180 Shares 8968 views

Okna dachowe. Funkcje, design, kształt,

Niektóre systemy wymagają regularnej wentylacji poddasza i dobre oświetlenie. W ten sposób unika wilgoci i powietrza stagnacji. Aby to zrobić, w konstrukcji dachów z wykorzystaniem świetliki. Zostały one umieszczone w nachyleniu dachu w odległości nie mniejszej niż 15 metrów od siebie, tak, że konstrukcja dachowa jest bardziej stabilny. Ich liczba zależy od wielkości dachu i życzenia właścicieli. Jeśli poddasze nie jest wyposażony w oświetlenie elektryczne, a następnie przejść na to może być trudne, dlatego, aby mieć co najmniej jedno okno jest konieczne.

Okna dachowe mają konstrukcję podobną do ptaszarni. Mają ściany, dach i część przeszklona, wyglądał na bardzo czysty i ładny, stanowiące razem z dachem jednym urządzeniu. Okna muszą być proporcjonalne do dachu, jako zbyt nieporęczne projekt zepsuje cały zespół architektoniczny , a nawet stworzyć ryzyko upadku piętrach.

Okna dachowe może być kilka typów. Są w kształcie prostokąta częściej, są wykonane na dachach z dwóch zboczach lub na mieszkania. W rzadkich przypadkach, okno może być w kształcie półkola lub trójkątnego, ich wytwarzanie wymaga umiejętności i doświadczenia, aby zapobiec wystarczający przepływ powietrza lub przepływ w czasie deszczowej. niezwykłych kształtach świetliki na dachu wyglądają dość oryginalny.

Jeżeli przestrzeń strych jest pomyślany jako żywy, to powinny być pokryte bardzo dobrze. Problem rozwiązać więcej wykusze. Są one przeznaczone do umieszczenia obok kilku klatek. Okna te są charakterystyczne dla podmiejskich rezydencji i domów z układem non-klasycznej. Ich kształt również w większości prostokątne, ponieważ takie PVC profile łatwiejsze do wdrożenia. Ale można znaleźć okna o owalnym lub okrągłym kształcie.

Kiedy samodzielna praca na uczynienie okna na poddaszu ważne jest, aby dokładnie obliczyć odległość między nimi pod względem ich ilości. W przyszłości będzie to uniknąć problemów z układaniem pokryć dachowych. I jeszcze jedno – należy pozostawić wystarczającą odległość od grani szczytowej, i okapu. Jest to najbardziej podstawowe i ważne elementy w projektowaniu rozmieszczenia okien. Ich kształt i złożoność będzie zależeć od celu funkcjonalnego. Zwykły prosty projekt odpowiedni do wentylacji. Można aktywnie korzystać i wyobraźni, aby ozdobić dach, ale nie kosztem bezpośrednim problem, który musi być zgodna z lukarnami. Oznacza to, że projekt może być bardziej złożone i oryginalne, ale zachowując bezpośrednie funkcje oświetleniowe i wentylacyjne.

Aby poprawić wentylację strychach, okna powinny być planowane z obu stron dachu. Oświetlenie jest zależna od wielkości szklanych konstrukcji. Szerokość lukarnami nie przekracza odległość pomiędzy krokwiami. Pozwoli to uniknąć dodatkowych kosztów materiałowych i problemy ze struktur mocujących. Zadaszenie po prostu zamontowany pomiędzy oknami.