473 Shares 2336 views

Berastau Valentin Dmitriewicz: Biografia i kariera

Valentin Berastau – rosyjski poeta, wybitny eseista, tłumacz, pisarz, dla dobrych wierszy, które wzrosły więcej niż jedno pokolenie dzieci.

Berastau Valentin Dmitriewicz: biografia

Mieszkaniec Mieszczowsk (Województwo Kaluga), Valentin urodził się 1 kwietnia 1928 roku. Wychowany kochających rodziców, dobrych dziadków, chłopiec nauczył się bardzo wcześnie czytać.

I z pierwszych liter Valentine wprowadzono ślepą babkę. Pierwsze subskrypcji gazety „Izwiestia”, zapytała chłopca, aby opisać słowa zamieszczone na stronach karykatur prasowych. Jeden z nich pokazał górujący w morzu szaleje górskiego urwiska z 4 wielkimi literami. Babcia zapytała: „Te trzy litery są identyczne i znajdują się razem? Nie tylko w ZSRR! „To było pierwsze słowo, że przyszły poeta był w stanie czytać na własną rękę.

Życie w ewakuacji

Kiedy chłopiec miał 13 lat, jego rodzina się Mieszczowsk ewakuowany do Taszkent – stolica Uzbekistanu. Nie Valentina miał szczęście spotkać się z Korniej Czukowski, drażnić Ahmatovoy i przyjaciół z Moore – syn Mariny Ivanovny Tsvetaevoy. Valentine literacki i jego dwóch przyjaciół uczestniczyło córkę Korniej Czukowski – Lydia i uczy języka angielskiego dzieci Nadieżda Mandelsztam.

Korniej Czukowski, który grał później w losie Berestova znaczącej roli, z wielką starannością i prawdziwego zainteresowania zareagował na początku kariery młodego autora. Według wybitnego pisarza, Valentin – krucha 14-latek – został obdarzony wielkim talentem, wyrafinowane poczucie stylu, pojemności pracowity i wysoką kulturą wrodzonej.

Valentin Berastau: wiersze i opowiadania

W 1944 Berestovs zmienił swoje miejsce zamieszkania na przedmieściach. Po pomyślnym zakończeniu wydziale historycznym Uniwersytetu Moskiewskiego i absolwentka Instytutu Etnografii Valentin brał udział w licznych wykopalisk archeologicznych. Kontakt z obiektami starożytności stanowiły podstawę dla ekscytujących i edukacyjnych prac „Miecz osłoniętych w złocie”, „Empress pustynię”.

Pierwszy autor publikacji poświęconych egzotycznych zawodu archeologa, odbyła się w czasopiśmie „Młodzież” w 1946 roku. W roku 1957, świat ten debiutancki zbiór wierszy „odejście”, otrzymał aprobatę zarówno poetyckiej zarówno braterstwa i krytyków. Jednocześnie Valentin Berastau, którego wiersze stały się dość popularne wśród czytelników, opublikował pierwszą książkę dla małych dzieci „o samochodzie”, a po wyroku młodych czytelników zostały przedstawione „Skylark”, „piątą nogą”, „Oznaczanie szczęścia” „pierwszy liść”, „Jak znaleźć drogę”, „Smile”.

W życiu rodzinnym Berastau Valentin Dmitriewicz został szczęśliwie żonaty z Alexandrova Tatiana Iwanowna – artysta, gawędziarz i autor książek o znanym domovenka Kuzyu.

W 1970 roku, dwupokojowe mieszkanie para była niemal jedyne miejsce w stolicy, gdzie regularnie, 2-3 razy w tygodniu, chodzenie do młodych artystów, dziennikarzy, poetów. Wiele z nich Berastau Valentin Dmitriewicz pomógł na początku kariery literackiej.

zajęcia literackie

Jako publicysta, Berastau Valentin Dmitrievich, historie, które są dzisiaj istotne w jego motywów, lubiący dzieł innych pisarzy. W szczególności zwrócił uwagę twórczością Aleksandra Sergeevicha Puszkina. Valentin Dmitriewicz napisał ciekawy artykuł o Alexander Blok, Siergiej Jesienin, Osip Mandelsztam. Szczere zainteresowanie czytelników spowodować jego wspomnienia o Aleksieja Tołstoja, Wsiewołod Pudowkin, Anne Ahmatovoy, Korniej Czukowski Borysa Pasternaka. Skutecznie udowodnił w pisaniu fraszki, odnosił sukcesy z publicznością. Wzdłuż drogi, Valentin Berastau robi tłumaczenia i parafraza biblijnej tradycji.

W trudnych latach 90-tych, kiedy praca przestała być opłacalna, Berastau Valentin Dmitriewicz zaczęły się songwriting. Wraz z Eduard Uspienski zaczął występować w radiu, pisał wiersze, pamiętniki. W ostatnich latach swego życia z żoną napisał i opublikował bajek dla dzieci. Kluczową sprawą w tych latach był rozwój „Ulubione” na „wyjaśniająca słownik” Dalya V. I., którym autor pracował w tandemie z żoną. Wydanie ukazało się w 2001 roku. Większość czasu Berastau Valentin Dmitriewicz filmowanie płatne transmisje telewizyjne i radiowe, pisanie muzyki do swoich wierszy, a nawet występował z grupami muzycznymi.

To nie stanie się sławny pisarz, człowiek o szerokim umysł i otwarte serce, 15 kwietnia 1998. Valentin Berastau pisarz był dość niezwykły, a nie jak zwykle sowieckich pisarzy – Człowiek z dużej litery, wesoły i całkowicie za darmo. „Utalentowany, inteligentny, dowcipny, liryczny poeta” – tak został nazwany Naum Moiseevich Korzhavin.