775 Shares 2073 views

Pochodzenie oleju, jego produkcji i użytkowania

Jednym z najważniejszych minerału jest olej. Jest oleistą cieczą o kolorze czarnym, który należy do kategorii substancji palnych. Barwa oleju może się różnić w zależności od obszaru, w którym jest ekstrahowany. Spełnia żółty, brązowy, zielony, wiśniowy i nawet przejrzysty wygląd kopalnych. Olej Zapach może również zmieniać się w zależności od składu chemicznego, który zawiera węglowodory i zanieczyszczenia inne związki. Są pewne wspólne cechy. A teraz trochę o tym, co do pochodzenia oleju.

Podczas jego badań okazało się, że tworzenie tej substancji może trwać do 350 milionów dolarów. Lat. Jest to bardzo długi proces. Wielu uczonych posiadają wersje pochodzenia organicznego oleju. Ta teoria biogenne.

Jego znaczenie polega na tym, że u podstaw tego procesu leżą szczątki organizmów, które żyły miliony lat temu. Ich siedliska jest uważany wody, głównie płytkie wody. W wyniku zniszczenia drobnoustrojów występuje warstwa masę o wysokiej zawartości organicznej. Od pochodzenia ropy naftowej – jest to długi proces, w czasie, warstwy te są zanurzone w ziemi. Tam, wpłynęły na górne warstwy, co powoduje wzrost temperatury. procesy biochemiczne w trakcie tego, w stosunku do tlenu przekształconego związku organicznego w węglowodory.

Węglowodory te znajdują się w różnej kondycji fizycznej. Niektóre zostały ustalone i stałe. Inna część z nich jest w stanie ciekłym lub gazowym. W wyniku presji przeniosła się przez skały, które można przezwyciężyć.

Po węglowodory czynienia z nieprzepuszczalnych warstw ruch końca. Tak więc, nie jest ich masa akumulacja. To miejsce stało się moim. Tak wygląda organiczny olej pochodzenia.

Olej jest znany ludziom od czasów starożytnych. Ale to było pierwotnie gromadzone wyłącznie od powierzchni. Jeśli przepływ ropy nie widzieliśmy wiele przeszkód podziemnych, ruszyli na górę. W tamtych czasach nie było używane jako aktywne. Olej dodano do roztworu mieszaniny do konstrukcji budynków, dla lepszego uszczelnienia. Ponadto został on stosowany jako lek do zwalczania chorób skórnych. W mniejszym stopniu stosowanie oleju jako paliwa została wykonana.

Po wynalezieniu nafty lampa popytu na paliwa wzrosła znacząco. Ekstrakcja tej nafty kopalnego był najtańszy sposób. Osoby zainteresowane pochodzenia oleju. Tak więc zaczął się rozwijać przemysł naftowy.

Pierwszy wiertniczej wywiercono Baku 1847. Z czasem stał się miastem, gdzie było kilka studni.

Metody ekstrakcji oleju w tych dniach była łagodna. Jednak w jesieni 1864 tam przejście na wstrząsy mechaniczne pręta przyssawka sposób. W tym przypadku silnik parowy został użyty w celu spowodowania stację wiercenia w działaniu.

wiercenie olej zapoczątkowało produkcje do tego minerału tańszy sposób.

Woda, zawarta w oleju ma większą gęstość. W związku z tym, olej nad wodą. Gaz lżejszy niż olej, a więc znajduje się ponad oleju. W rozwoju studni czasami pojawia się głównie gaz.

Olej może być od kilkudziesięciu metrów do 5 kilometrów pod powierzchnią ziemi. W tym przedziale ropy naftowej i gazu, znajdują się w różnych proporcjach. Im niższa jest szybkość produkcji, tym więcej gazu.

Miejsca, w których olej kłamstwa nazywane są nagłówki.

Oil jest jednym z najważniejszych składników mineralnych. Jego znaczenie jest nie do przecenienia. Na obecność oleju w kompleksie zasobów naturalnych państwa zależy od jego stabilności gospodarczej.