397 Shares 4076 views

Marly Pałac Peterhof: historia, wielkość i zdjęcia

Marly Palace in Peterhof przyszedł po wizycie Piotra I w Marly-le-Roi – rezydencji Ludwika XIV w 1717 roku. Specjaliści cały czas uważał, że jest to najbardziej elegancki, skromny i taktowny jednocześnie budowa Peterhof.

lokalizacja

Marly Palace (Peterhof) położony jest w zachodniej części dolnej parku, niemal w jej granicach. Na wschód od niej jest Marly Pond i zachód – sektorowe stawy.

Struktura nie została pomyślana jako replika francuskiej rezydencji. Marly Palace (Peterhof) jest wyjątkowy, a także z francuskiego pierwowzoru łączy jego jedynym rozwiązaniem kompozycji. Cesarz tylko zapożyczył ideę utworzenia kompleksu – połączenie dekoracyjne i gospodarstwa domowego.

Pałac Peterhof Marley: Historia

Pałac został zbudowany w 1723 roku. Autorem projektu był architekt Johann słynny Braunstein. Początkowo planował zbudować strukturę halowego, ale później Peter Osobiście zmieniony projekt, decydując, że pałac musi być dwukondygnacyjny. król idei była bardzo udana: rozwiązanie to pomogło uczynić projekt kompletny, proporcjonalna i harmonijna.

Marly Palace in Peterhof (zdjęcie można zobaczyć w tym artykule) został zbudowany w ciągu trzech lat. Jego główną zaletą jest lokalizacja. Zanim światło pięknym budynku rozciąga się prawie man-made staw z płaską gładką powierzchnię, tworząc uderzający obraz ogromne lustro, w którym odbija się pałac. Raz w stawie hodować ryby, które kręciły się na dzwonek połączenia do karmienia.

Pod koniec XIX wieku na ścianach pałacu nie było pęknięć. W 1899 roku budynek został zrównany z ziemią i umieścić na zupełnie nowym fundamencie. Należy zauważyć, że mimo tak skomplikowanej rekonstrukcji, oryginalne elementy zostały zachowane budynki.

Zniszczenie pałacu

W czasie wojny naziści skonfigurować w pałacu najeźdźców strzeleckiego, a następnie wysadzono (1944). Po wojnie fasad budynków zostały przywrócone, projekt Eugene Kazan. Wewnętrzna struktura wnętrza odtworzono pod kierunkiem Hesse. Marly Palace (Peterhof) zyskał swój pierwotny wygląd w 1954 roku. Ostatni remont budynku przeprowadzono w 1982 roku. Po jego zakończeniu, muzeum otwarto tutaj.

architektura

Marly Palace (Peterhof) – mieści się w eleganckim budynku, który miał pozostać szlachetność. Marley często Katarzyna żyłem z córkami. Przez pewien czas mieszkał Anna (jej najstarsza córka) i jej męża księcia Holstein. Marly Palace (Peterhof) wziął pod jej sklepieniem ambasadora francuskiego Shetardi. Odegrał on znaczącą rolę w przystąpieniu Elżbiety na tron. W XIX wieku w Marleya często zatrzymany Mikołaj I i jego żony, a także Tsesarevich Aleksandr Nikolaevich.

Tysiące turystów chcących zobaczyć Peterhof rocznie. Marley – pałac, którego wymiary są dość imponujące, przyciąga turystów z wyrafinowanej elegancji i dyscypliny.

Jego powierzchnia wynosi 113 metrów kwadratowych. Ukończenie budynku poddasze dach czterospadowy o kompleksową charakterystykę tego okresu konturów. Ta forma pokrycia dachowego Monbizhu słynnego pałacu niedaleko Berlina, a więc w latach czterdziestych XVIII wieku jest często nazywany Marley Monbijou. Beauty Pałac nie jest w przepychu i splendoru i harmonijnych proporcjach architektonicznych i znakomity dekoracji. Wschodnim i zachodnim ściany zdobią jego boniowania i małych okien ozdobione oryginalnymi klatkami. Balkony z eleganckich barów, wykonanych w postaci wzorów liści i monogramy, daje elegancję budynku.

Wystrój

Wszyscy goście uderza Marly Pałac w Peterhof. Zdjęcia wewnątrz pałacu nie oddaje wrażenia pełnię doświadczonych przez użytkowników. Dopiero podczas wizyty, można docenić piękno tego budynku.

Na parterze było lokalem przedsiębiorstwa – spiżarnia, sekretariatu, kuchnia. Sala obrzędowa tu nie było. Zastąpił holu. W tamtych czasach było to nazywa się hala przód. Ściany kuchenne są pokryte płytkami unikatowych, ręcznie malowane. A dziś można zobaczyć zachowane z tamtych czasów angielski cyny i porcelany chińskich potraw.

Na drugim piętrze są platan i dębowe szafy. W ich konstrukcji zastosowano Najcenniejsze gatunki dębu i platany. Istnieje również jadalnia i salon, garderoba i biblioteka, a także sypialnia. Paweł był w ostatnim sosny, a ściany pokryte są dębowe panele. Przetrwał niewielki, ale bardzo cenną kolekcję obrazów przez utalentowanych artystów z Europy Zachodniej do XVIII wieku, unikalne ręcznie robione meble i biblioteka.

Marly Pałac od połowy XVIII przekształcony pamiątkową relikwii, gdzie przez wiele lat, aby utrzymać swoje rzeczy osobiste i ubrania Piotra I.

ogród

Podczas budowy pałacu i ogrodu Marly to został stworzony. Piotr I planuje uprawiać warzywa w nim do stołu królewskiego. Duży staw został podzielony na dwie części: ogrodu Bachusa, położonej w południowej części i ogrodzie Wenus, która rozciąga się na północ. owoce uprawiane w ostatnim. Ogród Bacchus próbował skręcić w winnicy, ale wszystkie próby zawiodły uzyskać plon.

Kolekcje

Muszę powiedzieć, że w połowie XVIII wieku, nikt nie planuje specjalnie do konwersji Marly Pałac w domu-muzeum. Unikatowy zbiór rosyjskiego cesarza rzeczy został przeniesiony z drewnianym pałacu Piotra I. Było zachód od Marly, w zatoce. „Dla zniszczony” został zburzony pod Elizabeth.

Więc Marley były: garnków, kołdra, który według legendy został uszyty przez Catherine I (to jest obecnie przechowywane w pałacu Piotra I, Strelna), stół srebrny zestaw i innych rzeczy należących do rosyjskiego cesarza.

Obecnie zbiór Marley składa się z unikatowych eksponatów – to płaszcz haftowany Orderem cesarza Aleksandra Pierwsza nazywa, a jego greatcoat morza, a „klaps” stworzony przez ręce cesarza Piotra tabeli z tablicy i rzadkich książek. Oto zbiór mało znanych dzieł malarzy flamandzkich, włoskich i holenderskich z XVII wieku: Bocian, Silo, Celesta, Belotti i innych.

wędkarstwo

Mieszkańcy Petersburga wiem jak ciekawy połowów w Peterhof. Marley pałac na Dolnym Park w stawach sektorowych i dziś można łowić. Wszyscy ci, którzy chcą, aby złapać rybę, a następnie pokryć koszty. Wszystkie niezbędne przybory dostępny za darmo, jak również pomoc instruktora.

Ta niezwykła usługa (lub rozrywki) dostępny od pierwszej połowy maja do końca września. Wędkowanie może być przynęta do połowu jesiotra. Dziobanie tutaj jest doskonała, połów jest zagwarantowane dla wszystkich. Jeśli to konieczne, instruktor pomoże dorosłych i dzieci. złowione ryby dosłownie dziesięć minut jest na plaży. Opłaciło tylko jego ciężar.

Gdy goście łowi jesiotra, a następnie (opcjonalnie) niech w stawie (wędkarskiej) – płatne tylko koszt wędkowania. Ryby mogą wziąć ze sobą do domu lub kucharz w restauracji znajdującej się w pobliżu. Sturgeon pieczone i serwowane do stołu. Cały proces gotowania nie trwa dłużej niż 40 minut. goście gotowość ryb spodziewałbym się w restauracji lub wybrać się na długie spacery po Parku Dolnego i wrócić do restauracji w wyznaczonym czasie.

Marly Palace – jeden z najbardziej skromnych budynkach Peterhof, ale dla wielu użytkowników stało się ulubionym miejscem. Chociaż fasada pałacu ozdobione są dość zwięzłych informacji, aw ciągu zaledwie dwanaście pokoi, Marley był i zawsze będzie najbardziej komfortowe i dom wszystkich wspaniałych pałaców Petra Velikogo.