822 Shares 2221 views

Co to jest krwawienie wewnętrzne: klinika i pierwsza pomoc

Co do zasady, specjalistycznej literaturze medycznej wiele informacji o tym, co rodzaje otwartego krwawienia i jak je wyeliminować. Ale jest znacznie bardziej niebezpieczne dla ludzkiego życia jest krwawienie wewnętrzne ze względu na fakt, że nie można dostrzec gołym okiem. Tworzenie prawidłowy obraz kliniczny w tej sytuacji jest dość trudne. Składa się on z kilku cech: wewnętrznych objawów związanych z określonym miejscu krwawienia i wspólną, co wskazuje na poziom utraty krwi.

Według poziomu intensywności krwawienie wewnętrzne jest łagodną, umiarkowaną i ciężką.

Powoduje krwawienie wewnętrzne mogą być i narządy wewnętrzne choroby i urazy (złamania żeber, GAP naczynia międzyżebrowe, zaburzenia integralności tkanki płuc).

Najczęstszym krwawienie wewnętrzne – płuc i przewodu pokarmowego.

Początkowe objawy krwawienie wewnętrzne – na bladą skóry i błon śluzowych, zwiększając osłabienie, zawroty głowy, nudności, wymioty skrzepów krwi, nawet ciemne (czarne) stolca, zimne poty, i zaciemnień. W celu określenia stopnia zwiększenia anemii, konieczne jest kontrolowanie częstotliwości rytmu serca i obniżania ciśnienia krwi. Jeśli dane się zmieniają, więc krwawienia wzrasta. Gdy krwawienie umiarkowanie, główne zmiany powyższych wskaźników, to nie ma znaczenia.

Tak więc, gdy pacjent jest krwawienie płuc, szczególnie krwawienie wewnętrzne obejmują: krwawe odkrztuszanie plwociny, z komórek krwi. W tym przypadku, krew ma jasnoróżowe odcień, a ona zasadowego śluzu na ich podstawie. Domieszka krwi z pianki, jest przeznaczona tylko do napadów kaszlu. Takie krwawienie występuje u pacjentów z rakiem płuc, zwężenie zastawki dwudzielnej, gruźlicę, z tętniaka aorty, zawału serca i zapalenia płuc.

Gdy nie jest krwawienie z przewodu pokarmowego (krwawienie z przewodu pokarmowego), krwawienia w przełyku może być obszar brzucha, a duże i małe (rzadko) cienkim. Przyczyny tego rodzaju krwawienia mogą być żylaki, wrzody o różnym charakterze i złożoności. Istnieje wiele chorób, które wywołują krwawienie wewnętrzne.

To krwawienie, którego objawy zależą od lokalizacji, wymagają szybkiego ustalenia przyczyny. Wtedy będzie można zlokalizować i zatrzymać.

Istnieją pewne zasady pierwszej pomocy dla wewnętrznego krwawienia:

  1. Jeśli podejrzewasz, krwotok wewnętrzny powinien natychmiast zadzwonić „pogotowie”.
  2. Jest to konieczne w celu sprawdzenia prawidłowego funkcjonowania serca, przepuszczalność układu oddechowego, ustaw tętno.
  3. Zapewnić maksymalny komfort pacjenta i przygotowania do likwidacji szoku.
  4. Jeśli ofiara zaczyna wymioty, obrócić go na bok tak, że zakrztusił wymiociny.
  5. Zapewnić wystarczającą ilość powietrza w pomieszczeniu, pacjent rozpiąć ubranie i ciągle go uspokoić.
  6. Możesz podać pacjentowi kawałki lodu, więc połknął. Należy również umieścić coś zimnego na prawdopodobnym miejscu krwawienia. To powinno spowolnić krwawienie.
  7. Należy pamiętać, że pierwsza pomoc – to początkowy etap. Natychmiast zostać dostarczona do pacjenta w szpitalu.

Do tej pory, to najnowszy sposób wykryć krwawienie wewnętrzne jest określenie liczby erytrocytów (czerwonych krwinek) we krwi, jak również stężenia hemoglobiny i hematokrytu. Jeśli dane się zmieniają – krwawienia wzrasta. Ponadto metody diagnostyczne tego typu są krwawienia nakłucia tylnej ściany pochwy, jak i promieniowanie rentgenowskie.

867 shares 5008 views
526 shares 8833 views
658 shares 8767 views