108 Shares 1667 views

Niezależny podróż do Japonii

Co jest Japonia? W tym azjatyckim kraju trudno jest znaleźć odpowiednie słowa, aby opisać, bo jest wyjątkowy i charakterystyczny. Grunty wschodzącego słońca – to najnowocześniejsza technologia i starożytne świątynie, kwiaty wiśni i śnieżnobiała czapka Fuji, niesamowite sztuki i wyśmienitą kuchnię. Ale jedno słowo, aby opisać niepowtarzalny smak tego kraju, jeszcze nie wystarczy. Otworzyć duszę tego wyspiarskiego kraju może zadziałać tylko do Japonii.

Land of the rising sun oczami turysty

Każdy uczeń wie, że rząd Japonii składa się z wysp archipelagu. Największe to:

 • Hokkaido.
 • Okinawa.
 • Kyushu.
 • Honsiu.
 • Shikoku.

Tradycyjnie, główną wyspę Honsiu, kraj jest uważany. Japoński typowo dzieli się na kilka części, czas, który jest znacznie różnią się od siebie. Dla wszystkich japońskich cudzoziemców wyglądają podobnie do siebie, ale w rzeczywistości to stwierdzenie jest bardzo daleko od rzeczywistości. Każda wyspa ma swój własny dialekt, tradycji i zabytków kultury. Dlatego krótkoterminowa podróż do Japonii nie zawsze daje okazję zobaczyć różnorodność tego kraju. Ale nawet tygodniowy pobyt na terytorium państwa wyspie daje niezapomniane wrażenia i bezcenne doświadczenie.

Japonia jako atrakcji turystycznej

Warto zauważyć, że Japonia zawsze należał do egzotycznych miejsc turystycznych, które nie każdy może odważą. To zależy od wielu czynników, w tym oddaleniem kraju i stosunkowo wysoki koszt bonów podróżnych. Chociaż na początku XX wieku, kraj wschodzącego słońca zaczęły przeżywa falę zainteresowania w ich kulturze. Zostało to wyrażone w otwarciu dużej liczby japońskich restauracjach na całym świecie, ośrodków kulturalnych i, oczywiście, napływ turystów. Nasi rodacy nie oszczędził również trend mody i Rosjanie są aktywnie zakupu wycieczki do Japonii.

Podróż do Kraju Wschodzącego Słońca zatrzymany po wypadku w Fukushimie. To był smutny czas dla Japonii – zabity duża liczba osób, które zaraziło z odpadami promieniotwórczymi okolic, zaczęła spadać w gospodarce, a turyści z wielką ostrożnością leczono za przejazdy na japońskich wyspach.

Z biegiem czasu sytuacja się zmieniła, a wizyta Putina w Japonii w 2016 roku po raz kolejny wzbudził zainteresowanie Rosjan do strategicznego i gospodarczego partnera. Warto zauważyć, że nasz prezydent został bardzo ciepło przyjęty przez japońskiego premiera, aw trakcie spotkania podpisano szereg ważnych umów. W rezultacie, wyjazd turystyczny do Japonii stała się bardzo przystępne cenowo i atrakcyjny sposób na spędzenie wakacji. Dziś wielu Rosjanie wolą niezależnych podróży do kraju wschodzącego słońca. Dlaczego są one popularne wycieczek? Postaramy się wyjaśnić tę kwestię.

wycieczka lub niezależnych podróży: plusy i minusy

Zwiedzanie Japonii jest dwojakiego rodzaju:

 • niezależny;
 • w grupie.

Obie opcje mają swoje wady i zalety, więc nie będziemy nic doradzić, i po prostu wymienić wszystkie niuanse podróży.

Jeśli podróż do Japonii dla ciebie – to ścisły porządek, firma z rodakami i brak jakichkolwiek obaw, to oczywiście zdecydować się na zakup pakietu turystycznego. Tak więc, jesteś pozbawiając się z poczuciem wolności i podniecenia, ale w tym samym czasie będzie dość łatwo czuć się w tym niezwykłym kraju jak Japonia. Ponadto wszystkie pytania dokumentalne agencja przejmie i będziesz musiał zapłacić tylko wizy i przybyć na czas na lotnisko.

Podróż do Japonii sam jest związany z wieloma trudnościami. Ale proszę mi wierzyć, że wszystkie są do przezwyciężenia. Trzeba będzie trochę wysiłku, aby otrzymać wizę, zaplanować trasę i znaleźć tanie loty i hotele. Ale skończyć się tylko z niesamowitą podróż, w trakcie której można zwiedzić niemal każdy zakątek kraju. Każda z nich ma swój niepowtarzalny smak i warto spędzić przynajmniej jeden dzień.

Jeśli są przyciągane do niezależnego podróży do Japonii, nasz artykuł będzie Twoim nieodzownym źródłem przydatnych i ważnych informacji. Tak więc zacząć planować podróż do kraju wschodzącego słońca.

planowanie podróży

Co trzeba na wycieczkę do Japonii? W zasadzie, nie tak dużo, ale przygotowania nadal wymaga pewnego wysiłku od podróżnych. Przed rozpoczęciem zbierania bagaż, następujący wykaz pozycji trzeba wykonać:

 • wybrać daty;
 • tworząc budżet podróży;
 • Bilety problemu;
 • rezerwacja hotelu;
 • zaplanować trasę;
 • ubiegać się o wizę;
 • napisać listę atrakcji.

Nie wygląda to zbyt trudne, prawda? Dlatego podróż do Japonii sam jest dostępna nawet dla tych podróżnych, którzy nigdy nie podróżował poza granicami kraju bez towarzyszącego przewodnika.

Japonia: najlepszy czas na podróż

W Japonii po prostu niesamowity klimat, dzięki któremu temperatura powietrza rzadko spada do minus figury. To sprawia, że kraj dostępny dla turystyki o każdej porze roku.

Pomimo tego, że nie jest konieczne, aby zaplanować urlop w miesiącach letnich – czerwiec i sierpień. Zwykle w czerwcu zepsuć nastrój turystów częste deszcze, aw sierpniu podróż będzie utrudnione ze względu na dużą wilgotność i upał nie do zniesienia. Jest to szczególnie odczuwalne w obszarach metropolitalnych, gdzie asfalt topi się dosłownie na gorącym słońcu. Ale centra handlowe będą stale zimno z włączonych klimatyzatorów pełnej pojemności.

Wielu turystów powiedzieć, że podróż do Japonii dla dwóch osób może być bardzo romantyczny. Dlatego agencje ślubne często zalecają ten kraj do ich miesiąc miodowy. Zwykle oferowane podróż do Japonii na tydzień, ale para wróciła do domu, zawsze mówią nam, że nie mają czasu, aby cieszyć się niezwykłą i niepowtarzalną kraj. Wielu wraca tu kilka razy w różnych porach roku. Czynnik ten wyjaśnia niezwykłą atrakcyjność kraju dla romantycznych par – w każdym sezonie w Japonii ma swój własny kolor i zapach. Pory roku są jasne cecha, ale każdy z nich niezwykle piękny.

Na przykład w kwietniu – tym razem wiśni. Cały kraj jest zanurzona w różowej mgiełki, przez który jest po prostu niemożliwe, aby przejść bez zatrzymywania się. Pracowity Japończyków w tym czasie wziąć kilka dni wolnego i spędzić je w kontemplacji niesamowitej urody.

Jesień w Japonii jest bardzo ciepły, a cały kraj zostaje nasycony fioletowy odcień. Dostać w jesiennej ogród z kamieni – to jest po prostu nie do opisania przyjemność dla duszy. Zapomnij o tym spektaklu jest po prostu niemożliwe.

Jeśli chcesz, aby zanurzyć się w bajce, to dla ciebie – zimową wycieczkę do Japonii. Opinie na temat tej podróży tylko entuzjastyczne epitety obfitują. Pomimo faktu, że zimny wiatr może być nieco zepsuć wrażenie odpoczynku, gorące źródła i komfortowe ośrodki narciarskie szybko zmienić ten stan rzeczy i dodać pozytywne emocje.

budżet podróży

Oczywiście, można pojechać na wakacje i jeden, ale nadal jesteśmy bardziej zainteresowani w podróży do Japonii dla dwóch osób. Jej szacunkowy koszt może być prowadzony poprzez planowanie sama podróż.

Naturalnie, najbardziej pozycja wydatków budżetu – lot, chociaż w Japonii i można dotrzeć drogą morską. Metoda ta jest wybierana głównie mieszkańcom Władywostoku i okolicznych miast. The rest potencjalni podróżni wybierający zwykłego ruchu na płaszczyźnie. Z Moskwy i Petersburga dwie linie działają w tej dziedzinie:

 • Japan Airlines;
 • Aeroflot.

Koszt lotu jest w przybliżeniu taki sam poziom komfortu, zarówno przewoźnicy zapewniają dość wysokie. Cena do podróży we wszystkich porach roku odbywa się na znaczącym poziomie, więc najlepiej rezerwacji lotów przez sześć miesięcy. Wtedy jest szansa, aby zaoszczędzić trochę. Przeciętny bilet w obie strony z Moskwy dla dwóch osób kosztuje siedemdziesiąt tysięcy rubli. Co więcej, kwota ta często różni się w obu kierunkach.

Pamiętaj, aby podać linię koszty utrzymania, podróży po kraju i zwiedzanie. To co omówimy szczegółowo następujące podsumowania artykułu. Odżywianie jest bardzo niewielka część budżetu, oczywiście, jeśli nie zamierzają włączyć swoją podróż do gastronomiczną wycieczkę kraju. Generalnie, biorąc pod uwagę wszystkie powyższe elementy kosztować tydzień-długa podróż do Japonii będzie sto pięćdziesiąt jeden 100 i siedemdziesiąt tysięcy złotych.

wiza

Jest to najtrudniejszy etap przygotowań do podróży. Wiele Rosjanie mają wielkie trudności z rejestracją wizy w kraju wschodzącego słońca. Jakie dokumenty są potrzebne do podróży do Japonii? Niestety dla niedoświadczonych turystów, lista jest obszerna.

Oprócz standardowego papieru, takie jak paszport, kopii i wyciągów z konta bankowego, musisz zaproszenie gościć. I to może dać tylko hotel, w którym zastrzeżenie, biuro podróży lub japońskich przyjaciół. Jeśli ani jedno, ani drugie nie, a następnie wizy do Japonii , można zapomnieć.

Rosjanie zwykle wolą przenieść prawo do sporządzenia dokumentów na wyjazd do Japonii biuro podróży. Oczywiście, trzeba zapłacić sto pięćdziesiąt dolarów. Ale w tym przypadku można mieć pewność, że w ciągu dwóch lub trzech tygodni masz pod ręką będzie paszport z wizą cenionych. Czasami biur podróży oprócz pieniędzy za swoje usługi oferują turystom kupić od nich kilka wycieczek. Najczęściej Rosjanie zgadzają się, mimo wszystko, w każdym przypadku jest prostsze niż papierkowej samodzielnie.

Noclegi w Japonii wersji budżetu i nie bardzo

W Japonii trudno jest pozostać długo w jednym mieście, ponieważ chcemy, aby zobaczyć tak wiele ciekawe i niezwykłe. Więc być pewni, że w tym samym hotelu można spędzić nie więcej niż dwie noce. Wielu turystów ogólnie przypisać jeden dzień w każdym z większych miast w Japonii.

Zaglądając do hoteli, należy pamiętać, że wszystkie z nich można podzielić na dwie kategorie:

 • Europejskiej;
 • Japoński.

Ostatnich Miłośnicy kostiumu narodowego zabarwienia. Już w recepcji zostaniesz poproszony, aby zdjąć buty i oblachat w kimono, a następnie będzie można odwiedzić kąpiel narodowego, zasilany wodą termalną z gejzerami i cieszyć pyszne sushi, nie byłby w stanie spróbować w żadnym innym kraju na świecie.

hotele europejskie koncentrują się na wielu turystów i jest dość typowe. Koszt pokoju dwuosobowym w pięciogwiazdkowym hotelu w Tokio jest równa stu siedemdziesięciu dolarów. Rankiem pracowników ostrzegawczych oferują śniadania.

Jeśli nie jesteś skłonny wydać na zakwaterowanie, takiej wysokości, spójrz na niższe klasy hotele. Plus Japonia jest, że nawet dwa-gwiazdkowe hotele są zazwyczaj dobrze wyposażone, inny sterylny czystość i oferują wysoki poziom usług. Jedyną wadą może być wielkość pokoi – z których część nie przekracza sześciu metrów kwadratowych. Ta przyjemność będzie kosztować podróżującym średnio pięćdziesiąt do stu dolarów za noc.

Japoński schroniska – również dobra opcja na jedną noc. Łóżeczko w pokoju dla kilku osób kosztuje czterdzieści dolarów. Dla pieniędzy do Państwa dyspozycji jest wspólny prysznic, bezpłatny dostęp do Internetu i czajnik. Tańsze opcje nie znajdziesz.

Niektórzy podróżni wolą wynająć mieszkanie, ale należy pamiętać, że nie jest to najwygodniejszy i najtańszy sposób, aby pozostać w kraju. Za dużą sumę, można dostać małe mieszkanie z „kartonu” ściany.

Szlaki turystyczne: tradycyjna i nie całkiem normalne

Trasa zależy od tego, w jaki sposób uczyć się kraj i zanurzyć się w jego kulturze, zatem powinny być podjęte w celu jej rozwoju bardzo poważnie. Jeśli masz do podróży do Japonii, opinie zostały już tutaj, w pewnym momencie musi być twoim przewodnikiem do działania.

Poznajemy swój kraj lepiej zacząć z tradycyjnymi drogami, więc wszystkie przysmaki zostawić na następny wyjazd (a nastąpi to jeden). Tydzień byłoby bardzo akceptowalne do odkrywania Tokio, Nagoi i Osaka. Wszystkie z nich znajdują się na wyspie Honsiu. Każde z tych miast będzie interesujące o każdej porze roku. W Tokio, Europejczycy zaskoczyła absolutnie wszystko, ale aby nie przeciążyć sobie wrażenia, liczba limit miejsc:

 • odwiedzić żadnej lokalnej restauracji, gdzie zrobić sushi – Zapewniam emocje dostać jest niesamowite;
 • skontrolować Koke – zamek cesarza i jego rodzinę;
 • "Disneyland";
 • Miraykan muzeum – to wspaniałe miejsce, gdzie przyszłość staje się obecny.

Po męczącym Tokio, Nagoya może wydawać się zaskakująco spokojny. Jest niesamowita ilość gorących źródeł, gdzie można odpocząć nawet w zimie śniegu. To święto jest po prostu niesamowite doświadczenie, które chcesz ponownie wystąpić w najbliższej przyszłości. Również ośrodki narciarskie w Nagoya dobry, ale jeśli nie są przyciągane, a następnie odwiedzić małe wioski w pobliżu miasta. Tutaj Japoński styl życia jest zachowana w pierwotnej postaci, jak gdybyś poszedł do maszyny czasu na dwieście lat temu. Jest niesamowity widok wyjątkowo zadowolić nawet tych, którzy nigdy nie są zainteresowani w kulturze japońskiej.

Osaka jest idealny do niej chodzić. Podczas spokojny spacer na pewno napotkasz kilka muzeów, patrzeć w parku i należy poświęcić trochę czasu na wizytę w akwarium. To miasto jest praktycznie zaprojektowany dla niezależnych podróżników, którzy są gotowi, aby odkryć go dla siebie cierpliwie.

Jeśli otrzymałeś trochę doświadczenia, to odejście od tradycyjnej trasy i odwiedzić Hiroszimę i Nagasaki. Te miasta mają odwrócić swój pomysł o japońskiej i tragedii jaka wydarzyła się z nimi przez ponad siedemdziesiąt lat temu.

Ci, którzy nie mogą obyć się bez Wiosna na plaży, możemy doradzić Okinawę. Sami Japończycy nie są zbyt lubił tego typu wakacje, ale dla cudzoziemców zbudowali liczne hotele o wysokim poziomie usług i infrastruktury.

Porady przyprawione podróżnych

Do wyników podróży do Japonii, nie były katastrofalne, niedoświadczeni podróżni powinni być świadomi pewnych cech wakacje w Rising Sun Kraj:

 • champing w kawiarni z zadowoleniem i Slurping uważany jest wyrazem przyjemności pokarmu;
 • poruszać się lepiej z pomocą szybkich pociągów, taniej jest kupić bilet Japan Rail Pass;

 • w Japonii, dużo wolnego rozrywki – Rano wizyta w treningu zapaśników sumo, taras widokowy na budynku w Tokio Ratusz krajowych muzeów i tym podobne;
 • od międzynarodowego lotniska metrem, aby dostać się do dowolnego punktu w kraju (stacja znajduje się na niższych piętrach terminalu);
 • Zostało ono wykonane w kraju w ruchu, więc miasto jest bardzo małe kosze na śmieci;
 • Japoński jen jest konieczne, aby kupić inny dom – w Kraju Wschodzącego Słońca jest bardzo małe wymienniki i bankomaty nie zawsze akceptują europejskie karty kredytowe;
 • taksówki w Japonii są bardzo drogie, a nocą, a więc znaczny wzrost cen niemal podwoiła się;
 • w nocy całkiem bezpiecznie w miastach w kraju, ale nadal nie warto wędrować wzdłuż jedynie na marginesie;
 • najsmaczniejsze jedzenie jest sprzedawane na ulicach i w restauracji typu fast food, istnieje taka delikatność nie więcej niż pięć dolarów.

Oczywiście, Japonia – po prostu niesamowity kraj. To oddaje umysł i przenika w głąb europejskich turystów. Jest prawie niemożliwe, aby uzyskać wystarczająco każdej nowej drodze ujawnia inne aspekty tego wyspiarskiego narodu. Jeśli udało nam się wzbudzić zainteresowanie do Kraju Wschodzącego Słońca, a zdecydowałeś się tu w najbliższej przyszłości, należy dokonać zwrotu dla szczegółowego raportu na wycieczkę do Japonii. Może dla kogoś to będzie bardzo przydatne.