629 Shares 1287 views

Wrogowie naszej skóry

Proces starzenia się skóry zaczyna się od dwudziestu lat – dwadzieścia pięć lat. Pozytywną stroną tego sposobu jest to, że tylko 20% w zależności od genetyki. Innymi słowy, proces starzenia może być kontrolowane, a 80%, zależy także od naszych działań. Siedem głównych negatywnych czynników, które są szkodliwe dla naszej skóry należy unikać, aby zachować jej piękno.

  1. 1. Grawitacja

Jak pamiętamy z kursu fizyki szkoła Newton otwarty po upadku z jabłkiem przyniósł nam nie tylko pozytywne wiadomości.

W wieku 50 lat, po wystawieniu na działanie grawitacji wpływa równolegle do starzenia skóry człowieka.

Wiele odkształcenia występuje, mianowicie dolna szczęka jest utworzona objętość górnej krawędzi jest zmniejszona, a w dolnej – zwiększa się, to skóra staje się słaby wieku.

  1. 2. zanieczyszczenia

Do tej pory, niezależnie od lokalizacji jest niemożliwe, aby uniknąć narażenia na działanie zanieczyszczeń.

Negatywny wpływ na stan skóry dotkniętej zanieczyszczeń ze środowiska. Niszczą swoją strukturę, zanieczyszczać porów, co sprawia, że skóra jest bardziej szorstka i pomarszczona, a następnie odwadniany i mniej elastyczna. Głównym powodem, dla odwodnienia i suchości skóry jest ogrzewanie w zimie, a latem promienie słoneczne.

  1. 3. Palenie

Negatywny wpływ na stan skóry ma palenie. Dym papierosowy ogranicza dopływ tlenu i składników odżywczych różnych negatywnie wpływa na przepływ krwi w górnych warstwach skóry, napina kapilar. Następnie, ma wpływ na jego barwę, że skóra staje się matowa i sucha.

Najważniejszą przyczyną starzenia się podczas palenia jest osłabienie kolagenu i rozprzestrzeniania szkodliwych rodników w organizmie. Badając skórę pod mikroskopem, nawet młodzi palacze mogą być widoczne drobne zmarszczki.

  1. 4. Mimikra

Przez cały dzień, jesteśmy w obliczu zmieniających się około 15 000 razy? To znacznie może mieć wpływ na stan skóry i wygląd, aby go luzem.

Badania naukowe wskazują, że włókna skóra może być tłumiony bezpośrednio ruch mięśni twarzy.

Jak byłoby to potrzebne, ale nie możemy nic zmienić. Ale warto pamiętać, że kiedy uśmiech, 14 mięśnie do pracy, a gdy grymas – ponad 70. Zgadzam się, to jest dobry powód, aby częściej uśmiechać!

  1. 5. Postawa w czasie snu

Sposób śpisz, czyli postawa, „odbicie” na twarzy. Podczas swojego życia, przeciętny człowiek śpi około 15-20 lat, i za każdym razem zmarszczki zostaną przebudzenie się coraz bardziej wyraźny.

Ludzie, którzy wolą spać na brzuchu na ryzyko, aby uzyskać zmarszczki na czole, i tych, którzy wolą spać na boku, często nabywają zmarszczki na brodzie i policzkach. Głównym zalecenie, aby wyeliminować ten problem jest spać na plecach.

  1. 6. Stres i brak snu

Brak snu i ciągłego stresu mieć negatywny wpływ na stan skóry. Ponadto, elementy te mogą być początkiem tych negatywnych czynników, takich jak przebarwienia, wrażliwość, suchość lub na nadmiar łoju.

Sporo ważnym czynnikiem jest to, aby poświęcić więcej czasu na naprawę skóry, jak również na zdrowy sen. W związku z tym główny nacisk tłumienia środków jest codziennie spać w żądanym czasie.

  1. 7. Sun

Dermatologów wywołać starzenie pod wpływem światła ultrafioletowego, „starzeniem”. Starzenie 90% zależy od ekspozycji na światło słoneczne. Ciekawostką jest fakt, że w niektórych przypadkach, fotostarzenie może nastąpić dopiero po kilkunastu latach wpływem promieni słonecznych. Zatem lepiej jest początkowo ostrożny z tego i nie zaniedbywać ochrony przeciwsłonecznej.

Słońce ma negatywny wpływ na dwóch najważniejszych białek odpowiedzialnych za elastyczność i jędrność. Ludzie, którzy lubią się opalać na ryzyko niższych poziomach kolagenu o 20%.

Promienie słoneczne mogą znacznie pogorszyć stan skóry, a mianowicie, aby spowolnić proces odnowy komórkowej, sprawiają, że skóra sucha i łuszcząca. Opierając się na fakcie, że światło słoneczne wpływa na pigmentację, można stwierdzić, że ton skóry może stać się gładka.

Poziom szkód spowodowanych przez słońce, zależy od ilości czasu spędzonego na słońcu do życia, jak również od rodzaju skóry.