649 Shares 6123 views

Hortensja Annabelle: sadzenie i konserwacji, opis odmiany

Hortense jest piękny ogród ornament. W połączeniu z innymi roślinami, może stworzyć niesamowite kompozycje. Hortensja Annabelle, sadzenie i pielęgnacja które nie są skomplikowane, ale mają swoje tajemnice, uważany za wybitną przedstawiciela tej rodziny. Roślina ta jest wykorzystywana w postaci pojedynczego lub w połączeniu z innymi członkami flory. Jest to bardzo nietypowy krzewy, z wielu odmian i kolorem kwiatostanów. Ogrodnicy docenić ich kształt, kolor liści, prostota i piękno w czasie kwitnienia.


przedmowa

Jaki jest hortensja? Zakład należy do hortensjowate rodziny. Rodzaj ten obejmuje około 100 gatunków. Jest to niemożliwe, aby wymienić wszystkie. Tam kręcone, pokrój wzniesiony, evergreen, ciepłolubne, odporne na zimno, liściaste, krzewy i drzewa karłowate. Te ostatnie obejmują Hydrangea Annabelle. Sadzenie i pielęgnacja tej flory nie różni się zbytnio od innych odmian. W naturze roślina ta żyje w Himalajach, Azji Wschodniej, Ameryce Południowej i Północnej. Hortense zawdzięcza swoją nazwę nietypowym kształcie pudełka z nasion.

funkcje

Oszałamiająco piękna roślina ma wiele funkcji dla ogrodników, którzy go kochają. Liście hortensji mają piękny zielony kolor. Są duże, lekko owalne, z postrzępionych krawędzi. Hortensja jesienią wygląda szczególnie atrakcyjnie. W tym momencie tuleja może zawierać kwiaty, pąki i bolls. Liście jesienią różnią się także w odcieniu od siebie. Hortensja – to krzew. Jest możliwe, aby tworzyć, według własnego uznania, trochę gałęzi ogrodnicze.

kwiatostan

Zwłaszcza kwiaty rośliny. Kształt zależy od rodzaju kwiatostanu. Mogą być one w postaci stłuczki parasol, wiechy lub kulkowych. Wewnątrz kwiaty są mniejsze, a krawędzie – duże, z zaledwie czterech płatkach. Ale to było małe kwiaty są owocowe, a duże – sterylne. Farbowanie kwiatostany – najbardziej zróżnicowane. To zależy od rodzaju i jakości gleby.

W misce zasadowej gleby spełnia hortensja z różowo kwiaty i kwasu – z niebiesko. Hortensja Annabelle (drzewo), sadzenia i pielęgnacji tego zainteresowania wielu ogrodników, ma piękne białe kwiaty. Skład gleby nie tylko wpływa odmian ze śmietaną i białych kwiatów. Paleta z tej rośliny jest tak różnorodna, że niemożliwe jest, aby wymienić wszystkie rodzaje. Kwiat koloru może zawierać kilka kolorów, które przechodzą płynnie jedna w drugą.

rodzaje hortensji

Hortensje są podzielone na odmiany krytych i ogrodowych. Należy zauważyć, że są to zupełnie różne rośliny. gatunki paniculata różnią kwiatostany formularza. Wśród nich jest rodzaj Hortensja Vanilla Freyz. Ten krzew mróz, który osiąga wysokość 2 metrów. Jej białe kwiaty stopniowo nabywać różowy odcień. Oni przypominają bukiety bzu.

Wśród odmian drzewostanów Hortensja Annabelle, sadzenie i pielęgnacja które są opisane w tym artykule. Odmiany okrywowe – jest niskie krzewy. Ogród hortensja osiągnąć wysokość jednego metra. Mają bardzo duże kuliste kwiatostany o różnych kolorach i jasnych liściach. Warto też wspomnieć jest szorstka, duży liść, ząbkowany, petiolate, Ashy Hortensja i promienna.

Anabel

Szczególnie popularne wśród ogrodników cieszyć Hortensja Annabelle, sadzenie i pielęgnacja, która nie jest bardzo skomplikowane. To drzewo, jak krzew, ozdobny, posiadające pyszne kwiaty. Jego wysokość wynosi około półtora metra. Kwiatostan tej odmiany jest bardzo duża. Osiągają one około 30 centymetrów średnicy. Hortensja Annabelle, opis odmian, sadzenia i pielęgnacji, które sprawiają, że można urządzić wspaniały roślin ogrodowych, cieszy swoim pięknem od czerwca do września.

To wymaga bardzo mało schronienie w zimie, ponieważ mróz tolerancyjny krzewów. lekko zacienione obszary mogą być wybrane, aby dostosować się do tej odmiany. krzewy hortensji Anabel łatwo fryzura. Odmiana ta jest odporna na choroby i szkodniki. Za pomocą instalacji do obróbki miejsc w jednym sadzenia, lub w połączeniu z innymi urządzeniami.

silne Anabel

Anabel gatunek ma swoje podgatunki. Na przykład, Hortensja Mocne Anabel. Sadzenia i pielęgnacji tych roślin nie różnią się od podstawowych klasach. To drzewo jard krzak, która może osiągnąć wysokość 1,5 metra. Jego charakterystyczną cechą jest bardzo duża liczba kwiatostanów. Liczba ta jest czterokrotnie wyższa niż Anabel. Duże kuliste kwiaty są uderzające w ich piękno wszystkim latem i wczesną jesienią. Gatunek ten jest odporna na choroby i toleruje mróz.

różowy Anabel

Popularność Annabelle Hortensja zachęca hodowców, aby wyświetlić jego nowe odmiany, które mają różne właściwości. Takie zastosowanie Hortensja różowy Annabel. Sadzenia i pielęgnacji tej rośliny zawierają standardowych praktyk rolniczych. To nowe ulepszone odmiany, które, w przeciwieństwie do swoich poprzedników, nie ma tradycyjnych białych kwiatów i różowy. Różowy Annabel osiąga wysokość 1,2 metra. Duże różowe kwiaty zaskoczy swoim pięknem i majestatem. Okres kwitnienia trwa od lipca do pierwszych przymrozków. Bush ma silne pędy, które nie zginać się na ziemię. Ten gatunek nie jest również boi mróz i odporne na choroby.

Wymagania na ziemię

Każda instalacja wymaga innego składu gleby. Hortensja Annabelle zakorzenić w każdej części ogrodu. Podstawowym warunkiem jego lądowania – wysoką kwasowość. Dla dobrego wzrostu wymaga reakcji na kwas zabrudzeń. Dlatego w boksie do sadzenia dodać specjalny grunt dla azalii lub torfu. Ponadto dopuszczalną mieszaninę torfu i arkusza podłoża, siarczanem potasu i superfosfat. Mogą być mieszane i wykorzystywane do sadzenia mieszaninę hortensji formy liści lub kompostu.

lądowanie

dół sadzenia ma głębokość około 50 cm. Ale tu trzeba wziąć pod uwagę specyficzne cechy siewek. Szerokość i długość wgłębień lądowania około 60 centymetrów. System korzeniowy rośliny wymaga wystarczającej ilości powietrza. Hortensja Annabelle lub inny rodzaj lubi tracić wilgotność gleby oraz dobry dostęp. Przed umieszczeniem sadzonek w otworze, on skrócić korzenie. Młode pędy są przycinane do 3-4 pąków. W przyszłości taka manipulacja dostarczy pięknie uformowane bujny krzew. Sadzonkę umieszczona w wykopie i przykryto ziemią. Następnie obficie podlać. Aby utrzymać wilgoć w systemie korzeniowym, spędzić mulczowania. Do tego jest dobra ściółka z torfu. Można również używać igieł sosnowych, kompost, keramzyt, papier, słoma, trociny lub filmowych. Najważniejsze jest to, że górna warstwa jest regularnie oddycha odbierania i wilgoci do korzeni.

czas sadzenia

Terminy sadzenia najbardziej optymalne są wczesną wiosną lub jesienią. Sprężyna sadzenia jest przeprowadzane po mrozu, gdy podłoże ogrzewa się dobrze. Konieczne jest, aby wykonać tę procedurę, zanim roślina zacznie szybkiego wzrostu i tworzenia kwiatostanów. Dobrze zaaklimatyzować rośliny posadzone jesienią. Jednak dla lepszego ukorzenienia w pierwszym roku hortensji musiał ukrywać się przed wystąpieniem mrozów i wczesną wiosną. Sadzenie krzewów i może być w lecie, ale pod warunkiem, że jest w pojemniku z zamkniętym systemem korzeniowym.

Troska o sezonie

Wielu ogrodników nie może osiągnąć obfite hortensje kwitnienia. Istnieje kilka powodów. Po pierwsze, jest to zły wybór miejsca lądowania. Krzew nie toleruje ekstremalnych temperatur. Dlatego lepiej jest sadzić w miejscach, gdzie nie jest półcień po południu. To będzie na tyle światła słonecznego w godzinach porannych i wieczornych. Po drugie, jakość gleby odgrywa ważną rolę w tworzeniu kwiatostany. Hortensja Sadovaya Anabel, sadzenie i pielęgnacja, która zaowocuje w przyszłości, lubi kwaśną glebę. Na to zależy od tonu nawet koloru. Można w trakcie sezonu do zapłodnienia nawozu hortensja z potasu, żelaza, fosforu i azotu. Jako opatrunek używać nawet kwaśne mleko. Ale jeśli się ponieść procesu, będzie to źle wpływać na jakość kolorów. Hortensja Annabelle ma duży biały kwiatostany. Jeśli przesadzić z nawozu, będą nabywać zielonkawy odcień. Krzew lubi wilgoci. Dlatego zaleca się umiarkowane i regularnego podlewania. Glebę wokół hortensji powinny być poluzowane. Na wiosnę należy przycinania pędów. W rezultacie, krzew reaguje bardziej obfite kwitnienie.

Przygotowania do zimy

Anabel drzewo nie toleruje ekstremalne zimno. Dlatego najlepiej jest przygotować się do okresu zimowego. Z tego krzewu przywiązany do kołka, który powinien jechać ostrożnie bez uszkodzenia korzeni. Pod krzakiem należy określić gałęzie sosnowe. Ponieważ system korzeniowy będzie chroniony. Średnio roślina może żyć nawet do 50 lat. Sadzenie i późniejsza opieka hortensji nie jest tak skomplikowane. Ten krzew zachwyci i dekoracji ogrodu przez długi czas.