391 Shares 1761 views

Leczenie zapalenia pochwy: szybko, skutecznie i trwale

Co to jest zapalenie pochwy, i jak z nim walczyć? Być może odpowiedź na to pytanie będzie musiał zainteresują każdą nowoczesną kobietę.

Tak więc, termin medyczny charakteryzuje zapalną błony śluzowej pochwy spowodowane przez pierwotniaki i bakterie są różne. leczenie zapalenia pochwy jest holistyczne podejście, ale najpierw trzeba zrozumieć, dlaczego ciało kobiety ulega pogorszeniu choroby. Jak wiadomo, śluzówkę pochwy przedstawiony Lactobacilli pełnienia funkcji ochronnych przez zwiększenie kwasowości wewnętrzne flory. Jednak pokonanie błony śluzowej zakażeń przez drobnoustroje chorobotwórcze i znacznie zmniejsza ilość „przydatnych mieszkańców” i zwiększa liczbę zarazków, wywołując stan zapalny ścian pochwy.

Więc przyczyną zapalenia pochwy są: długoterminowa terapia antybiotykiem, niewydolność hormonalna, a także częstość występowania określonych chorób sfery seksualnej, aw szczególności adnexitis, mięśniaków i endometriozy. Osłabienie układu odpornościowego po chorobach, obecność cukrzycy, a także urazów pochwy czynników predysponujących do pogorszenia zapalenie pochwy. Ale nie wyklucza nieprawidłowej higieny intymnej lub jego całkowity brak.

Kiedy wreszcie powód ustalono, leczenie zapalenia pochwy jest bardziej wydajne. Tak więc, efektywna terapia opiera się na przeciw patogenowi, normalizacji flory pochwy, specjalnej diety, i wzmocnienie układu immunologicznego.

Zacznijmy od faktu, że okres leczenia należy odwrócić codzienną dietę poprzez wykluczenie wędzone, solone i ostrość. Wskazane jest, aby jeść więcej nabiału, warzyw i błonnika w postaci owoców i warzyw. Ponadto należy ograniczyć kontakty seksualne i regularną higienę narządów płciowych.

Jest to jednak nadal niewystarczająca, ponieważ leczenie zapalenia pochwy musi towarzyszyć przyjmowania preparatów złożonych posiadających właściwości przeciwgrzybicze i przeciwzapalne. Zazwyczaj tabletki dopochwowe i czopków ( „Terzhinan” i „Vokadin”). W pierwszym przypadku lek medyczny, posiadający oszczędne działanie w organizmie, skutecznie leczy zapalenie pochwy w czasie ciąży, ale wskazane jest, aby zastrzec taką wizytę u ginekologa prowadzącego.

Mówiąc o ciąży. Ten okres w życiu kobiety wymaga specjalnej kontroli, ponieważ choroba często prowadzi do zakażenia płynu owodniowego i powstawania poważnych powikłań przepływu ciąży.

Tak czy inaczej, terapia skojarzona wybrano doświadczonego eksperta na podstawie badań klinicznych, z uwzględnieniem specyfiki kobiecego ciała. Gdy kandydozy pochwy przypisane takie środki przeciwgrzybicze jak „Flukonazol ketokonazolu” „” i „” klindamycyna; z gonorrheal coleitis pokazano antybiotyków, w szczególności leków „ceftriakson,” „” i „cefiksymu tetracyklina”; i Trichomonas pochwy wydajnie potraktowano metronidazolu.

Jednak ważne jest, aby zrozumieć, że nie ważne jak wysoka wydajność może być przepisane leki, leczenie zapalenia pochwy powinna mieć zastosowanie do obu partnerów seksualnych, tylko zwiększa szansę, by w końcu odzyskać.

Jak wiadomo, antybiotyki mogą zniszczyć zwykle mikroflory zatem pod koniec jego zaleca się przyjmowanie leków, których działanie kieruje się do przywracania normalnej mikroflory pochwy, takich jak tabletki „Lineks” i czopki dopochwowe „Bifidumbacterin”.

Rzeczywiście, specyficzna choroba, ale przy odpowiednim podejściu do leczenia medycznego.