206 Shares 8656 views

Szynszyle w domu. Eksploatacja i konserwacja. szynszyle reprodukcji w domu. Chinchilla: srebro i brytyjski

Szynszyle – Zwierzęta zaskakująco dziarski i słodkie. Trudno pozostać obojętnym, patrząc na trochę dotykania kufa z długimi wąsami, czarne oczy, guziki zaczepione zadarty ogon.

W ostatnich latach, członkowie tej rodziny gryzoni zyskał niezwykłą popularność wśród naszych rodaków. Szynszyle w domu skromny w żywieniu i mieszkań, potrzebują bardzo niewiele przestrzeni życiowej, a pozytywne, powodując w codziennym kontakcie z nimi, to jest trudne do przekazania w słowach.

Skąd oni się

Ojczyzna szynszyli – pasma górskie Ameryki Południowej. Tam osiedlić się w jaskiniach i norach, pokazując się tylko po zmroku.

Według legendy, jego nazwa gryzonie dostał od nazwy plemienia Indian z „Chincha”, którzy byli ubrani w miękkie i puszyste futro. To ze względu na wspaniałe płaszcze Zverkov były praktycznie tępione.

Myśliwi zainteresowani nie tylko w skórze. Istnieje strzępy informacji, że szynszyle mięsne stosowane w leczeniu gruźlicy.

Szynszyle Hunt nie kończy się z chwilą zniknięcia Indians „Chincha”. Hiszpańscy konkwistadorzy wszedł do ziemi Ameryki Południowej w XVI wieku, byli zafascynowani futra tych zwierząt. Futra, płaszcze, kołnierze cieszył się wielkim sukcesem i zostali złapani przez tysiące szynszyli, aby zaspokoić popyt. Barbarzyński zagłada gatunków trwała kilkaset lat.

Ostatecznie gryzoni należą do kategorii rzadkich, zagrożonych zwierząt. Teraz są one wymienione jako zagrożone i są chronione prawem.

Hodowla szynszyli w niewoli

Po raz pierwszy udało się oswoić szynszyli w 1895 roku. Francisco wykonany mu Irrazaval, który mieszkał w tym czasie w Santiago. W swoim pierwszym roku w niewoli zwierząt wniesionych potomstwo w przyszłości nadal aktywnie rozmnażać.

Hodowla szynszyli stać się lukratywnym biznesem w połowie 20 wieku. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, otworzył tysiące gospodarstw. Następnie gryzonie zaczęły być zalecana jako słodkie zwierzę, które nie dostarczają nadmiernych kłopotów. W reklamie, były one nazywane „fur ball” lub „grudki futerkowych”. A średnia cena od zwierząt wynosiła 100 dolarów.

puszysty imiennik

Niesamowite piękno z tych małych gryzoni charms futerko każdego, kto kiedykolwiek wziąć je w ręku. Wszystko dzięki unikalnej strukturze włosa. Z każdej żarówki umieszczonej na skórę zwierzęcia, istnieje około 70 włosków. Wełna jest tak gruba, że nikt owad nie jest w stanie żyć w nim.

Ten wyjątkowy fakt oczarowała nawet miłośników kotów. Około dwudziestu lat temu rasa srebro szynszyli jako rodzaj brytyjski kot krótkowłosy została wyhodowana.

Imiennik naszych uroczych gryzoni niezwykle piękne. wełna koty, z lekkim ciemnienie na końcach i głowy, końce ramion, z boku, z tyłu i ogon zwierzęcia obejmuje czarną zasłonę. Wśród kotów odpowiedniki, są one przydzielane prawdziwie królewski wygląd.

Ponadto, brytyjski szynszyli ma wyjątkowo dobry i uczynny charakter. Te koty są doskonale własne doświadczenie samotności. Ale mogą one być doskonałym „towarzysz” do swojego właściciela, jeśli to konieczne. Każdy „meow”, wypowiedział te koty, obdarzony szczególną intonacją i głębokiego znaczenia.

Każdy, kto kiedykolwiek zapoznanie się z tymi kotami, zakochał się z nimi raz na zawsze. Każdego roku coraz więcej fanów przyciągnęły do tego wspaniałego kota rasy.

Zaledwie kilka minut sam na sam z Brytyjczyk – a każdy z przekonaniem powiedzieć, ten wspaniały kot rasy.

Chinchilla: jak radzić sobie z gryzonia

Przed zakupem szynszyla uważnie przeczytać listę zakazów w stosunku do zwierzaka:

 • Nie myć zwierząt w wodzie. Szynszyle „skąpane” w specjalnym piaskiem (zeolitu) lub popiołu wulkanicznego.
 • Szynszyle niemożliwy do rozwiązania w małych komórek wytworzonych w ramach wielkości innych (mniejszych) gryzoni.
 • Stała tiskane shinshillok bardzo zły wpływ na stan ich futra.
 • Nie pozwól gryzonia sobie chodzenia po mieszkaniu, jego ciekawość może doprowadzić do tragedii.
 • W żadnym wypadku nie karmić szynszyli mieszanek przeznaczonych dla innych gryzoni.
 • Nie pozostawiać gryzoni w pomieszczeniu o temperaturze powyżej 25 ° – przegrzania gwarantuje prowadzi do szoku termicznego.
 • Jest to niemożliwe, aby chodzić po ulicy szynszyli. Istnieje zwierzę może dostać niebezpiecznych infekcji. Dodatkowo, smycze i szelki nieodwracalnie popsuć włosy.
 • W tym momencie układ odpornościowy szynszyle słabo poznane, szczepionki profilaktyczne gryzoni zatem nie jest przeprowadzane.
 • Rodzice i ich dzieci nie mogą żyć razem przez ponad cztery miesiące, naruszenie tego zakazu może prowadzić do współpracy w obrębie rodziny.
 • Nie karmić zwierząt z trawy i liści, zebrane po drogach iw parkach. To może prowadzić do bardzo poważnych zatruć, aw konsekwencji śmierć.

Szynszyla w domu

Recenzje gryzoń zastępy swoich uroczych zwierząt zawsze tylko pozytywne. Big emocjonalny windy, napęd i emocji dostaje ludzi do komunikowania się z tymi zwierzętami.

Oto tylko niektóre z rzeczy, które są tak lubi szynszyli:

 • Szynszyle w domu nie wymagają kłopotliwego opiekę i wysokie koszty ich utrzymania.
 • Nie jest konieczne oddzielne przygotowanie żywności, pasz dla gryzoni suchych mieszanek suszonych owocach i wielu rodzajów roślin zbożowych.
 • Jeśli długie lata, gryzonie będą żyć przez długi czas (około 20 lat), a pary szynszyle będzie regularnie rozmnażają.
 • Gryzonie rzadko chorują, są bez nieprzyjemnego zapachu.
 • Zwierzęta są zabawne, zabawny, można je oswoić, a nawet nauczyć prostych poleceń.

Wielu zapyta: „Czy to możliwe, że nie mają one wady?” Oczywiście nie ma, bo nikt nie jest doskonały! Są one jednak kilka z nich:

 • O zmroku wszystkie szynszyle są aktywne (takie jak wszystkie zwierzęta, nocny). Mogą hałasować prawie całą noc, uniemożliwiając właścicielom spokojny sen. Ponadto, jeśli chcesz grać z cute zwierząt, będzie musiał zrobić bliżej północy.
 • Szynszyle są bardzo wścibski i ciekawy. W miarę możliwości starają się uciec z celi i pęd do odkrywania terytorium. Są one jednak bardzo szybko. Złapać gryzoń, jeśli nie chce, to nie jest takie proste. Dlatego właściciele powinni uważać, aby upewnić się, że drzwi celi był zawsze zamknięty.
 • Zwierzęta są bardzo wrażliwe na klimat. Oni nie tolerują wysokiej wilgotności i gwałtowny spadek temperatury. Dlatego dla utrzymania szynszyli w domu w południowych regionach pokoju z klatki powinny być wyposażone w klimatyzację.

kup szynszyli

Zaledwie dziesięć lat temu, kupując szynszyli było dość problematyczne. Na sprzedaż Gryzonie wyhodował ekspertów z danej dziedziny, a ich ceny były bardzo wysokie. Jednak teraz są sprzedawane w większości sklepów zoologicznych i są dostępne dla każdego.

Wybór kudłatego przyjaciela, trzeba być bardzo ostrożnym. Warto kupować tylko te szynszyle, które są przeprowadzane przez właściwą opieką. W przeciwnym razie, zwierzę będzie musiało być traktowane po zakupie.

Weź gryzonia w dłoniach i zbadać. Zauważ, jak zwierzę pełnotłustych. Aby to zrobić, należy dotknąć wszystkie części ciała, i sprawdzić jakość wełny.

W żadnym wypadku nie kupuj złe zwierzę. Pokrywa z wełny nie powinny być słabe, spadające fragmenty. Osiadłych gryzonie z cechami otyłości i nie należy kupować.

oczy zwierząt mogą nam powiedzieć o dostępności problemów zdrowotnych. Ropa – to pewny znak, bakteryjnego zakażenia w organizmie. Jednak to stwierdzenie jest prawdziwe w klęsce obu oczach. Jeśli zatruły tylko jeden – najbardziej prawdopodobną konsekwencją uszkodzenia mechaniczne do piasku, lub zwierzę był projekt, a to jest po prostu spalony.

Zdrowe gryzoń musi być aktywny, ostro reaguje na podejściu obcego. Wełna jego błyszczące, gładkie i mocno do ciała.

współżycie

Zwierzęta żyjące samotnie, wymagają od swoich właścicieli dużo uwagi. Uwielbiają towarzystwo, i to staje się bardzo smutny bez odpowiedniej opieki.

Szynszyle bardziej wygodne w domu czuć, mieszka pary. I niekoniecznie rozliczenia z chłopca i dziewczynki. Szynszyle są bardzo płodne. Na barkach właścicieli takiej rodziny spadnie automatycznie dbanie o wielu futrzanych dzieci. Dlatego też, jeśli nie są przygotowane na taką ewentualność, pomyśl o zakupie firmy tej samej płci.

futrzany rodzina

Dojrzałość płciowa występuje szynszyli w wieku 6-7 miesięcy. Od tej chwili można je bez obaw przetarcia.

W kwestii informacji, zwierzęta należy podchodzić bardzo poważnie. W rodzinach obserwuje szynszyle sumie matriarchat. Więc nigdy sadzić mężczyzna w klatce samicy już żył. To jest zagwarantowane, aby go pokonać i wyrzucić.

Pożądane jest, że chłopiec był starszy niż jego dziewczyną. To pomoże mu poczuć się pewniej.

Przed włączeniem tego samego terytorium, przyszli małżonkowie muszą uczyć się na odległość. Dla tego zwierzęcia komórki razem i dać im szansę, aby przyzwyczaić się do zapachu siebie. Dopiero wtedy można je odłożyć, ale pod uwagą właściciela.

Jeśli wykonane prawidłowo, szynszyle hodowlane w kraju odbędzie się bez żadnych problemów.

Czeka na dzieci

Okres ciąży trwa 100-115 dni szynszyli. We wczesnych etapach w celu określenia, czy „pani” jest rzeczywiście w ciąży, jest to dość trudne. Zarodki są małe, a znaleźć je nierealne. Najprostszym sposobem, aby dokładnie określić moment kryciem. W ósmym tygodniu ciąży przyszła mama nabrzmiałe sutki. Będzie to służyć jako pewny znak rychłego uzupełnienia w rodzinie.

Narodziny nowego życia

Dostawa zwykle w szynszyli rozpocząć w pierwszej połowie dnia. Najczęściej samica nie potrzebuje niczyjej pomocy. Dzieci rodzą się szybko. Mają już pokryte włosami, oczy otwarte, a usta pełne uzębienie.

Po urodzeniu matka spożywa łożysko. Zawiera wszystkie składniki odżywcze potrzebne przez szynszyli ciała podczas karmienia piersią.

Trzymać go w rękach szynszyli, bawić się z nim co najmniej kilka minut, a nie zakochać się w tym egzotycznym gryzonia jest po prostu niemożliwe. Są idealne zwierzęta, najlepsze futrzanych przyjaciół dla dzieci.

A jeśli po przeczytaniu o wszystkich korzyściach płynących z treścią tych zwierząt nie podjęły decyzji, teraz iść do sklepu zoologicznego i spojrzeć na małe czarne oczy. Odpowiedź przyjdzie sama!