569 Shares 1472 views

Sadovaya Roza: Sadzenie i pielęgnacja, zasady uprawy

Ogrodnictwo róża sadzenie i pielęgnacja, która nie jest szczególnie trudne, – przedstawiciel rodzaju Rosehip – przez długi czas ma status najpopularniejszego kwiat na świecie. Symbol miłości, piękna, polityki i wojny, królową ogrodu jest przedmiotem podziwu i uwielbienia doświadczonych ogrodników i projektantów, jak i ludzi, którzy potrafią docenić piękno. Kulturowo odróżnić parkowych i ogrodowych uprawa odmian, wśród których najbardziej prawdopodobne zapotrzebowanie krzak róży ogród. Sadzenia i pielęgnacji tej rośliny wymaga pewnej bagaż wiedzy, ale w praktyce komunikacji z zakładu wzmocnionego doświadczeń. Również w kwiaciarstwa kulturowego okładce popularny gruntu, hybrydowe herbaty, wspinaczki i miniaturowych typów.

Rose Gardens: sadzenie i pielęgnacja

Najczęściej, to róże mógłbyś charakteryzuje się obfitym kwitnieniem, uprawiany m.in. dzikiej róży. Główną zaletą tych roślin jest ich wysoka Zimotrwalosc i na początku kwitnienia, na 2-3 tygodnie przed kwitnieniem innych gatunków. Tak niskich roślin, Park róże są bardzo atrakcyjne ze względu na gęstą roślinność i elegancki wygląd, zarówno w jednym i w nasadzeń grupowych.

Sadzone krzewów róży, czas trwania, z których średnia długość życia wynosi 20-30 lat, zalecamy pełnym słońcu, dobrze wentylowanym ze wszystkich stron, a kluczem do pomyślnego rozwoju będzie pożywne kruchy gleby. Lepiej jest, jeśli jest to glina z wysoką zawartością próchnicy. Lądowanie róż parkowych produkowanych w pierwszej połowie wiosną lub wczesną jesienią. W ciągu pierwszych trzech lat jest tworzenie silnego systemu korzeniowego, a głównym łodygi. To właśnie w tym czasie, roślina musi zapewnić maksymalną ostrożność, który jest terminowe podlewanie rzadkie, ale obfite. W tym przypadku system korzeniowy w poszukiwaniu wody rośnie w głębi, która jest pozytywnie odzwierciedlenie na zimozieloność krzewu. szybkość przepływu 1 bush – 1,0-1,5 wody wiadro. Przy częstym podlewaniu nastąpi formowanie korzeni powierzchniowych, które są bardzo łatwo uszkodzić podczas odkręcania i nie może tolerować mróz.

Ważnym czynnikiem w pielęgnacji ogrodów i parków róż jest regularny poluzowanie glebę wokół krzewów i dokonując opatrunki. Na wiosnę do nawożenia gleby należy zgnił obornika w lecie, aby zastosować preparaty mineralne.

róże wspinaczkowe

Te rośliny są gatunki dzikiej róży i niektórych odmian róż ogrodowych i charakteryzuje się długimi rozgałęzieniami łodygi. W związku z tym jakość została z powodzeniem stosowany w pionowych ogrodniczych budynków, ścian i pergoli. Wygląda świetnie w kwiecie kompozycje ogrodowe są głównym elementem dekoracji podczas umieszczania sztuka ogrodowa, łuki, kolumny, piramidy.

Rose Family Garden dobrze rośnie w pełnym słońcu, osłoniętych przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych w godzinach popołudniowych. Gleba do uprawy powinny być przepuszczalne, bez ścisłego gruntowej. W klimacie umiarkowanym roślina jest najlepiej sadzić pod koniec września – początek października lub na wiosnę, w kwietniu – maju. Przed posadzeniem pędy należy skrócić do 15-20 cm, a korzenie – do 30 cm.

Posadzone rośliny powinny być dobrze podlewane, wysoce okuchit, przykryć folią, aby regularnie tworzyć środowisko cieplarniany i powietrza. Gdy niebezpieczeństwo przechodzi mrozy sprężyn, folia może być usunięta i zamulchirovat część.

Sadovaya Roza: Sadzenie i utrzymanie w otwartym polu

Najlepszym okresem do sadzenia róż ogrodowych jest uważany jesień (początek września – połowa października). Zbyt mroźne zimy w różanym powierzchni uprawy można sadzić wiosną (kwiecień – maj), czekając na ocieplenie gleby.

Sadovaya Roza, rosnące w domu, który wymaga szczególnej wiedzy, wymaga właściwego doboru lądowisk. W tym przypadku, róża posadzone na niej kwitną przez długi czas, przynosząc właścicielom estetyczne przyjemność ogrodowych i ich gości. kultura ogród cieszy mnóstwo światła; najbardziej optymalny będzie to dostępne w obszarze położonym z dala od drzew i dużych krzewów i południu okażą się w półcieniu. Ważnym czynnikiem przetrwania i aktywnego wzrostu kwiatu jest brak przeciągów i niedaleko gruntowej.

Przygotowanie do działań sadzenia powinny być przeprowadzane z góry za dwa miesiące. Jeśli woda gruntowa blisko powierzchni, konieczne jest, aby tworzyć różaniec podniesiony łóżka, inaczej korzenie zgniją i roślina straci dekoracyjności i będzie miała niezdrowy wygląd. Działka wymagane dig; za mkw. metr wiadrze, aby kompost w ogrodzie, 30-50 g superfosfatu i 2 filiżanek popiołu drzewnego. Zbyt gliniaste masa może być rozcieńczony piasku.

Jak sadzić różę

Ogrodnictwo róża sadzenie i pielęgnację, które – przez cały rok zjawisko, należy obficie kwitnąca z właściwego przeprowadzenia działań przygotowawczych. Rose Sadzonki wstępnie obrobione mow korzonków i łodyg, zaleca się niższe w wodzie przez kilka godzin. W tym czasie można rozpocząć przygotowania pit lądowania: – optymalną średnicę 40-50 cm, a głębokość powinna być nieco większa niż objętość systemu korzeniowego sadzonek z grudki ziemi. Z urobku i kompostu w stosunku 3: 1 mieszaniny gleby do gotowania, które można dodatkowo dodać kilka popiołu drewna. Zbiorniku jest wymagane, aby wlać wiadro wody z rozcieńczonego tabletki IAA (organiczne stymulatorami) w celu obniżenia sadzonka róży i trzymając proszek łodygi przygotowany grunt. Młode rośliny muszą okuchit na wysokości 15 cm, a wokół niego, tworząc kołową fosy wyciekającej wody mocujących. Również posadzone kwiat powinny być organizowane pritenenie.

W pierwszym roku po posadzeniu jest tworzenie krzaka, więc głównymi czynnikami opieki na tym etapie jest terminowe polewa końce pędów, mające na celu pobudzanie krzewienia. Ponadto, w celu uniknięcia osłabienia młodych roślin w wczesnym latem należy usunąć pąki zaczęły tworzyć. W drugiej połowie sezonu letniego pąków należy dojrzewać, a dopiero potem usunąć.

Podlewanie róże ogrodowe

Również ważnymi czynnikami w opiece nad roślinami jest regularne podlewanie, nawożenie wprowadzenie, rozluźnienie gleby i odchwaszczanie. Podaż wilgoci nie jest bardzo często zalecane (jeśli gleba wysycha na miejscu), ale obfite. Wyjątki są nowo posadzone krzewy: należy je podlewać co drugi dzień. Szybkość wody na dorosłej rośliny -10 litrów; w zależności od pory roku, liczba ta może się zmienić. Tak więc, w gorącym i suchym latem róże podlewania potrzebują więcej i więcej. Karma dla wilgoci powinna nie wytwarzają umiarkowanie intensywne nie myć glebę z korzeni; Nie mogą być wykorzystywane w zimnej wodzie. Najlepszą porą na podlewanie jest wczesne godziny poranne i wieczorne, a najbardziej zalecany sposób, aby dostarczyć wodę do roślin uważa się spadać. Pod koniec lata, pod koniec kwitnienia, aby uniknąć stagnacji wody w tempie nawadniania gleby powinna zostać zmniejszona. W przeciwnym razie istnieje duże ryzyko infekcji grzybowych w roślinach takich jak Sadovaya Roza. Uprawa (na zdjęciu powyżej) w ogrodzie kultury – prawdziwa uczta, która pozwala cieszyć się wspaniałe naturalne kreacje codziennie.

Imprezy dla karmienia

Dla aktywnego rozwoju i obfite kwitnienie róż ogrodowych muszą być karmione. W pierwszym roku sadzenia proces ten może zostać pominięty, ponieważ wymagane nawozy zostały już określone w boksie lądowania. Począwszy od drugiego sezonu, karmienie potrzebę, aby upewnić się na początku wegetacji, tworzenie pąków, po kwitnieniu, a przed procesem zdrewnienia łodyg.

Po przycinania krzewów skoku dwukrotnie, w odstępie tygodnia, na każdy metr kwadratowy doprowadza się do 20 g azotanu amonu lub siarczanu amonu. Podczas formowania pączków, a po kwitnieniu tego samego obszaru należy odnieść się do 30 g superfosfatu 20-30 g azotanu amonu i 10 g soli potasowej. Lipiec – wrzesień glebę doprowadza superfosfatu i Chlorek potasu: na metr kwadratowy na 30-40 w nawozy organiczne, które powinny być zmienione z minerału w ogrodu różanego lepiej jest stosować lotne drewna i zawiesiny.

Jak przesadzić roślinę

Ogrodnictwo róża sadzenie i pielęgnacja w otwartym polu z tyłu, które wymagają szczególnej wiedzy i umiejętności, ma zdolność do rozszerzenia, dzięki którym dochodzi do utraty dekoracyjnych krzewów. Dlatego jest czasami konieczne przesadzać roślin. Najlepszy czas dla takiego działania w październiku lub kwietniu. Przed przesadzania ogród różany sprayu korzystnie cięcia o 20 cm, a następnie wyciąć wszystkie niezbędne, aby usunąć uszkodzone liście i gałęzie. Roślina potrzebne do wykopywania ziemi grudkę i dokładne przesunięcie do dołu nowego uprzednio zalany wodą.

Charakterystyka rośliny

Najtrudniejszym momentem w pielęgnacji ogrodu jest róże przycinanie, stymuluje rozwój pędów i bogatego rozkwitu. Ta procedura jest przeprowadzana od jesieni do wiosny, a ma inny cel. Gdy sprężyna przycinanie roślin pozbawionych suszy się i pędów równoległych tworzących tuleję. Procedura lato jest uważane za zdrowie: kilka pąków kwiatowych pozostawił duży okaz. Również usunąć wyblakłe kwiaty i uformowane owoce. Jesienią rośliny są gotowe do przyszłej zimy: wyciąć uszkodzone i uschnięte pędy.

Jak przeprowadzić przycinanie ten wspaniały roślin, takich jak Sadovaya Roza? Sadzenie i pielęgnacja sprężyny jest mniejsza niż straszyć niedoświadczony hodowca niż przycinanie roślin. Nic skomplikowanego w tej procedurze nie tylko ważne, aby wiedzieć, niektóre z jego subtelności, aby bezpiecznie obsługiwać fabrykę w przyszłości.

Metody hodowlane

Ogrodnictwo róża sadzenie i pielęgnacja które przynoszą wielką estetyczną przyjemność, propagowane na kilka sposobów:

  • sadzonek;
  • warstw;
  • podzielenie tulei;
  • szczepienia;
  • potomstwo;
  • nasiona.

Metoda nasienie jest najczęściej stosowany w hodowli mieszańców, nowych odmian i hodowla dzikich róż. Zebrane nasiona są czyszczone i 4 miesięcy w celu stratyfikacji jest zanurzona w mokrym piasku. Wraz z pojawieniem się sprężyny przez pewien czas przechowywane w stymulator wzrostu i zaszczepia.

Rozmnażanie przez szczepienie jest często używany do parkowania i rodzaje pokoi i ukorzenienia sadzonek. Są one cięte, gdy ogród zaczyna kwitnąć różę. Sadzenie i pielęgnacja (na zdjęciu) nie reprezentuje złożoności.

Propagujących róż może szczepienie metody. Do podkładki stosowane dzikiej róży, które silnie rozwinięty system korzeniowy, i charakteryzuje się wysoką twardość. Jeśli jakość opieki szczepione róża wpaść potężnego zioło z bogatą koroną, gotowe do przeszczepu do nowej wysokości.

Podzielenie krzew hodować wyłącznie zakaz rośliny szczepione. W tym wiosną (przed przerwą bud) lub jesienią wykopać krzak podzielić go na kawałki ostrym narzędziem. Uzyskane rośliny powinny mieć jeden lub dwa strzelać i swoje korzenie. Miejsca plastry do leczenia ze sproszkowanym węglem i sadzonki posadzone w zwykły sposób. Podczas hodowli wiosennej nowe rośliny mogą zadowolić nawet obfite kwitnienie oraz silny wzrost.

Podczas mnożenia warstw w uprawie szyi korzeniowej znaczenia wymagany aby okrągłe nacięcia kory, nie zginaj i umieścić w płytkim rowku przygotowanego wcześniej. Oddział musi być zabezpieczony za pomocą zacisków drutu lub hakiem i posypać wilgotną ziemię, pozostawiając górną powierzchnią. Te ostatnie, aby związać się z PEG, co daje w ten sposób pionowy kierunek wzrostu. Latem sadzonki bud trzeba zachować wilgotne. Dopiero wiosną przyszłego roku może być oddzielona od instancji nadrzędnej takich jak róż młodych roślin ogrodowych. Sadzenie, pielęgnacja (zdjęcia można zobaczyć w artykule) jest dla nich podlewanie, nawożenie i terminowe prowadzenie cięcia.

Na Eustoma i chińskiej róży

Na tle roślin kwiatowych plama podkreślił chiński ogród różany wieloletnia Eustoma uprawianych na kwiaty cięte. Na przykład, świeżo cięte Eustoma może stać w wazonie wodą około jednego miesiąca. Miernik ma łodygi roślin, silny i pełen wdzięku. Kwiaty kwitną na przełomie i charakteryzują się różnymi kolorami: biały, fioletowy, purpurowy, różowy. W półotwartym Eustoma przypomina róża w pełni kwitnienia jest bardzo podobna do maku.

Duże jasne kwiaty szerokiej gamie kolorystycznej, z wizjerem w kontrastowym kolorze lub granicy na krawędzi, proste i podwójne, jasne, duże – z przyczyn uznanych przez chiński Sadovaya Roza. Uprawa tej rośliny i opieki domowej nie jest szczególnie skomplikowane; ważne jest, aby wybrać odpowiednie miejsce lądowanie regularnie podlewane rośliny, usunąć chwasty, poluzować gleby i paszy na czas. Ważne jest również, aby monitorować krzaka hibiskusa (Chiny rose) nie jest zagęszczony. Należy pamiętać, że chińska róża życie kwiatowych tylko jeden dzień, ale gwałtowne kwitnienia to dyskretnie. Ważne jest tylko w odpowiednim czasie, aby usunąć wyblakłe kwiaty.

Choroby i szkodniki

Róże, jak również każdy z rośliny mogą być narażone na chorobę i inwazji szkodników. Niekorzystne warunki uprawy są jednym z czynników osłabiających odporność roślin. Częściej niż inne róże są dotknięte rdzy, mączniaka i blackspot chlorozy. Choroby grzybicze traktuje się grzybobójcze 1 procent zawiesiny koloidalnej siarki i 3-procentowy roztwór siarczanu miedzi. Chloroza, która powoduje żółknięcie buszu, rozwija się z powodu braku składników odżywczych w glebie, w tym żelaza. W tym przypadku, poprzez przeprowadzenie analizy gleby należy określić, który element brakuje i wyeliminować przyczynę przez stosowanie do gleby z jego soli.

Owady Sadovaya Roza sadzenie i konserwacji, z których – proces ciągły, odpowiedzialny, może zostać uszkodzony przez ssanie (roztocza, mszyce, mączliki piewiki czerwce), a do żucia (rośliniarki larwy, chrząszcze, gąsienice) szkodników. Zarówno spowodować ogromne szkody dla roślin. Pierwsza powierzchnia Pierce z krzaka i wysysają sok komórkowy. W rezultacie, roślina jest naruszeniem procesów życiowych, co prowadzi do śmierci pędów, liści zwijają i odpadać.

Działalność gnawing szkodniki skierowany do naruszenia integralności części roślin i prowadzi do spowolnienia wzrostu i utraty beztłuszczowej kwiatowych funkcji ozdobnych. Szkodniki bojowe mogą być na fakt ich występowania lub do stosowania środków zapobiegawczych i uchwyt krzewy róż owadobójczy „Rogor”, „aktellik”, „Malationu”. To musi być zrobione przed pąki pęcznieją. Od środków ludowej rozwiązanie 2g nafty, rozcieńcza się w 10 litrach wody. Jesienią po cięciu resztki roślinne są wymagane do zbierania i niszczą i krzewów i gleby w celu leczenia powyższych środków owadobójczych.