354 Shares 4746 views

Prosty i łatwy przepis uzbeckie ciasta

Przepis uzbeckie ciasta jest szczególnie proste i łatwe do przygotowania. Taki produkt mąka wykonane w domu, szczególnie odwoływać się do tych, którzy nie mogą żyć bez świeże, gorące ciastka na śniadanie lub lunch.

Prosty i szybki przepis uzbeckie ciasta przeznaczone do pieca

Niezbędne składniki na ciasto:

  • mąka pszenna (można podjąć wszelkie odmiany) – 500 gramów;
  • Drożdże suche aktywne – 4 pełne deser łyżki ;
  • Oczyszczona woda do picia (ochłodzono wrzenia) – 170 ml;
  • Tłuszcz mleczny świeży – 170 ml;
  • olej słonecznikowy – 2 łyżek pełne duże;
  • jodowej soli – w gestii (zwykle przyjmuje się ilości 2/3 łyżeczki);
  • Cukier – 0,5 łyżeczki .. (Dla hodowli drożdży).

Proces wyrabiania ciasta:

Przepis uzbeckie pellety polega na wykorzystaniu bazy drożdży. Jednak warto zauważyć, że często pyszne danie ciasto wykonane z kefiru i z dodatkiem sody oczyszczonej. Tak więc, konieczne jest sugerowane w pojemniku na 170 mililitrów wrzącej wody i chłodzono tak samo świeże mleko. Składniki potrzebne do cukru smak (10 g), a następnie nieznacznie ogrzewa się w ciepło. Obok rozcieńczonych napojów mlecznych trzeba wlać 4 pełne deser łyżki drożdży. Że są one całkowicie stopiony i vzbuhli, naczynia z mieszaniną zalecanych w jasno postawić w ciepłym miejscu do piętnastu minut. Na koniec 15-17 minut do masy drożdży należy dodać jodowanej soli i 2 dużej łyżki pełnych oleju słonecznikowego. Także do mieszania podstawy wlać przygotowanej mieszaniny musi być mąka pszenna.

Jak przedstawiono przepis Uzbekistan pastylki oparte na cieście drożdżowym gotowy polecany podzielona na dwie lub trzy kok, a następnie umieszczenie ich w różnych pojemnikach i pokrywy w kierunku do dalszego podnoszenia (1 i 1,4 godziny).

Formowanie wyrobów mącznych:

Uzbecki chleb w domu generowany jest dość łatwo. W tym celu kulki z ciasta drożdżowego tym należy obrócić rolkę w mące pszennej, a następnie rzucić jedno małe ale grube naleśniki. Następnie, część środkowa każdej osadu wymagany jest do zniszczenia za pomocą aspektach bazie szkła, a następnie naprawić wnękę utworzoną przez przebicie jej rozwidlenia. Również utworzone półprodukt musi być obficie nasmarować kurczaka z ubitym jajkiem i posypać sezamem.

Uzbekistan ciasta w piecu: Obróbka cieplna

Gotowego produktu wytworzonego z ciasta, należy przesunąć do arkusza lub patelni, smarowane, a następnie przesyłane do pieca (180 stopni). Zwykle uzbecki chleb piecze się bardzo szybko (w ciągu 25 lub 32 minut).

prawidłowe Podawać

Po upływie pół godziny pyszny chleb na wschodnim receptury być w pełni nadające się do dalszego użytku. Taki placek powinien być podawany w tabeli na gorąco wraz z miodem, dżem lub soczyste owoców (melon, arbuzy, winogrona).

Bon appetit!