725 Shares 3239 views

Co jest tak dobry Szisza Khalil Mamoon?

Ostatnio, niestandardowe metody palenia zyskują na popularności. Ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę, że żadne papierosy są nie zastąpi starej dobrej fajki. Nie bez powodu na Wschodzie uważają, że jest to świetny sposób na spędzenie czasu w dobrym towarzystwie przyjaciół. Wśród ogromnej liczby różnych modeli z tego zadania najlepiej sprostać Hookah Khalil Mamoon.

duma wschodniej

To niezwykłe urządzenie palenia został wyprodukowany w 18 wieku, słynny mistrz Tag Khalil El-Din Khalil Mamoon, który był znany ze swojego unikalnego talentu konserwator. Takie urządzenia używają kilka wieków temu. Utalentowany egipski tylko nieznacznie poprawiła aparat. W rezultacie, Szisza Khalil Mamona stała się dokładnie tak, jak są one znane dzisiaj. Jego pierwszym mistrzem produkowane urządzenia do palenia, podczas podróży służbowej w Turcji. Później dał unit gubernatorem egipskiej. W tamtych latach był to Velikiy Muhammed. To było wtedy, i zaczął się zastanawiać Szisza Khalil Mamoon egipski wynalazek. Jednak Turcy do tej pory z tego faktu nie zgadzam. Podczas życia Mamounem Khalil zdał umiejętności do syna, i tak dalej z pokolenia na pokolenie. Cała dynastia. Potomkowie słynnego mistrza do dziś nadal to robić już stał się sławny Szisza Khalil Mamoon.

Z biegiem czasu, nieznacznie zmienił ich wygląd: stają się bardziej wyraziste i eleganckie. Ale mimo to wciąż urządzenia są najwyższej jakości i specjalnej technice wykonania.

Co robi konsument?

Wielu palaczy z większym doświadczeniem są wybierane do użytku osobistego jest Szisza Khalil Mamoon. Komentarze na temat tego produktu zawsze tylko pozytywne.

Co jest tak dobry instrument egipski i dlaczego jest to nawet początkujący zapytać sklepów sprzedających specjalne? Istnieją dwa główne powody. Po pierwsze, w Egipcie w dawnych tradycji Przyjmujemy wszystkie części są wykonane ręcznie. Proces ten jest bardzo czasochłonne i żmudne. Na przykład, wał jest metalowa konstrukcja jednoczęściowa zmontowany z kilku części, połączonych ze sobą za pomocą mocnej ręcznego lutowania. Produkt końcowy można zobaczyć czasami nawet śladowe ilości tych związków. Ale to nie czyni ich gorszymi, ale tylko gwarantuje pełną szczelność urządzenia.

Po drugie, rury wodociągowe marki różnią się doskonałą trakcję. Powodem – duża średnica rury trzpieniowej. Powietrze przechodzi łatwo. I czyste takie urządzenie jest bardzo wygodne. Ponadto, ze względu na grubych ścianach dymu nie przegrzania. Uzupełnieniem jest długi wąż (1,8 M), które w ostatnich latach były wykonane z silikonu medycznego. Jest to kolejny plus znana marka.

właściwy wybór

Biorąc pod uwagę wszystkie szczegóły produkcji, jest oczywiste, że najlepszym Szisza Khalil Mamoon zrobić w domu, w swoim rodzinnym Egipcie. Tylko lokalni rzemieślnicy mogą, korzystając z doświadczeń wiekowej z taką dokładnością, aby uświadomić sobie, co zostało wymyślone przez ich przodków wieki temu. Ważną rolę odgrywa materiał używany do tych sziszę. Zwykle stosuje się do odlewania stali nierdzewnej, miedzi, mosiądzu lub brązu. To gwarantuje stabilność gotowego produktu na korozję i znacznie ułatwia jego konserwację. To ma wielkie znaczenie i wygląd. Wszelkie marki fajki – dzieło sztuki.

Jest urządzone w jasnych wzorów wykonanych w typowym stylu orientalnym. Palacze mają poczucie, że był w bajce. Wśród najbardziej udanych modeli można zidentyfikować „Alam Macer”, „Kamandzha” i „1001 nocy”. Ich konstrukcja jest bez zarzutu pod względem technicznym dla palaczy: szerokości rury zmniejsza apetyt i masę struktury oporność na nim. Korzystanie z takiego urządzenia – prawdziwą przyjemność.

odmienność

Wśród modeli innych marek niedoświadczony kupujący jest trudne do odróżnienia od razu Hookah Khalil Mamoon. Zdjęcie na broszurach nie mówią całej prawdy. Jadąc do sklepu, konieczne jest, aby dokładnie wiedzieć, czego szukać. Najpierw musimy zrozumieć, że takie urządzenia zwykle składają się z czterech części:

1) miski gliny.

2) wał metalu z zaworem i umieszczonym w niej rury.

3) Szklana bańka.

4) elastyczny wąż z ustnikiem. Czasami jest on wyposażony w kapsule chłodzenia, ale lepiej jest wziąć bez niego. Ten dodatek nie jest bardzo skuteczny zresztą bardzo trudne zachcianki.

W górnej części szybu to zwykle specjalne danie, które ma na celu zapewnienie, że może umieścić węgle i zwijając je. Powinien on być na tyle szeroki i ma na twarzy produktów markowych (Khalil Mamoon).

Ta sama nazwa będzie na haku. W przeciwnym razie, można mieć pewność, że na liczniku jest fałszywy. Zawór standard musi mieć tylko jeden nabój do mocowania węża. Na Wschodzie nie jest akceptowana do palenia fajki z dwóch lub trzech. Takie jak Amerykanie mają pochodzić z zabawką i przyjemny sposób, aby zwiększyć popularność. Kiedy wszystkie punkty brane pod uwagę, możemy przetestować tylko urządzenie. W tym celu musimy zebrać urządzenie, a następnie zamknąć kubek ręcznie i staramy się wyciągnąć powietrze. Dzięki wysokiej jakości fajki to będzie niemożliwe. Po tym można bezpiecznie kupić urządzenie i mieć pewność poprawności swojego wyboru.