizować samochodu do małoletniego? Rejestracji samochodu na nieletniej

Kwestia dotycząca tego, czy jest to możliwe do wystawiania urządzenia na niewielkim znaczeniu dla wielu ludzi. Większość z nich nie wie, czy naprawdę tego prawo. W zasadzie, wszystko jest możliwe. Ale jak to zrobić prawidłowo, konieczne jest, aby powiedzieć więcej.


W sprawie sytuacji

Zasadniczo, pytanie, czy możemy zorganizować samochód na drobne cudownych rodziców pragnących dać samochód do swego syna lub córkę, która nie jest jeszcze 18 roku życia. Co robić w takiej sytuacji? Po tym wszystkim, trzeba zarejestrować pojazd! Do tego trzeba napisać oświadczenie do gromadzenia dokumentów, w kolejce w ruchu, coraz tablic rejestracyjnych … Ogólnie rzecz biorąc, wiele procedur. Ale co zrobić, jeśli plan rejestracją samochodu małoletniego?

Więc, po pierwsze warto zauważyć kilka niuansów. 18 lat – minimalny wiek dla osób fizycznych. Człowiek, który go osiągnął dopuszcza do prowadzenia pojazdu. I niech niektóre prawa wśród nieletnich pojawiają się w 16 lat (do małżeństwa, na przykład), jazdy nie jest zaniepokojony. W tym przypadku, jeśli dana osoba nie ma 14 lat, wszystkie kontrakty i transakcje, które robi, powinno być monitorowane przez rodziców. A teraz mówimy bezpośrednio o tym, czy możemy zorganizować samochód do małoletniego.

prawa młodzieży

W ten sposób dzieci, których wiek wynosi od sześciu do 14 lat mają prawo do transakcji, które nie wymagają interwencji rejestracji służb cywilnych. Jednak mogą one wydawać pieniądze otrzymane od rodziców lub opiekunów.

Osoby, których wiek waha się od 14 do 18 lat mogą spędzić przyznanie lub zarobione pieniądze, jak im się podoba. Mają też prawo do częściowego korzystania z usług wszystkich instytucji kredytowych i zostać członkami spółdzielni. I, oczywiście, w tym wieku młodzi ludzie są już na własną rękę ODPOWIADA ZA transakcji dotyczących nieruchomości.

Niektóre z nich mogą być zawarte? Proste i logiczne. Rejestracja samochodu małoletniego jest również możliwe. I to nie tylko wtedy, gdy dziecko jest w wieku 14-17 lat. Na osobę, pod tym wieku może również zorganizować samochód.

prawo

Jak można sobie wyobrazić, że odpowiedź na pytanie, czy możemy zorganizować samochód na drobne pozytywne. I potwierdza ważność dokumentu, takich jak regulacje administracyjne „w sprawie procedury rejestracji pojazdów.” I mówi, że w przypadku, gdy pojazd jest zarejestrowany do człowieka, który nie jest jeszcze w wieku 14 lat, oficjalny przedstawiciel musi być rodzic lub opiekun. W zasadzie, to może odgrywać pewną rolę, a druga osoba, ale będzie on zobowiązany do posiadania pisemnego potwierdzenia ich statusu.

Również w przepisach stwierdza, że dzieci w wieku powyżej 14 lat mają prawo, aby przejść do organu rejestracyjnego oraz przedstawienia wszystkich niezbędnych dokumentów do rejestracji samochodu. Ale nadal powinny być w posiadaniu pisemnej zgody rodziców lub opiekunów. Na podstawie tego dokumentu i zostaną zarejestrowane. W przeciwnym wypadku, samochód w majątku dziecka nikt nie wyda w NOK. Ale w pozostałych przepisach administracyjnych niczego nie zabraniam. Nastolatek będzie oficjalny właściciel pojazdu. To się po prostu za kierownicą nie będzie dozwolone do czasu, jeszcze nie 18 lat. I, oczywiście, dopóki nie unlearning w szkole nauki jazdy, nie zda egzaminu w policji drogowej, i nie dostać prawo jazdy. Są to główne warunki.

dokumenty

Mówimy o tym, czy możemy zorganizować samochód do małoletniego, nie wspominając o listę dokumentów, bez których nie przejdą procedurę. To nie jest tylko pozycja w danych formularza. Należy również pewną dokumentację.

Aby umieścić pojazd na 14-letniego, który sam opiekuna lub rodzica musi udzielić pisemnej zgody na świadczenie niektórych papierów wartościowych. Jest to, po pierwsze, paszport lub świadectwo urodzenia małoletniego. Po drugie – dowód rejestracyjny pojazdu. W trzeciej – jego dowodu rejestracyjnego. I jeszcze trzeba wypełniony wniosek oraz pisemne potwierdzenie bezpośrednio opiekunów / rodziców. W zasadzie to wszystko. Ale aby sprzedać samochód, którego właścicielem jest dziecko, to będzie bardzo trudne. Najtrudniej – aby dostać się do tej pomocy ze strony opieki. Ona będzie potrzebne w każdej sytuacji, z lub bez rodziców.

Konstrukcja obwodu

Mówimy o tym, czy możliwe jest, aby zarejestrować urządzenie na dziecko, nie wspominając o całym systemie jako całości. W rzeczywistości, to jest w przybliżeniu taka sama, jak w przypadku kupna i sprzedaży samochodu z nim.

Aby rozpocząć potencjalny właściciel musi złożyć wniosek, na podstawie którego samochód zaprotokołowane w policji drogowej. będzie ona uznana na raz, będziemy musieli poczekać trochę dłużej. Wtedy będzie można zastosować okno. Cechą charakterystyczną jest to, że w księdze rekordów, a także kart indeksowych, będzie nie tylko zawiera informacje o właścicielu, ale także od gwaranta (opiekunami i rodzicami).

Innym kluczowym punktem: małoletni właściciel narzuca pewien zakaz. Aby być precyzyjnym, nastolatek nie będzie w stanie usunąć samochód z rejestru. I, w rzeczywistości, prawowity właściciel niej może stać się w wieku 18 lat. Wtedy będzie miał każdą okazję – do napędzania samochodu, zdjąć książki, sprzedać, itp Wszystkie ograniczenia są usuwane po 00:00 nadejdzie dzień, gdy osoba urodziła się, kto jest właścicielem …

Płatność podatku

Niech właściciel i osoba jest małoletnia, tylko podatek nie został odwołany. Jednak nie wszystkie dzieci (szczególnie w dzisiejszych czasach) są kuszeni do pracy, a więc pieniądze na opłacenie podatku drogowego nie. W tym przypadku rozwiązanie problemów finansowych spadają na barki rodziców lub opiekunów.

A kto może prowadzić samochód, dopóki dziecko ma 18 lat? Tutaj wszystko jest proste – kontrola pojazdu są również kwalifikowane tylko opiekunowie lub rodzice. Po tym wszystkim, dali zgody na procedury rejestracyjnej. Tak, że wszystko jest prawidłowe i zgodne z prawem. I tu właściciel ma prawo to zrobić ze względu na ich wiek. Samochodów – źródłem zwiększonego niebezpieczeństwa, więc najpierw trzeba oduczyć się w szkole nauki jazdy i uzyskać prawo.

grzywny

Tutaj jest również przedmiotem interesujące i niejednoznaczne. Co można powiedzieć w odniesieniu do zapłaty kar dla samochodu, wykonywane na drobne? Jest wiele pytań. W rzeczywistości, kiedy pojazd jest zarejestrowany w nastolatka, którego wiek wynosi mniej niż 16 lat, grzywny … po prostu nie może zapłacić. Nawet jeśli sprawa trafi do sądu. W rzeczywistości, ponieważ właściciel jest osobą fizyczną, która nie może być pociągnięty do odpowiedzialności administracyjnej. I nawet jeśli naruszenie został naprawiony aparat, płatność może również okazać się uniknąć.

Najnowsze niuanse

Tak, jak można zrozumieć, umieść urządzenie na prawdziwych dziecka. Więc jeśli chcesz, aby Twój syn lub córka taki cenny dar, nie ma obawy, że prawo nie pozwoli, aby zrealizować nasze plany. Jednak warto pamiętać: procedura rejestracji powinna być przeprowadzona jedynie w obecności nastolatka. Jest to obowiązkowe. Bez osobistej obecności przyszłego właściciela nie działa – to prawo.

A jeśli wziąć pod uwagę wszystkie powyższe, będzie szybko i łatwo rozwiązać wszystkie problemy z rejestracją pojazdu.

855 shares 3373 views