484 Shares 2423 views

Pierwsza pomoc dla złamań kończyn: krok po kroku opis zaleceń i leczenie

Według statystyk, prawie każdy przynajmniej raz w życiu do czynienia z takim zachowaniem jako złamania. W Stanach Zjednoczonych odnotowano codziennie około siedem milionów przypadków w Rosji – wszystkie dziewięć milionów. Patologia ta często powoduje, że ludzie zwracają się do traumatologii, a podczas wakacji i pacjentów lodu staje się jeszcze bardziej: pijany i upadku sprowokować skręcenia, złamania kończyn. Pierwsza pomoc w tym przypadku może nie tylko zminimalizować ryzyko powikłań, ale również uratować życie.


Najczęstszymi przyczynami złamań

Przyczyna końców pęknięć zwykle staje uraz, t. E. wpływy zewnętrzne, że moc jest większa niż wytrzymałość na powierzchni kości, na które jest skierowane. Część złamań występuje jako konsekwencja każdej choroby: integralności kości mogą być naruszone, a żadna siła zewnętrzna, ale tylko z powodu patologicznego osłabienia kości. Patologiczne złamania może wynikać z gruźlicą kości, osteoporozy, raka ciężkiego (proliferacja lub przerzutów raka bezpośrednim lokalizacji w tkance kostnej) lub szpiczaka mnogiego.

Szybkie Statystyki uszkodzenia kości

Do najczęstszych złamań występuje u chłopców i młodych mężczyzn. Przedstawiciele silniejszej płci pracy w przemyśle, gdzie istnieje ryzyko urazu, częściej używać alkoholu, z pijackich burd i stowarzyszonych pijanych kierowców, uwielbiam sporty ekstremalne. Najczęściej u mężczyzn występują skręcenia i złamania kończyn (pierwsza pomoc w tym samym czasie powinny być dostarczone natychmiast), żebra i kości twarzy czaszki.

Kobiety w rozwoju osteoporozy Wraz z wiekiem zwiększa się ryzyko urazów 45-50 lat. Oprócz menopauzy, jest to niebezpieczny okres ciąży i laktacji, kiedy organizm odczuwa niedobór wapnia, przesuwając środek ciężkości, a widoczność jest ograniczona do wielkiego brzucha.

Ukazuje podobny uraz w dzieciństwie. Udział złamaniami stanowią 20% wszystkich urazów u dzieci, które ze swej natury są aktywne, aktywne i ciekawskie.

Klasyfikacja złamań kończyn

Pierwsza pomoc dla złamań kończyn zależy w dużej mierze od rodzaju uszkodzeń. Istnieje kilka kryteriów złamań rozdzielania na grupy:

 1. Ze względu na występowanie: traumatycznego (przyczyną był wpływy zewnętrzne) lub patologicznym (złamanie przyczyniły się do czynników wewnętrznych: powikłania różnych chorób, niedobór niektórych witamin i minerałów)
 2. Nasilenie: odróżnić złamania z przemieszczeniem, przy odłamki kostne mogą uszkodzić otaczające tkanki i bez błędu, jeżeli fragmenty kości odbywa się za pomocą mięśni i ścięgien. Przydzielanie również niepełne złamanie, zwane wióry lub pęknięć.
 3. Według integralności skóry: charakteryzuje się powierzchownych ran do otwartego złamania, podczas gdy z zamkniętymi fragmenty kości nie łączą się ze środowiskiem zewnętrznym.
 4. Kształt i kierunek uszkodzenia: spiralny, proste wzdłużne, poprzeczne i ukośne złamania.

Pierwsza pomoc złamań: Procedura

Jeżeli częstość złamań kości kończyn, pierwsza pomoc umożliwia zmniejszenie o połowę prawdopodobieństwo powikłań, aw niektórych przypadkach nawet uratować życie. Najważniejsze jest to, że wszystkie działania są realizowane prawidłowo i terminowo.

Pierwsza pomoc dla złamań kończyn obejmuje szereg działań mających na celu określenia typu złamania (Human Action, udzielania pierwszej pomocy, różnią się w zależności od tego, co mamy do czynienia – z otwartym lub zamkniętym złamaniem, jeśli istnieje zabezpieczenie skarg Uraz bólu i innych powikłania) oraz bezpośrednio zapewnienie niezbędnej pomocy. Po ofiara powinna zostać przetransportowany do szpitala lub zapewnić przybycie lekarzy na scenie.

Jak udzielić pierwszej pomocy dla złamań kończyn? Ogólnie rzecz biorąc, pomoc odbywa się w następujący sposób:

 1. Konieczne jest, aby dać obiektywną ocenę ofiary, upewnij się, że pęknięcie i ustalenia dalszego toku postępowania. Pierwsza pomoc dla złamań kończyn odbywa się tylko w przypadku, gdy pacjent jest już bezpiecznie.
 2. Jeżeli poszkodowany jest nieprzytomny i nie oddycha, pierwszą rzeczą do zrobienia jest do prowadzenia resuscytacji i doprowadzić go do swoich zmysłów.
 3. Otwartych złamań należy najpierw zatrzymanie krwawienia i leczenia rany antyseptyczne, aby zapobiec zakażeniu, w miarę możliwości, pożądane jest, aby nałożenie sterylnego bandaża.
 4. Jeżeli dostępne leki powinny znieczulenia zranionej kończyny dokonywania zastrzyku ketorolak (1 ampułka) Novocaine (5 ml), lub innych odpowiednich środków.
 5. Konieczne jest, aby unieruchomić kończynę i nazywają „szybko”. W niektórych przypadkach, to pozwoliło sobie przynieść poszkodowanego do placówki medycznej.

Objawy i oznaki złamania kończyn

Pierwsza pomoc dla złamań jest oczywiście tylko jeśli sprawdzeniu, że ofiarą był tylko złamania, a nie inny rodzaj uszkodzenia. Zatem bezwzględne znaki złamania kończyn są:

 • widoczne odkształcenie uszkodzonej części;
 • w niektórych przypadkach – niemożność przemieszczania się;
 • mobilność, nienaturalna pozycja rąk / stóp (lub ich części);
 • powierzchownych ran i kości fragmenty widoczne otwartych złamań;
 • charakterystyczne chrupnięcie w chwili uderzenia.

.. Względne oznaki złamania, czyli objawy, które w niektórych przypadkach mogą towarzyszyć inne uszkodzenia są:

 • ból w obszarze zagrożonym, co zwiększa podczas ruchu;
 • krwiaków i ból pulsujący wskazuje, że krwawienie wewnętrzne nadal;
 • obrzęk i obrzęk w miejscu zranienia, które może rozwijać się w ciągu 15 minut po złamaniu;
 • ograniczona mobilność, rannych kończyny, co do zasady, nie działa w ogóle lub w części.

Ocena stanu chorego

Pierwsza pomoc dla otwartych złamań kończyn, zamkniętych uszkodzeń, pęknięć lub innych uszkodzeń ciała polega badanie ofiary, ocenę jego stanu i sytuacji wokół sceny. Jeśli zagrożenie jest nadal obecna, konieczne jest, aby ewakuować w bezpieczne miejsce, a następnie przystąpić do zapewnienia pierwszej pomocy.

Ofiara powinna być zbadana na obecność dodatkowego uszkodzenia, krwawienia, potencjalnych urazów, sprawdź głównych życiowych: obecność i częstości tętna i oddychania, zdolność do reagowania na bodźce zewnętrzne (światło, dźwięk). Jeżeli osoba jest przytomna, należy nawiązać kontakt z ofiarą, aby zapytać o skargach, lokalizacji i charakteru bólu.

Co jest ważne, nie może się poruszać ofiarę chyba absolutnie konieczne, a bez nakładania opon pojazdów na uszkodzonej kończyny.

ofiara nieprzytomna

Pierwsza pomoc dla złamań kończyn wiąże się z osobą wnieść do świadomości i reanimacji w razie potrzeby. Tak, należy upewnić się, że w spokoju ofiary i starają się doprowadzić ludzką świadomość z pomocą bodźców zewnętrznych – uderzenie w policzek, zimną wodą lub wacikiem zamoczonym w ciekłym amoniaku i obecne do nosa.

reanimacja

Jeżeli nie oddycha i puls, konieczne jest, aby zrobić sztuczne oddychanie i masaż serca. Dla udanej reanimacji ofiary leżeć na twardej powierzchni. Jedna ręka powinna wziąć na brodzie, z drugiej – do ściśnij nos. Głowa ofiary wyrzuca z powrotem trochę plecy, jego usta są otwarte. Osoba, która pomaga, bierze głęboki oddech, a następnie powoli wydech, gęsto obejmujące usta ofiary. Sztuczne oddychanie musi być prowadzona przez tkankę lub specjalnej adaptacji. Wydech w ustach ofiary powinny być wykonane co cztery sekundy, aż do przywrócenia spontanicznego oddechu.

Pośredni masaż serca wykonuje się w następujący sposób: Osoba udzielania pierwszej pomocy, dłoń krzyż na piersi ofiary i sprawia, że naciśnięcie (klatka piersiowa musi zejść do czterech lub pięciu centymetrów). Powinna ona 30 wstrząsów wtórnych, a następnie zmienić kompresję do wentylacji. Środki resuscytacyj- są prowadzone w stosunku do dwóch wstrząsów trzydziestu oddechów.

Wstrząs urazowy: Procedura

szok traumatyczny pierwsza pomoc dla złamań kończyn dolnych (jak góry) sugeruje hemostazy, zapewniając komfortowe warunki (np zimny okład osobę w celu uniknięcia odmrożeń) i szybkiej opieki medycznej w szpitalu. Jeśli nie ma żadnych złamań kończyn dolnych, podnieś nogi ofiary przez 15-30 centymetrów.

Hemostazy i leczenie ran

Pierwsza pomoc dla otwartych złamań kończyn wymaga hemostazy i leczenia ran. Po pierwsze, konieczne jest, aby podać prawidłową pozycję kończyn i zwolnić z ubrań, jak zwiększenie obrzęków w przyszłości, być może, nie będzie to zrobić. Następnie opaska albo bandaż ciśnienie na ranę (korzystnie jałową) oraz do leczenia uszkodzonych krawędzi dezynfekującego skóry. Pamiętaj, aby zanotować dokładny czas stosowania plastra.

Możesz podać poszkodowanemu środek przeciwbólowy dla inwestycji bólu. Odpowiednie analgin paracetamol "Nurofen", "Ketorol" i tym podobne. W środowisku szpitalnym mogą być stosowane, jeżeli jest to konieczne i mocniejszych narkotycznych leków przeciwbólowych. Należą do nich „Fentanyl”, „nalbufiną” lub „Promedrol”.

Unieruchomienie kończyny rannych

Pierwsza pomoc dla złamań kończyn obejmuje unieruchomienie uszkodzonego obszaru kości. Unieruchomienia kończyny można zapewnić na kilka sposobów: zastosować wiązania poszkodowaną kończynę dolną z zdrowej, mocujących pod ręką, pribintovyvanie złamaną rękę i tułowia. Jeżeli nie można zapewnić unieruchamiających transportu specjalne opony, można użyć dowolnej płaskiej ciężki przedmiot. Blokowanie rękę lub nogę powinno być w normalnym stanie fizjologicznym. Pamiętaj, aby umieścić między oponą i skończoności pad bawełnianej gazy.

Kiedy unieruchomienie powinien rozważyć kilka zasady i wymagania:

 • Magistrala musi unieruchamiać przynajmniej dwa złącza, aby uniknąć dodatkowego uszkodzenia tkanek miękkich fragmentów kości;
 • ustalania rozmiaru opony powinny być porównywalne do uszkodzonego obszaru;
 • Unieruchomienie przeprowadza się zazwyczaj w górnej części ubrania i buty, ale powinien on zostać usunięty z dotkniętych nieporęcznych przedmiotów;
 • pierwsza pomoc dla złamań górnych (i dolnych) jest możliwe z pomocnika.

Po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych czynności niezbędnych być na świadczenia opieki szpitalnej wstępnie nazywać „pogotowie”. Ofiara będzie potrzebować profesjonalnej pomocy medycznej i opieki.