430 Shares 9803 views

Co jest katana? Produkcja i zdjęcia

Jest to często można spotkać na pytanie: „Jaki jest katana”. Wiele z nich jest zainteresowany nie widać różnicy, i wierzę, że jest to prosty miecz samuraja. W rzeczywistości katana – bardzo ciekawa i pełna wyzwań broń, że trzeba znać trochę lepiej.

wyróżnienie

W języku japońskim słowo to jest używane w odniesieniu do kształtu zakrzywionego miecza z pojedynczym ostrzem. Katana ostrze może być wywołana z dowolnego źródła, ale ma kilka różnic:

 1. Jedno ostrze.
 2. Subtelność.
 3. Kwadratowa lub okrągła konstrukcja chronić swoje ręce.
 4. Uchwyt jest na tyle długi, aby trzymać miecz oburącz.
 5. Bardzo wysoka ostrość.
 6. Ostrze posiada specjalną zginanie, która ułatwia cięcie.
 7. Duża różnorodność ostrzy.

Historia powstania

Aby w pełni odpowiedzieć na pytanie, jaka jest katana, konieczne jest zbadanie wyglądu legendarnego miecza. Ostrze zostało wymyślone jako bezpośredni konkurent tachi i ma swoje korzenie w okresie Kamakura.

W tych dniach, aby wygrać walkę, tyle sekundy. Dlatego katana jest powszechne ze względu na szybkość po wyjęciu z pochwy.

Długość miecza pozostało praktycznie bez zmian. Stało się trochę mniej XV, ale koniec XVI powróciła do wielkości (70-73 cm).

Dzisiejsze prawdziwa katana – poważna broń, która ma mordercze ostrość.

zrobienie

Aby zrozumieć, jak zrobić katana, należy dokładnie zbadać proces produkcji. Składa się z dużej liczby kroków:

 1. Wybór stali. Tradycyjnie Zbiornik ze stali nierdzewnej (Tamahagane stopień) stosuje się do wytwarzania ostrza. Nie każda marka może mieć właściwości, które są potrzebne, aby stworzyć idealne broń.
 2. Czyszczenie stali. Podczas produkcji, wykonane oddzielne kawałki metalu, które przekuć we wlewki. Następnie, stanowią one razem i znowu, palić, zawraca się do pierwotnego kształtu.
 3. Usunięcie dystrybucji żużla i węgla. Części są formowane i napełniono roztworem gliny i popiołu. Gdy niepotrzebne dodatki zostaną uwolnione z elementów metalowych są podgrzewane i ponownie prokovyvayut. Proces ten może być powtarzany aż do 12 razy. Następnie węgiel jest rozłożone równomiernie w całej płaszczyźnie, a liczba warstw jest 30 tys. Wykwalifikowanych Kiedy zapytać, co katana mistrz pierwszy krok wskazuje na dużą liczbę składanych elementów metalowych.
 4. Dodatek miękkiej stali odpornych na obciążenia dynamiczne.
 5. Kucie. To może potrwać kilka dni. W tym czasie jednostka jednoczęściowy różni się długością. Aby zapobiec nadmiernemu ogrzewaniu i do ochrony przed utlenianiem, stosuje się ciecz gliny.
 6. Zastosowanie części tnącej specjalny wzór, zwany szynkę.
 7. Odpuszczanie. Występowała differentsionirovanno. Część przednia jest silniejsze niż tylnej ogrzewania. W wyniku obróbki cieplnej, a ostrza gnącego uzyskuje się wysoką twardość.
 8. Urlop. Usunięcie naprężeń wewnętrznych przez ogrzewanie i powolne ochłodzenie zaczęło.
 9. Polerowania. Jest to pierwsza gruba, wtedy drobne kamienie. Praca trwa około 5 dni. Z pomocą japońskiej katany zaostrzone, to jest dane połysk, szynka jest uwalniany i usuwa drobne usterki.
 10. Dekorowanie Pen trwa kilka dni.

Stosowanie i przechowywanie

Są to ogromne broń katana. Mają wyjątkową ostrość i wymagają bardzo ostrożnego obchodzenia. Istnieje kilka technik do tego szermierki ostrza.

 • Kenjutsu. Przypisany do IX wieku i zbiega się z pojawieniem się odrębnej klasy wojowników w Japonii.
 • Iaido. Technika ta opiera się na atak z zaskoczenia i piorunów kontrataków.
 • Battōdō. Nacisk kładzie się na wyciągniętym mieczem i Parry podczas szybkiego wychodni.
 • Iaijutsu. Jest oparty na ramieniu odbiorczym.
 • Shinkendo. Większość młodych technologia, która ukazała się w 1990 roku.

Utrzymać ostrza jest konieczne tylko w pokrywie i w położeniu, w którym ostrze jest skierowane ku górze. Kiedy nie jest używany długiej łopatki być polerowana, powleczona olejem i cukru. Miecz nie lubi długiego przechowywania, więc konieczne jest, aby okresowo dostać.

Łącząc w sobie wszystkie powyższe przepisy, możliwe jest, aby odpowiedzieć na pytanie, jaka jest katana. Jest to potężne i niebezpieczną bronią, która w odpowiednich rękach może być śmiertelna dla nikogo. To trwa uprzejmy do miecza, a także zrozumieć, że bez doświadczenia i umiejętności, może on nie tylko boli, ale boli nawet zwykłego człowieka.