841 Shares 8516 views

Dobre kurorty świata. Odpoczynek. Ceny. Recenzje

Wielu ludzi, którzy pracowali sumiennie przez cały rok, proszę o myśl o zbliżającym się odpoczynku. Wkrótce odejdź i możesz jechać do ośrodków z piaszczystymi plażami. Jednak nawet najbardziej doświadczony turysta zawsze stara się odwiedzić nieznane mu wcześniej zakątki planety. W tym miejscu powstaje pytanie: jakie są dobre ośrodki wypoczynku na świecie warto odwiedzić, a gdzie odpocząć nie jest zalecane.

Słoneczne Wyspy Hawajskie

Podróż jest uważana za jedną z najbardziej popularnych typów podróży do wspaniałych odległych wysp, na przykład na Hawajach. Wszystkie te wyspy są nieco ponad trzydzieste, ale najbardziej popularne kurorty morskie wśród Rosjan:

  • Maui.
  • Wielka wyspa.
  • Oahu.
  • Lanai.

Klimat tutaj jest bardzo łagodny, zimą temperatura powietrza nie spadnie poniżej +25, podczas gdy latem jest zimniej. Dla turystów, którzy lubią egzotykę, wodospady, lasy deszczowe i storczyki, nie ma lepszego miejsca na relaks na świecie. Zapoznaj się z opiniami z Hawajów w grudniu, styczniu lub lutym. Ale gorące wycieczki po niskich cenach są zazwyczaj oferowane od kwietnia do końca listopada.

Perły na Oceanie Indyjskim – Malediwy

Malediwy, rozproszone w błękitnych wodach oceanu, jak perły, są również dobrymi kurortami świata, gdzie wiele zamożnych Rosjan chce latać do odpoczynku. Cena za pięciodniowy pobyt będzie wynosiła od 180 do 500 tysięcy rubli, w zależności od hotelu i innych udogodnień. Nic dziwnego, że wiele entuzjastycznie mówi o Malediwach, ponieważ tutaj daje wrażenie bycia w tropikalnym raju.

Wieczne lato, śnieżnobiały piasek, laguny niebieskie, wspaniałe rafy koralowe i palmy … Dla miłośników egzotycznych zwierząt morskich, otwartych zakątków, gdzie można zobaczyć żyjących mieszkańców Oceanu Indyjskiego. Cały ten splendor nie może pomóc fascynującym turystom, zmuszając ich do powrotu do Malediwów …

Ibiza – najlepsze wakacje dla młodych ludzi na całym świecie!

Dla młodych ludzi, którzy są zaniepokojeni nie tylko dobrymi kurortami świata, ale pełną swobodą i niekończącymi się urlopami, wyjazd na Ibizę jest idealnym rozwiązaniem. Wielu ludzi, którzy odwiedzili tę wyspę w Hiszpanii, dzieląc się wrażeniami, zauważają atmosferę bezgranicznej wolności, fajerwerków i zabawy.

Za cenę sto tysięcy rubli na osobę można spokojnie odpocząć przez dwa tygodnie. Wypoczynek na Ibizie jest po prostu niemożliwe!

Ośrodki Tajlandii

Wiele niedrogich ośrodków wypoczynkowych na świecie znajduje się w Tajlandii, na przykład w Phuket, Pattaya i innych.

Turyści, którzy marzyli o spokojnym wypoczynku z całą rodziną, chętnie poznają największą tajlandzką wyspę Phuket. Najbardziej korzystny czas na odpoczynek w tym pierwszej klasie jest od listopada do marca. Wyspa jest bardzo bogata w piękne miejsca i atrakcje, wszystkie po dwóch tygodniach mało prawdopodobne, aby zobaczyć, ale zawsze istnieje możliwość powrotu do Phuket.

Pattaya jest uważany za najbardziej znany i popularny cel turystyczny w Tajlandii. Jest tylko wszystko, co przygód lub harmonijne święto może tylko pożądać. Większość wybrzeża to piaszczyste plaże. Tutaj można znaleźć wiele modnych hoteli. Wyspa jest idealna dla rodzin i nocnych przygód.

Znany kurort Indii – Goa

W przeciwieństwie do reszty kraju, indyjski kurort Goi zajmuje ponad sto kilometrów wybrzeża oceanu. Duża liczba piaszczystych plaż jest zawsze gotowa przyjąć turystów z Rosji i Europy. Część południowa wybrzeża uważana jest za droższy i wygodny do odpoczynku turystycznego, a część północna zamieszkiwana jest głównie przez zaawansowanych Amerykanów i Europejczyków.

Ośrodki Abchazji

Nie tylko w odległych zakątkach można odpocząć, wypoczywać w słońcu lub aktywnie spędzać wakacje, uprawiać sporty wodne lub inne. Słynne kurorty Abchazji są również świetne do tego i są znacznie bliżej niż odległe wyspy. Przyjemność i ceny na kupony – od 25 tysięcy rubli dla jednej osoby.

Dla koneserów aktywnego wypoczynku Gagry jest odpowiedni. Będzie coś wspólnego z całą rodziną, park wodny i instytucja hydropatyczna. Wszystkie plaże w pobliżu są małe kamyczki.

Kolejny dobry ośrodek z czystym i świeżym powietrzem oraz dobrym klimatem to New Athos. Według opinii, plaże otaczają całe miasto, więc można iść z morza z dowolnego miejsca.

Nie jest to najbardziej popularny kurort, ale bardzo piękny – Gudauta. Łagodny klimat, słynne jezioro Ritsa, góry i łąki nie są gorsze w piękno Alpine. Świadectwa wskazują, że istnieją niższe ceny mieszkań i produktów żywnościowych niż w innych ośrodkach Abchazji, a turyści są znacznie mniej.

Miejscowość letniskowa Abchazia Pitsunda znajduje się w pobliżu miejscowości Gagra. W tej wiosce jest jedynym piaszczystym wybrzeżem kraju. Ponadto można zwiedzić piękny gaj sosnowy reliktu i oddychać powietrzem leczniczym. Inne ośrodki Morza Czarnego nie mogą pochwalić się taką czystą wodą na plażach. Ponadto morze nie jest tu narażone na burze.

Również w Abchazji istnieją klimatyczne kurorty z czystymi źródłami mineralnymi i morskim. Na przykład stolica kraju to Sukhum. Miasto jest chronione przed zimnymi masami, więc pogoda przez cały rok jest piękna. Wybrzeże miasta rozciąga się na 10 km.

Ośrodki wypoczynkowe w Rosji

Dla tych, którzy nie chcą podróżować poza krajem ojczystym, istnieją kurorty Morza Czarnego lub niedawno przyłączony półwysep Krym. Tutaj można spokojnie zrelaksować się latem, nie spędzając dużo pieniędzy.

Latem owoce i jagody dojrzewają w tych regionach, które rosną prosto na ulice miast. Na terenie Krasnodar istnieje wiele możliwości rekreacji z całą rodziną:

  • Anapa.
  • Tuapse.
  • Gelendżik.
  • Soczi.

Anapa jest uważany za idealne miejsce dla dzieci. 40 km piaszczystego wybrzeża są bardzo wygodne dla całej rodziny, ponieważ są płaskie i piaszczyste. Są też małe obszary małych żwirowych plaż. W Anapa znajduje się wiele parków wodnych, ogrodów zoologicznych, atrakcji, oceanarium, dolphinarium, a także wiele kompleksów rekreacyjnych dla dzieci. Jeśli uważasz, że opinie, w Rosji nie ma lepszego kurortu rekreacji z dziećmi.

Jest również popularny w podróży do Soczi. W końcu tutaj – wyjątkowa natura, rozwinięta infrastruktura, duża liczba obiektów rekreacyjnych i najczystsze morze w regionie. Tutaj można idealnie odpocząć rodziny z dziećmi i otvyaznogo młodzieży. Festiwale, najlepsze kluby nocne, parki wodne i atrakcje, oceanarium i dolphinarium – wszystko, czego można życzyć na wakacje, turyści mogą znaleźć w Soczi! Wśród niedociągnięć opinii są wysokie ceny mieszkań i rozrywki.