241 Shares 1697 views

Trochę skalnica. Rosnące z nasion

Coraz więcej hodowców kwiatów zwrócić uwagę na ten mały, ale piękny rośliny jak skalnica. Uprawy z nasion kwiatów – nie tak kłopotliwa sprawa, więc wielu z nich nabyć, dekorowanie, skalistymi grzbietami działkach Alpine slajdów, lądując w pobliżu granic. gęsty niski krzew, nabijane z dużej liczby małych różowe, białe lub fioletowe kwiaty, natychmiast przyciąga uwagę i wzbogaca ogród.

W przyrodzie istnieją do 400 gatunków roślin, wiele z tych ras, ale mamy najbardziej popularne są cień i skalnica Arends. Roślina może być roczne i długotrwałe. To wszystko zależy od cech klimatycznych regionu. Jeśli krzewy na zimę do ogrzania, a następnie skalnica żyć w jednym miejscu przez kilka lat, miłe swoje kwiaty i solidne maty Moss rodzinę. Bush co 3 – 4 lat stanowiły siedzibę, ponieważ rozpuszcza się, a następnie widać dno suszonych liści.

Metoda sadzonka – jest to jedna z głównych metod, które rozmnażają skalnica. Uprawa z nasion nie jest bardzo trudne, ale trzeba wiedzieć o niektórych niuansów. Aby zacząć jest przygotowanie pojemników z podłożem, takie podejście nie jest zbyt mokre i suche, ale nie łatwe grunt. Nasiona są bardzo małe, czarne, zakopać je w ziemi nie jest konieczne, tylko locha na wierzchu i lekko posypać ziemię.

leczenie zimnem – jest coś, co jest tak niezbędne do tego zakładu jako skalnica. Uprawy nasion polega na umieszczeniu pojemnika w lodówce, po dwa tygodnie pojemnik jest wystawiony na progu i jest pokryty przez folię. Pędy pojawiają się w temperaturze 18 – 20 ° C po 8 dniach. Jeśli nasiona nie kiełkują w ciągu 2 – 3 tygodni, nawet nie kiełkują. Ponieważ trawa skalnica są bardzo małe, w otwartym terenie jest porośnięty gleby z pojemnika. Łopata pokroić na kawałki i maty z gruda ziemi obsadzony.

Niektórzy doświadczeni hodowcy są przekonani, że w wielkim zewnątrz skalnica rośnie. Uprawa z nasion wymaga wysiew w marcu lub kwietniu, podczas gdy zimno oczyszczalnia odbędzie się bez ingerencji człowieka. Choć skalnica i dobrze reaguje na nawożenie nawozem, ale wciąż woli rosnąć na glebach zubożonym płuca. Ona bardzo lubi wapienia, więc lokalizacje plantacji powinny zostać usunięte w ziemi.

Z jednej strony, skalnica potrzebuje światła słonecznego, ale z drugiej strony, i boi się swoich płonących promieni. Problem można rozwiązać, jeśli umieścić roślinę w pobliżu innych kolorach, które pokryją go na południowej stronie, lub do gruntu, na stokach ogród skalny, a nie na górze. Skalnica bardzo boją się stagnacji wody, więc powinno być sadzone na skos lub szczelinach między kamieniami. Jeśli lato jest zbyt gorący, kwiaty muszą być regularnie podlewane.

Skalnica stojak do wielu chorób, ale boi się zgnilizny. Walczyć z tą chorobą jest bardzo trudne, aw niektórych przypadkach nawet niemożliwe. Struck sadzonki krzewów można zapisać wybierając zdrowe części i rzuca zgniłe.