443 Shares 3816 views

Legendarna wyspa Kreta. Atrakcje.

atrakcje kreta to trzeba zobaczyć dla tych, którzy mają poetycką duszę i kocha mitologii, jeden z najbardziej niezwykłych i tajemniczych zakątków Europy. Od końca XIX wieku, dzięki żmudnej pracy archeologów, wyspa stopniowo ujawnia nowe boki starożytnej cywilizacji minojskiej istniały na nim, pozostawił potomków piękne legendy i nie mniej piękne, dzieła sztuki.

Według legendy, Kreta stała się kolebką wielkiego i potężnego władcę Olimpu – Zeusa. Jaskinia, w której mieszkał trochę Zeus, nadal istnieje i można zobaczyć na własne oczy. Rdzennych mieszkańców Krety mocno wierzą, że pochodzą bezpośrednio od najwyższego bóstwa greckiego panteonu. Może dlatego, wyspa Kreta, zabytków, które przyciągają turystów z całego świata, wydaje się rajem na ziemi.

Nie daleko od stolicy Krety, portowego miasta Heraklion, to legendarny pałac w Knossos, domu strasznych potworów -Minotavra. Mity mówią, że aby zbudować pałac króla Minosa był mądry i tylko władcy, podczas gdy w Atenach, został zabity przez jego syna androgenów. Wtedy król wzniesiony słynny labirynt i umieścić do nieślubnego syna, żony i boga morza Posejdona, który miał ludzkie ciało i głowę byka i pochłaniając całe życie, napotyka na swojej drodze. Wiele osób zmarło w labiryncie Minotaura, a on nie został zabity przez Tezeusza greckiego bohatera.

Pomimo swojej ponurej historii pałacu w Knossos zachwyca gości swoim pięknem i harmonijny wystrój. Jego ruiny – prawdziwe muzeum, znajdujące się w otwartym terenie. Fragmenty murów są jeszcze pokryte piękne freski, dobrze zachowane, unikalnych amfory z malowaniem i glinianych tabliczek do pisania. W ogóle, to opuści Pałac jasnej i szczęśliwej uczucia, podobnie jak wszystkie zabytków kultury starożytnej Krety.

Dla osób podróżujących po raz pierwszy odwiedzić Kretę, zabytki będą występować w niemal każdym kroku. Wystarczająco blisko do pałacu minojskiego są umieszczone, na przykład, historycznie znanych jaskiń Matala. Obszar wokół nich obfituje w ruinach należących do okresów minojskiej i bizantyjskich.

Również w okolicach Heraklionu, jest kolejnym historycznym miejscu – Lassithi plateau, w którym klasztor Kera i bardzo piękne Diktaian Cave.

Na płaskowyżu Lassithi, ślady zamieszkiwania przez ludzi od czasów neolitu. Plateau jest bardzo malownicza, dzięki obfitości młynów budowanych do nawadniania, gruszka i jabłko sady. Kerr klasztor jest bardzo ważnym ośrodkiem religijnym wyspy Krety. Atrakcje Monastery – jej historii, tradycji i legend, głównie związane z cudownym obrazem Matki Boskiej, przy którym można umieścić zapaloną świecę.

Północnym stoku góry narzuca słynna jaskinia jest taki, w którym nie ma czasu Gromowładca Zeus urodził. Dużo olbrzymich stalaktyty, zwany imiona greckich bogów, skręcić w jaskini w pałacu stworzyła najbardziej wróżkę – charakter. Małe jezioro, znajduje się w jaskini, odzwierciedlając największej Sopleniec, zwany „płaszcz Zeusa”.

Nadal korzystać z cudów natury, możliwe jest w unikalny rezerwat przyrody – Wąwóz Samaria. Długość wąwozu znajduje się 18 km od hotelu, a wąwóz, po prawej stronie, jest jednym z najdłuższych w Europie. Wąwóz szerokość waha się od 150 metrów w najszerszym miejscu, do 3 metrów. Rezerwa zamieszkuje rzadkich gatunków ptaków i zwierząt. Ponadto zawiera wiele zagrożonych roślin i kwiatów. Wąwóz jest otwarty dla zwiedzających od maja do października włącznie, kiedy większość roślin występuje w czasie kwitnienia, a powietrze wokół jest pełen wspaniałych aromatów. Prosto z wąwozu, droga prowadzi do brzegu Morza libijskiego, delikatne fale, które są zaproszeni, aby usiąść i odpocząć strudzonych wędrowców.

Ukończenie opowiadanie o zabytków Krety, życzymy wszystkim zdecydowanie pójść na nim.