510 Shares 8431 views

Szkodniki kapusta – co to jest? Metody walki

Kapusta – jeden z głównych warzyw, które ogrodnicy lubią rosnąć. Warzyw i smaczne, i użyteczne, ale to naprawdę dużo wrogów. Szkodniki kapusta, jeśli nie radzenia sobie z nimi, można zostawić w całości bez rośliny.

Kapusta biała motyl – bardzo powszechne szkodników, white butterfly. Przynieść szkody nie motyle i ich larwy. Ćmy składają jaja na liściach kapusty powierzchni dolnej, bardziej gąsienica z nich rosną i dosłownie zjada cały arkusz, pozostawiając jedną żyłę. Proces szkodniki kapusty w tej kategorii? Oto odpowiednie leki "Fufanon", "Iskra", "Anometrin", "Etafos". Można po prostu zebrać gąsienice ręcznie, ale w ten sposób będą mieli na co dzień.

Krzyżowych pcheł chrząszcze małe błędy, które jedzą liście. Ich larwy i żerują na liściach zielonej masy, wnikają w ciało Pozostawiając dziury, powodując liście mogą wyschnąć. preparat „Iskra” nadaje się do zwalczania tych szkodników z kapusty. Rozcieńczyć należy do rozpylania zgodnie z instrukcją. Z metod ludowych można użyć nalewki czosnku, pomidorów lub ziemniaków i ekstraktem liści mniszka lekarskiego. Te rośliny przed podkreślając powinny przebierał. Jeden szkło wytworzone „wypychania” do rozpuszczenia w wiadrze z ciepłą wodą. Pozostawić do odstania przez 3 godziny, a następnie dodanie 1 łyżce płynnego mydła lub gospodarstwa domowego – a roztwór jest gotowy do rozpylania (1 litr na 10 metrów kwadratowych).

Kapusta Moth – szkodniki kapusty kapusty może przegryźć, pozostawiając wybór zielonym kolorze. Przynieść szkodę Caterpillar ćmy. Do rozpylania można stosować leku „Spark de” lub „M” Spark. Jeśli nie chcesz korzystać z chemikaliami, można użyć ludowym: Rozcieńczyć w wiadrze z ciepłą wodą 2 szklanki popiołu i 1 łyżka mydła. Opryskiwanie najlepiej przeprowadzić wieczorem w suchej pogody.

Kapusta fly – tych szkodników kapusty w krajach rozwijających się. Dotyka młode sadzonki około połowy maja. Owad składa jaja w glebie, ponieważ ich larwy pojawiają się i żywią się korzeniami młodych sadzonek. Dla kontroli tsetse odkażania gleby wokół sadzonki lub pielęgnować gleby przed sadzeniem następujące mieszaniny: się w równych częściach z jesionu i pył tytoniowy, dodaje się do niej trochę zgnieciony czerwony. Można stosować leku „Iskra M”.

Medvedkov – owady żyjące w glebie, szkody wyrządzone tylko dorosłych. Oni gryźć młode rośliny na poziomie gruntu. Skutecznych leków do zwalczania Medvedkov nie. Można tylko chronić sadzonki mechanicznie, np obsadzone wewnątrz metalowej puszki konserw, które przecinają dno.

Mszyce – te małe szkodniki kapusty karmione jej sok. Rośliny zainfekowane mszyce dosłownie więdną i umierają. Najbardziej skuteczną metodą zwalczania mszyc – do rozpylania karbofosom. Rozcieńczyć powinien być następujący: 60 g na wiadrze wody. Spray po południu lub wieczorem w suchej pogody. Istnieje ludowe środki – ciepłej wody w trzy-litrowy słoik napar 1 łyżka. machora 1 łyżka. Popiół i 1 łyżka mydła. Jar ciasno i nalegać noc. To infuzji następnie wlano do pojemnika i napełniania go wodą aż po brzegi. Odcedzić i sprayu. Wlew do przetwarzania danych powtarza się kilka razy, w odstępach 5-7 dni. Oczywiście, zwalczanie szkodników kapusty – kłopotliwe. Ale może zapisać plon.