367 Shares 2252 views

Struktura sacrum i kości ogonowej: anatomii i celu funkcjonalnego

Nie każdy odnosi się do ich zdrowia prawidłowo. Ludzie często nie zwracają uwagi na niektóre z bólu, a w rzeczywistości jest to, że organizm nie jest w dobrym stanie, oraz konieczność podjęcia działań. Na przykład, kilka osób są zaniepokojeni ból kości krzyżowej. Tymczasem, może to sygnalizować poważną chorobę. Często, nie wszyscy są zaznajomieni ze strukturą kości krzyżowej. Razem, spójrzmy na to.

Jak sacrum

Krzyżowy segment jest duża trójkątny kształt kości, która znajduje się w dolnej części kolumny rdzenia. Ponieważ dzieci nawet tworzą szkielet, mają składa się z pięciu odrębnych kręgów oraz u dorosłych jest jednoczęściowa. To rodzaj klina umieszczonego między kośćmi biodrowymi.

Zazwyczaj kości krzyżowej, który tworzy pięć stopionej kręgów, ale może być więcej, w obecności nieprawidłowości, takich jak sakralizacji. Nie zawsze kręgi połączone w okresie dojrzewania, który, nawiasem mówiąc, nie jest to naruszenie, a zwykle do 25 lat wszystko w porządku.

wydziały sacrum

Rozważmy teraz dokładniej, co jest struktura kości krzyżowej. Anatomia dorozumianej połączenie z kości lędźwiowego i kości ogonowej. W tym przypadku składa się z kilku części:

 • przednie i tylne powierzchnie (Facje pelvina, facji dorsalis);
 • Sekcje boczne (pars bocznego);
 • podstawę (podstawa ossia sacri);
 • wierzchołek (wierzchołek ossia sacri);
 • krzyżowy kanał (canalis sacralis).

Przednia powierzchnia posiada wklęsły kształt, który jest bardziej wyraźny w kierunku do góry i do dołu, lecz mniej bokach. W środku przedniej części krzyżowej Cross 4 poprzecznych siedzeń tworzącej kręgów fuzji. Po obu stronach tych linii rozmieszczone otwory w ilości 4 części z każdej strony. Mają kształt okrągły, skierowaną do przodu i na boki, w kierunku od góry do dołu, można zauważyć zmianę średnicy mniejszej boku. Przez te otwory uruchomić naczynia krwionośne i zakończenia nerwowe, które stanowią splot.

Na tylnej powierzchni konstrukcji krzyżowej charakteryzuje się wąskim wypukłego kształtu i chropowatości. Po niej pięć kostnych wypukłości, które są utworzone przez połączenie niektórych z kręgami. wyrostków kolczastych postać niesparowany grzebieniowe procesy stawowe scalić pośredniego żebra, kolce i grzbiety boczne wykonane z tego samego nazwą połączone. Czasami wszystkie guzki zlewają się w jednym grzbiecie.

Powierzchnie boczne o różnej rozszerzenie w górnej części, ale nie są zawężone.

Powód – to kości, który ma wystający kształt i szeroka, do przodu i do góry. Część przednia jest połączona z piątym kręgu lędźwiowego, który tworzy rodzaj peleryny, skierowane do miednicy.

Wierzchołek ma kształt owalny, który pozwala na to najlepszy sposób połączyć się z kością ogonowej.

Struktura krzyżowej ogonowej i zawiera otwór przelotowy, który rozciąga się wzdłuż kości i ma zakrzywiony kształt. Powyżej jest on rozciągnięty i przypomina trójkąt, a poniżej jest zawężony. Znamienny tym, że tylna ściana kanału pozostaje nieobsadzone. Do kanału krzyżowego splotu zakończeń nerwowych znajdujących się wypływa przez otwory.

Jak miednicę

Sacrum, znajduje się bliżej tyłu, jest tylko częścią struktury jakichkolwiek ludzkich miednicy, mimo płci. Z reguły składa się z trzech głównych części:

 • dwie kości miednicy;
 • sacrum;
 • kości ogonowej.

W przedniej części kości miednicy dwie pary połączone są częściowo ruchome związku nesinovialnogo. W przeciwnym razie, w tej sekcji dalej spojenia łonowego lub spojenia łonowego. Za tymi kości oraz działki ucha o kształcie formy są przyłączone do tych samych występach kości Aitch. W rezultacie prowadzi to do powstawania par stawów krzyżowo-biodrowych.

Ponadto, każdy z dwóch kości, a także struktury miednicy, z kolei, również składa się z trzech innych składników:

 • biodrowych;
 • kulszowej;
 • łonowe.

Po osiągnięciu 16-18-latków, te kości są połączone ze sobą chrząstek. Potem jest stopniowe uzdrowienie z tych elementów w jednej kości miednicy. Na jego powierzchni zewnętrznej znajduje panewki, które służy jako wygodne miejsce do mocowania głowy kości udowej.

Wynik znajduje się pierścień lub jamy miednicy, przy czym organy wewnętrzne są zamknięte. Cały Basen jest podzielona na dwie części: duży, większa (miednicy major) i małych (węższych miednicy mniejszej). Są one oddzielone od linii granicy, która przechodzi przez krzyżowej cyplu łuku dwóch kości biodrowych, przegrzebki łonowej kości i górną granicę spojenia łonowego.

W rezultacie struktura miednicy zawiera dział, gdzie są narządy wewnętrzne należące do podbrzusza – duża miska. I w małym ukrywanie pęcherza moczowego i odbytnicy. Ponadto, nie ma macicy z przydatkami i pochwy u kobiet. U mężczyzn, dział chroni prostaty i pęcherzyków nasiennych.

Różnice w budowie miednicy kobiet i mężczyzn

Głównie różnice w strukturze działu miednicy ze względu na fakt, że ciało kobiety jest przystosowany do narodzin dziecka. Jak miednicy, poza wyglądem i żeńskiej sacrum (schemat struktura została przedstawiona w naszym artykule). On jest szerszy i mniej zakrzywiona.

Samice miednicy znacznie szersze i krótsze. Ponadto różne i otwory: żeńska połowa były znacznie szersze, ponieważ dzięki nim dziecko. I podczas porodu wzrasta otworów. Sami kości udowej u kobiet są bardziej zakrzywione niż mężczyźni.

funkcjonalność

W naszym organizmie ważna rola przypada na sacrum. Charakterystyka struktury pozwalają wykonywać główną funkcję ochrony narządów, które znajdują się w jamie miednicy. Ale dodatkowo zapewnia sacrum wyprostowaną ludzkiego szkieletu. Dzięki nim, cały ładunek jest równomiernie, a zwłaszcza jego duża objętość spada podczas chodzenia. Od kręgów Sacrum spoczynku, a następnie wykonać funkcji motorycznych, nie może.

układ mięśniowy

Dział sakralny nie mógł prawidłowo spełniać swoją funkcję bez grup mięśniowych:

 • gruszka;
 • biodrowych;
 • rozdzielono;
 • pośladkowy.

Początek mięśnia mięśnia gruszkowatego działa sobie sacrum więzadeł i otwór kulszowy większy. odbiegają one z pojedynczych wiązek włókien mięśniowych, które są następnie łączone i wysyłane do wielkiego krętarza kości udowej. Mięśni w ruch obrotowy stawu biodrowego.

Sacrum mięśnie biodrowe również rozpocząć z kości, który jest odpowiedzialny za jego mocowanie grzebienia biodrowego z dołka. Następnie mięsień podchodzi do mniejszego krętarza kości udowej. Jego zadaniem jest zgięcie kończyny dolnej.

Podzielono włókna mięśniowe są ułożone w bruzdach sacrum, i są odpowiedzialne za zginanie pleców do tyłu.

Urządzenie mięsień pośladkowy pochodzi z kości krzyżowej i ogonowej, w tym biodrowych. Dalsze włókna rozciągają się aż do guzowatości pośladka. W sakralnej pośladkowy wielki jest największa. Jego misja – ten obrót i zgięcie kończyn dolnych.

krzyżowy ukrwienie

Dla zapewnienia dostaw włókien mięśniowych opisanych przez dział spełniać pewne naczynia krwionośne. Struktura krzyżowej jest gruszki i grupa mięsień pośladkowy otrzymuje odżywczych, spowodowanych tętnicy pośladkowy jest podzielony na kilka rozgałęzień.

Przez włókna mięśni biodrowych odpowiedniej tętnicy iliopsoas. Ponadto bierze udział i tętnicy obwiednię kości biodrowej. Lędźwiowe tętnic zasilania do grup mięśni rozdzielono.

zakończeń nerwowych

Dobra struktura mięśni zadaniem jest możliwe ze względu na zakończeniach nerwowych. grupy krętego aktywność i piriformis mięśni sterowany lędźwiowych i splocie krzyżowym. To zapewnia mobilność poszczególnych stawów. Zatem na włókno biodrowej spełnia splotu lędźwiowego, monitor dla zakończeń nerwowych piriformis sacrum.

Struktura obejmuje do zamka Sacrum komórek nerwowych splotu, które kontrolują mięśnie tej samej nazwie. Na unerwienie multifidus grup mięśni odpowiedzialnych kanałów kręgowych nerwowych.