214 Shares 7095 views

Strupy w nosie – drobiazg, a nieprzyjemne!

Jak to jest, że małe rzeczy przeszkadza nam cieszyć się życiem! Niektóre z nich są dużo ludzi i nie można nazwać chorobę – tak nieprzyjemny objaw, nie więcej. Ale jeśli objawy są wolne od choroby? Po tym wszystkim, każde zakłócenie w normalnym funkcjonowaniu organizmu oznacza, że coś jest nie tak. Kryj się w nos – nie mogą występować bez powodu, bez żadnego powodu. Albo jeszcze może?

Gęste i suche strupy w nosie często towarzyszy katar suchy. W tej postaci zapalenia błony śluzowej nosa (może nadal być zdiagnozowane jako zanikowe lub subatrophic) wydzieliny z nosa praktycznie nie ma, albo dostać. Wręcz przeciwnie, w nosie jest wyraźnie odczuwalne suche i nieprzyjemne uczucie pieczenia tuż poniżej tych skorup. Z tych przejawy przeziębienie, jakkolwiek najczęściej niepowiązanych konwencjonalny nieżyt skórki w nosie mogą też być utworzone. Większość spojówki jest wynikiem często podrażnienia błony śluzowej może być spowodowane na suche powietrze i gwałtownych zmian klimatycznych, oraz przestrzeni na kurz i wpływu różnych substancji, oraz szereg schorzeń – z chorobami żołądka do układu nerwowego. Suchego przewlekły nieżyt nosa, a ponadto do tworzenia się skorupy i dyskomfort mogą powodować krwawienie, trudności w oddychaniu, a nawet częściowa utrata węchu. Wszystko to – pytanie o objawy choroby wolne.

Suszarki błona śluzowa, gęstsze to „przylgnąć” skórka, tym bardziej swędzieć i swędzenie, co powoduje nieodpartą chęć je kopać. Często, gdy usuniesz „kozę” nie jest krwawienie lub po prostu plamienia. Objawy suchego nieżytu nosa może być wzmocniony z gwałtowną zmianą temperatury lub dłuższy pobyt w położeniu poziomym (r z boku, w którym człowiek jest w sen).

Co zrobić, jeśli „rosnąć” strupy w nosie? Leczenie opiera się przede wszystkim na zobojętnianie szkodliwych czynników. Przynajmniej iw pracy iw domu należy często wietrzyć pomieszczenie, regularne czyszczenie, odkurzanie. Oczywiście, jeśli spojówki spowodowany jakąś inną chorobę, trzeba ją leczyć.

C tą samą skorupy walczyć miejscowo, a korzystnie, co ułatwia odkrztuszanie ich zmiękczania stosując różne maści i olejów. Najważniejsze, że maść nie zawiera kortykosteroidy, irytujące lub suszone substancje. Najprostsze sposoby – zwykła oliwa z oliwek, a może być morela lub kruszyny, lub rafinowany słonecznikowy. Może być wpajane do nosa, niewiele rzuca głowę do tyłu, albo leżał moczone w oleju, waciki – dobrze, jeśli pozostają one w nosie około pół godziny.

Istnieje sporo receptur z „koszy” medycyny tradycyjnej, co pozwala dość skutecznie leczyć skorup nosa. Na przykład, wdychanie drobnego proszku zgnieciony w młynek do kawy suchej wodorostów – ale nie za głęboko, tak, że proszek nie wykracza poza nosa. Krople mogą być wytwarzane z trzech łyżki mielonego startej cebuli, wylano ćwierć kubka wrzącej wody i miesza z pół łyżeczki naturalnego miodu. Inna metoda – kroplówki nosa olejek miętowy i do zamykania skrzydła nosa ciepłe nieobrane ziemniaki ciepło i posiadających do zakończenia ich chłodzenie.

W celu zapobieżenia suchy nieżyt nosa użyteczny mycia napary ziołowe lub morskiej solanką.

Ale obraz byłby niepełny bez wzmianki o nas o Ozen – innej chorobie, w której skorupy w nosie. Jego charakterystyczne objawy, oprócz skorupy, – specyficznego zapachu i zanikiem kostnym jam nosowych, w wyniku którego pacjent jest prawie całkowicie stracił węch. Etiologia tej choroby nie jest ustawiony do końca; obalona jego pochodzenie zakaźne, ale w tym samym czasie, to jest oczywiste, że Ozen powodować pewne czynniki zewnętrzne. W leczeniu tej choroby jest nieprzyjemny konieczne skierować do specjalisty laryngologa.