380 Shares 5094 views

Czy jest jakiś punkt w kwestii regulacji internetu?

Internet – to stosunkowo niedawny wynalazek. Według jej założyciela – Tim Berners-Lee, on celowo nie opatentował swój wynalazek w celu utrzymania dostępu do internetu otwarty, wolny i nieograniczony dla wszystkich. Jednak mimo chęci ojca założycieli wielu firm, organizacji rządowych oraz niektórych rządów aktywnie regulować i ograniczać dostęp do niektórych informacji zawartych w rozległej sieci.

Medal z dwóch stron

Dzisiaj, Internet całkowicie zmienił nasze życie poprzez zmianę sposobu postrzegania komunikacji, edukacji i informacji. Internet całkowicie zmienił wiadomości, rozrywka, itp przeprowadzić transakcję i transakcję.

Jednak wśród dużej ilości rewolucyjnych zmian, znacznie ułatwić dostęp do informacji i usług, Internet stał się domem dla wielu nowej generacji przestępców: hakerów, złodziei cybernetycznych i wielu innych prześladowców. Ponadto Internet pozwala na ogromną liczbę dzieci i osób ze słabym dostępem mentalność zawartości zawierającej przemoc lub pornografię.

W związku z tym powstaje pytanie, czy potrzeba regulować internet, lub zostawić to za darmo?

Wyzwania i bariery

Nawet nie mówić o wolności słowa i demokracji praw człowieka, regulują Internet w ramach prawa międzynarodowego nie jest dotychczas możliwe. Oraz z kilku powodów.

Po pierwsze, World Wide Web, jak zostało powiedziane, to stosunkowo niedawny wynalazek, który ponadto rozwija się tak szybko, że nie udaje się utrzymać się z nowoczesnego ustawodawstwa dla nich. Po drugie, Internet – jednym z niewielu globalnego zjawiska, które jest bardzo skomplikować tworzenie jednolitego systemu zasad, przepisów i systemów prawnych. I last but not least, Internet nie ma przestrzeni fizycznej, formy i materii. Jak to jest możliwe stworzenie modelu, który obiektywnie i niezależnie do regulowania dostępu do internetu i jego zawartości?

podstawowe modele

Jeśli wyobrazimy sobie przez chwilę, co jest możliwe dzisiaj globalna współpraca dyplomatyczna, do kontroli zawartości Internetu zbliży się następujące podstawowe wzory:

Ustawodawcza – model, który zawiera szereg wspólnych przepisów, które kontrolują, jakie informacje i czynności niezbędnych do zabrania i ograniczyć, a jak umieszczenie zostaną ukarani i rozpowszechniania informacji i popełniają przestępstwa w przestrzeni cyfrowej.

Regulacyjne – model regulacyjny dla rodzaju forach zarządzania, gdzie liczba moderatorów decydować, jakie treści nie nadaje, za wszelkie działania niezbędne do karania użytkowników i sankcje powinny być stosowane.

Rynku – model, na podstawie podaży i popytu oraz stymulowanie konkurencyjności.

Architektoniczne – model oparty na protokołach kodowania informacji i sposobów ich przekazywania.

dookoła świata

Dzisiaj, w świecie, gdzie niemożliwe jest globalnej współpracy i utworzenia scentralizowanego organu monitorującego przestrzeni cyfrowej, Internetu jest regulowany, jeśli nie uregulowane w różnych krajach, w zależności od systemów politycznych, ustawodawstwa i praw człowieka.

Na przykład, każda regulacja w Stanach Zjednoczonych spotkał się z pierwszą poprawką do Konstytucji gwarantuje wolność słowa i wypowiedzi. W Korei Północnej, całkowicie przeciwnej sytuacji, gdy większość ludzi nie uzyskać dostęp do Internetu. Między tymi dwoma ekstremami, istnieją kraje takie jak Rosja i Chiny, które zakazane pewnych zasobów, witryn i domen.