548 Shares 1943 views

Jak nauczyć kociaka do zasobnika

Więc już przyniósł do domu sympatyczny puszysty piłkę, a przed masz problem, jak trenować kociaka do podajnika. Należy rozpocząć jak najszybciej, bo później to zrobi to o wiele trudniejsze. Najpierw trzeba wybrać miejsce dla kota zasobnika. Zdarza się, że kot nie chce skorzystać z toalety na tej podstawie, że nie był jak to miejsce wybrane na gospodarza dziecko. W związku z tym, należy wziąć pod uwagę opinię zwierzaka. Taca powinna być umieszczona w odosobnionym miejscu. Kotek powinien mieć stały dostęp do toalety. Najlepiej, oczywiście, umieścić zasobnik w łazience lub toalecie. Pod możliwe jest załączenie matę, a następnie taca nie zsunie i kotek nie przewrócić go.

W rzeczywistości, jeśli zastanawiasz się, jak trenować kociaka na tacy, to nie jest tak trudne. To może pomóc wrodzonej czystości kotów, jednak niektóre wysiłek jest nadal konieczne. Prawie w domu było trochę kotek, należy natychmiast umieścić w podajniku. Niech zbadać to miejsce, dobra sniff niego. Oczywiście, zwierzę nie będzie pamiętał tylko, gdzie jest jego WC, jednak trzeba być cierpliwym: za każdym razem, w razie potrzeby, należy przyjąć ją na tacy, Pat i chwalić kotka, jeśli poszedł do toalety. Jeśli wykonane prawidłowo, dziecko będzie odruch warunkowy, rozpocznie on skojarzyć wychodzenia do toalety co dobre emocje. Jeśli zwierzę nie rozumie, co jest wymagane od niego, aby jego nogi „kopanie” ruchu. Nie zapomnij za każdym razem, aby zachęcić kotka do zrozumienia, jeśli zastanawiasz się, jak trenować tacę kotek.

Stopniowo pet będzie pamiętał, gdzie znajduje się WC, ale nie uważa go od niego natychmiast, nawet jeśli poszedł złą drogą, staraj się go nie karać surowo i natarczywy dźwięk powiedzieć: „Nie!” – i umieścić go w podajniku. Nie karz go fizycznie – może to poważnie zaszkodzić sprawie.

Jak nauczyć kociaka do podajnika prawidłowo? Aby to zrobić, należy przeciągnąć zwierzątko do podajnika i starają się „przekonać” go, aby go używać. Trzeba pokazać determinację i wytrwałość kaprysom kotka, ale spokojnie, bez „nerwów”. Umieścić zabrudzone domowych powinny być odkażane w celu wyeliminowania zapachu, który przyciąga kociaka do niego.

Nie powinno się grzebać kotek kaganiec w kałuży, zrobili. Kociak może obrażać się na siebie i zacząć robić wszystko, aby cię skrzywdzić. Żwirek jest wymagane regularnie dezynfekowane i czyszczone. Możliwe jest stosowanie różnych środków, na przykład, gorącą wodę z octem. Używać chemicznych środków czyszczących nie powinno być – zostawiają swój zapach, który nie może być również odpowiednie dla Twojego zwierzaka.

Jeśli taca jest opanowane, można już myśleć o tym, jak trenować kociaka do muszli klozetowej. Istnieje kilka sposobów, jednak jest bardzo łatwo dostępne i łatwe.

Twój pies powinien iść do podajnika. Taca powinna być umieszczona w łazience obok toalety. Jeśli masz go stojącego w innym miejscu, należy stopniowo, kilka centymetrów, aby przenieść go w pożądanym kierunku.

Jeśli taca stoi gdzie potrzebna wokół wc, zaczyna się zabawa. W tym przypadku trzeba będzie stos starych gazet i czasopism

Po każdym użyciu należy zamknąć szufladę pod rejestruje. Ale nie powinniśmy podnieś tacę większa niż 2 cm w jednym zamachem, bo zwierzę może coś podejrzewać i zacząć dyktować własne warunki. Jeśli zwierzę wykazuje żadnych oznak wytrwałości, to lepiej się zatrzymać. On musi się przyzwyczaić. I upewnij się, że projekt magazynu i tacy nie załamał się w nieodpowiednim czasie.

Stopniowo zmniejszyć ilość wypełniacza.

Gdy wysokość stosów będzie na tyle wysoka, że taca jest równo z toaletą, stos musi być całkowicie usunięty, a taca jest umieszczany bezpośrednio na toalecie.

Upewnij się, że podajnik nie jest niepewny. Niech kociaka pójść tam kilka razy.

Teraz można wyjąć tackę. Skoki na toalecie i nie znaleźliśmy zwykły podajnik zwierzę pozostanie na górze i sprawiają, że ich sprawa!

Tak więc, jak widać, aby przyzwyczaić kota do toalety jest dość prosta, ale wymaga cierpliwości i wytrwałości. Jeśli coś nie działa, należy wrócić i powtórzyć procedurę.

Ale, oczywiście, trzeba najpierw nauczyć się trenować kociaka do podajnika. Pamiętaj, że odrzucenie tacy niekoniecznie oznacza kaprysy kotka. Przyczyny mogą być różne. Jest możliwe, że zwierzę nie lubi wypełniacz, wielkości tacki itp Niektóre koty muszą natychmiast umieścić dwa zasobniki.