454 Shares 9224 views

Co to jest podatek od bezdzietności w Rosji?

W czasach sowieckich nie było podatku od bezdzietności, przez obywateli bezdzietnych, w zależności od poziomu dochodów własnych zostały zmuszone do zapłaty do budżetu państwa do 6% swoich zarobków. Taka opłata działał aż do upadku Związku Radzieckiego i nie są tak bardzo skutecznym rozwiązaniem w celu zwiększenia liczby urodzeń, jako źródło napełniania budżetu. W 1991 roku rząd zniósł podatek od bezdzietności kobiet, a rok później – i żonaci mężczyźni, nie spiesząc się uzyskać potomstwo, a po Federacja Rosyjska stała się niezależnym państwem, płatności te bezdzietne populacja całkowicie zapomniane.

Istniało w obcych krajach, w innych formach podatku od bezdzietności, a po raz pierwszy taka opłata fiskalny został cofnięty w starożytnej ery cenzor Camille. W 1909 roku płatności te zostały zmuszone do płacenia bezdzietne mieszkańcy Bułgarii, jej rząd dążył do zwiększenia liczby urodzeń po wiekach osmańskiej okupacji państwa bałkańskiego.

Podatek jako wzrost liczby urodzeń

Szef Ministerstwa Zdrowia i deputowanych do Dumy Państwowej z podatku od bezdzietności w Rosji jest uważane za skuteczne narzędzie do znacznego wzrostu liczby urodzeń w pełni przezwyciężyć kryzys demograficzny. Od 2006 Mihail Zurabov stanowczo zażądał zwiększenia obciążeń fiskalnych na singli i par na dziecko bez powodu pewnych okolicznościach jednak, kompletny projekt ustawy nie został opracowany tak daleko.

Jeżeli podatek rodzina została wprowadzona w formie, w jakiej istniała w ZSRR, władze fiskalne współczesnej Rosji byłoby niezwykle trudne do ich pobierania od obywateli bezdzietnych, ponieważ znaczna część ludności pracuje nieformalnie, nadal otrzymuje „płace w kopertach”, lub znajdzie inne metody ukrywania swoich dochodów prawnych.

Pierwsza publiczna dyskusja z cech opodatkowania bezdzietnych ludzi została przeprowadzona w 2010 roku i próba władz nałożyć nową kolekcję fiskalnej spowodował szeroki oddźwięk w społeczeństwie. Chociaż, oprócz obowiązkowych wpłat do budżetu na bezdzietnych osób planowanych do wprowadzenia innych programów motywacyjnych, które przyczyniają się do zwiększenia płodności. Na przykład Ministerstwo Zdrowia proponuje się wprowadzenie swobodnego świadczenia leki dla kobiet w ciąży, wzrost świadczeń dla młodych matek, a także różne ulgi podatkowe dla rodziców wielodzietnych.

ulg podatkowych

Mimo, że podatek od bezdzietności we współczesnej Rosji jako taki został wprowadzony w praktyce zastąpił odliczeń przewidzianych dla rodziców w momencie zapłaty podatku dochodowego. Tego rodzaju obciążeń fiskalnych muszą płacić obywateli pracujących, rosyjskie organy podatkowe biorą pod uwagę absolutnie wszystkie dochody uzyskane przez podatników, zarówno w pieniądzu iw naturze.

Kiedy podatek dochodowy populacja Federacji Rosyjskiej przewidziany standardowego odliczenia podatku, a im więcej dzieci w rodzinie, tym większa maksymalna wysokość takiego odliczenia w kategoriach pieniężnych. Tak więc, w 2012 roku, rodzina, w której znajduje się jeden lub dwoje dzieci mogą liczyć na miesięczne ulg podatkowych, których wysokość nie przekracza 1400 rubli. Jeśli rodzina rozwija się dziecko niepełnosprawne, rodzice zapłaty podatku dochodowego będzie mógł korzystać w wysokości 3000 rubli, nie płacąc taką samą kwotę w budżecie państwa. Taka sama kwota odliczeń podatkowych charakterystycznych rosyjskich rodzin, które wyrastają ponad trzy małoletnie dzieci.

Tak więc, kiedy średnia stawka podatku dochodowego do 13%, żywicielem rodziny z jednym dzieckiem będzie zapisać w płatności opłat skarbowych do 182 rubli miesięcznie, w przeciwieństwie do obywatela bezdzietne z tego samego poziomu wynagrodzenia.