720 Shares 1575 views

Miód borsuk – drapieżne zwierzę. Opis typu i charakterystyki zachowań

Jeśli najsłynniejszy kochanek Rosji biust ula i jeść Medcom uważane za niedźwiedzia brunatnego, w Afryce i Azji, to przyjemność robić miód borsuk – drapieżne zwierzę, odważne i piękne. Istnieją dwa inne potoczna nazwa ssaków: łysy borsuk i Ratel. Ten gatunek należy do rodziny Martens przydzielone w osobnym rodzaju i podrodziny.

opis

Zwierzę wygląda borsuka miodu borsuka i rosomak. Ratel ciało pokryte grubą warstwą napięty, w górnej części ciała, a głowica jest biały z lekkim odcieniem czerwonawym, a dolną częścią, w tym nóg i ogona czarno. To ciekawe, że w afrykańskiej dżungli można znaleźć rzadkie okazy czystego koloru czarnego.

Miód borsuk – zwierzę, którego zdjęcie jest przedstawiony poniżej, nie bardzo duże zwierzę. Budowanie to silny i krępy, z krótkimi nogami i puszysty ogon. Na potężnych przednich nóg rosną długie, ostre pazury, aby pomóc kopać i zwinnie wspinać się na drzewa. Ssak głowa szeroka, spiczasty pysk z krótkim nosem i małymi oczami, uszami nie wyróżniać. Mężczyźni nieco większe i cięższe niż samice Długość korpusu (nie licząc ogona 25 centymetrów) od około 80 centymetrów, a waga – 7-13 kg.

Miód borsuk – zwierzę z bardzo grubą skórę, przez którą oszczędzono irytujących gryzących owadów. Mimo to czasami pomaga mały ucieczki zwierząt z dużymi drapieżnikami.

Borsuk miód spożywa

Łysy borsuk mieszka na obszarach leśnych, górskich i stepowych, czasami mogli oglądać go na wysokości trzech tysięcy metrów. Miód borsuk – zwierzę, opis (dla dzieci), co podkreśla jego szczególną „słabość” do miodu. W rzeczywistości, kocha święto na miód i pszczoły larw, co powoduje mu bezwzględnie grabić uli. Jednak większość zwierząt nie boją się setki wściekłych owadów kłujących, ponieważ jest on chroniony przez grubą skórę.

Jednak podstawowa dieta jedzenie miód borsuk wprowadzać zwierząt, ponieważ jest to dość agresywne i dzielnego drapieżnika zdolny bez strachu przed atakiem nawet Buffalo, o wiele lepsze pod względem wielkości. Zwyczajne jedzenie łysy borsuk – to różne gryzonie: myszy, chomiki, szczury, Gophers i innych mieszkańców jej terytorium. Ratel i polowanie na węże, jaszczurki, żaby, jeże, żółwie i ptaki.

Nieustraszony stwór może atakować nawet kobrę! On sprawia, że bardzo sprytnie. I od razu zaczyna jeść jadowitego węża, pomimo niebezpiecznych ukąszeń. Jednak po kilku minutach miód borsuk spada martwy pod wpływem jadu kobry i pozostaje „sedacji” od 40 minut do dwóch godzin, a potem, jak gdyby nic się nie stało i dostaje zjada zdobycz. Fakt, że miód borsuk ugryzienie tego węża nie jest śmiertelne, lecz powoduje silny ból i chwilowo sparaliżowany. Po tym, wąż zabójca czuje się zdrowy. I mieszkańcy Azji Środkowej może jeść trujące skorpiony. Jagody i pokarmy roślinne rzadko wyłysieć borsuk żywności.

Wierny przyjaciel – medoukazchik

Ciekawostką jest „obopólnie korzystna współpraca” drapieżnik z Little Bird – medoukazchikom gniazda pszczół, który wykrywa i zapewnia uwarunkowaną gwizdek sygnałowy Ratel że wspiął się i zniszczony im. Ptaki latają z gałęzi na gałąź, a dla smakoszy jest na ziemi, za nią. Okazuje się, że tajemnica tkwi w tym, że larwy pszczół medoukazchik kocha, który nie może produkować we własnym zakresie. A potem przychodzi z pomocą dzielnych borsuka miodu, którego interesy są zbieżne z tych trudnych ptaków.

Lifestyle miód borsuk łowca

Miód borsuk – zwierzę, prowadzi samotne życie, jak większość łasicowatych. Poluje nocą, wychodząc na ryby o zmierzchu. W ciągu dnia jest aktywna tylko w okresie godowym, a przed zmrokiem można je znaleźć tylko w spokojnych ustronnych miejscach na chłodniejszą pogodę.

Ssak ma doskonały słuch, wzrok i dotyk, który pomaga mu być wielkim myśliwym. To niesamowite, ale potencjał miód borsuk ofiara czuje się nawet na głębokości pół metra pod ziemią. Szybko łamie ziemię i dławiki Złapany zdobycz. W dążeniu do tego samego łysego borsuka sporo skoków do połowu małych gryzoni lub innych potraw. Fabuła jest ściśle strzeżona przez każdego osobnika z ich odpowiednikami.

Fed Ratel nieruchomo w otwór wydobywczy, przy czym głębokość ucieczką może dotrzeć dwa do trzech metrów. W jednym miejscu może być kilka takich otworów, w których głębokość przytulne gniazdo pokryte trawą i liśćmi. gatunki afrykańskie Łysy borsuki można zorganizować gniazda w dziuplach.

Miód okres i opieka nad potomstwem hodowla borsuk

Miód borsuk – zwierzę, które zostaną opisane powyżej, spotyka się z osobnikami płci przeciwnej tylko w sezonie lęgowym, a następnie wysyłane z powrotem do miejsca, gdzie reszta roku jest zwykle życie samotne. Samica potrzebuje około sześciu miesięcy do pielęgnacji młodych. Zwykle, światło pojawia 1-3 psa, że pierwszych 14 dni życia jest głęboki otwór. Matka opiekuje się potomstwem, a nie zostawiać dzieci, dopóki nie osiągną wiek jednego roku.

Miód borsuk – zwierzę bezinteresownie chroniąc jej młodych. Kobieta, walcząc o swoje życie i bezpieczeństwo szczeniąt można śmiało atakować duże drapieżniki, takie jak lew. Innych poważnych wrogów w Ratel nie jest, a sam zwierzę może spowodować poważne uszkodzenia ostrymi zębami i pazurami zwierząt zaatakował pierwszy.

Badger miodu szkodników

Jedno zwierzę miód borsuk osiada dość obszerny teren, więc nie tylko się z nim spotkać. Ludzie postrzegają łysego borsuka jako złośliwego szkodnika, ponieważ często przecina zwierząt gospodarskich, niszcząc kurniki, pszczoła niszczy gniazdo. W wioskach umieścić na pułapki miodu borsuka i zatrutych przynęt, że w niektórych regionach, zwłaszcza w Afryce Południowej, która przyczyniła się do zmniejszenia populacji tego drapieżnika, chociaż miód borsuk nie jest zagrożone.

W ogóle, do tej pory życia łysy borsuk charakter badanej nie jest zbyt dobra. Nie ma jeszcze dokładnych informacji o czasie trwania życia ssaków. Wiadomym jest, że w zoo warunki Ratel może żyć 25 lat.