769 Shares 5486 views

Duch – to jest … Słowo „duch”, które może oznaczać?

Czym jest dusza, i jaka jest duch? Duszę i ducha – jest identyczne pojęcia, czy różnią się one od siebie? Pytania nie są nowe, pogłębione, bez jednoznacznej odpowiedzi … Ale nie możemy ich prosić. Istotą naszego poszukiwania, niespokojny, zawsze wędrując i marnieje w ciemności, ale dlatego, że żywy, prawdziwy, rośnie i nieograniczone. Gdybyśmy nadano zbliżyć się do prawdy w prawo i spojrzeć jej w oczy, powinniśmy w tej samej chwili zniknął, zniknął, ponieważ byłoby to stracić swoją istotę, a zatem powód jego istnienia. Dlatego w dzisiejszym odpowiedź na pytanie, „Spirit – Co to jest?” To mała część prawdy.


ortodoksja

Sednem prawosławia jest doktryna trichotomię jako część ludzkiej natury, w przeciwnym razie – uznanie, że człowiek składa się nie tylko z dwóch podstawowych substancji (ciała i duszy), ale nadal jedna trzecia łaskawych darów – duch. Jednak nauczyciele nauczania Kościoła na ludzkich trohsostavnosti, niestety, był bardziej „oczywiste” charakter niż to było gruntownie i wszechstronnie rozwinięte doktryny, tak że w tej kwestii zawsze były spory i sprzeciwy. Przeciwnicy trychotomia podkreślił, że istotą człowieka składa się tylko z ciała i duszy, jak znaleźć w Piśmie Świętym, słowo „duch” i „dusza” – jednoznacznych pojęć.

Z kolei zwolennicy teorii ludzkich trohsostavnosti przyrody również nie różnią się o jedność. Niektórzy wierzą, że dusza – absolutnie substancja niematerialna, niższą przejawem ducha, ponieważ materiał może być tylko ludzki organizm. Inne pozwalają innego ducha – jedyny składnik duchowej człowieka, podczas gdy ciało i umysł są materialne w przyrodzie i są połączone w jedną całość jednostki, czasami określane biblijnym pojęciem „ciała”.

Na te pytania, napisano wiele książek. Ten „Dodawanie Słowa śmierci” Biskup Ignacy, „Rozmowy i słowami św Makarego Wielkiego”, „dusza i anioł – nie ciało i ducha”, bp Feofan i wielu innych. Argumenty są ciekawe, głębokie i pouczające, jednak rozwiązanie tego sporu jest z natury niemożliwe, ponieważ jego głębokość jest nieskończona, a zatem – jest nieosiągalny.

Pojęcie ducha islamu

W islamie istnieją takie rzeczy jak „nafs” (duszy) oraz „Ruh” (ducha). Co one oznaczają? Badacze i komentatorzy Koranu nie zgodził. Niektórzy uważają, że te słowa są synonimami, a różnice mogą znaleźć tylko w nich cechy i właściwości. Na przykład słowo „ruh” (duch) mogą mieć takie odpowiedniki jako „Róg” – wiatr, sprzyjając powstawaniu nowego życia, „centrali” – spokoju i pojęcie „Nafs” (dusza) pochodzi od „Nafis” – drogich, szlachetnych, i od „tanaffasa” – oddychać. Między innymi są tłumacze, którzy mówią, że dana osoba otrzymuje w momencie narodzin „Hayat” (życie) „ruh” (duch) i „nafs” (dusza). Spirit – jest boska, jest lekki, a dusza – człowiek, stworzony z gliny i ognia.

Jednakże istnieją mędrcy, którzy nie zachęcani do angażowania się w rozmowach o duszy i esencji, bo kiedy Prorok został zapytany o to, co dusza (duch), nie dał jasnej odpowiedzi, cierpliwie czekając na boskiego objawienia. Ujawnił werset miał głęboki i mądry, „Duch zstępuje z rozkazu mojego Pana, i można bardzo mało wiedzą o tym.” Innymi słowy, to potwierdza istnienie ducha i jego boskiego pochodzenia, ale istota pozostała ukryta i niewidoczna. Umysł ludzki jest ograniczony. Nie mógł sobie wyobrazić pojęcia nie mają wyraźnego kształtu i koloru, nie ma pewną wielkość, że nie można ważyć lub dowiedzieć się w inny sposób. W związku z tym, jakby pytając ma jednoznacznej odpowiedzi, to nadal nie będzie w stanie zrozumieć, bo słyszał „Zamówienia na świecie” ma definicji, że jest duża czy mała, czerwony, niebieski, kwadratowy lub okrągły. Rozumowanie o duszy, możemy mówić tylko o tym, co pochodzi z tej czy innej duszy, co lub kto może mieć wpływ na to, co może się zepsuć lub podwyższenia. Innymi słowy, ludzie mogą mówić tylko o cechach duszy, a Bóg zna prawdę.

Spirit – siła

W islamie, w uzupełnieniu do powyższego, pojęcie „ruh” (duch), istnieje jeszcze jeden pomysł. Bóg wspiera tych, którzy w Niego wierzą innym w duchu: „Bóg wpisał w ich sercach wiarę i umocnił je z duchem z Nim” (Koran 58/22). Oznacza to, że oprócz ducha – ducha, który pierwotnie znajdował się w organizmie człowieka, zgodnie z Jego wolą, Bóg daje wsparcie i wysyła innych funkcji. Stąd słowo „duch” nabiera szczególnego znaczenia: ducha – to potęga. Dlatego mówią „silnego ducha” lub „słabą ducha człowieka”, czyli „zmysł zdrowego rozsądku.” Jednak w przeciwieństwie do ducha – ducha, ducha śmierci. Znika, gdy ciało umiera.

zwyczajny cud

Po Sergiusz, odżywiania z braćmi z klasztoru, nagle wstał od stołu, odwrócił się i skłonił do zachodu i rzekł: „Bądź pozdrowiona Ty, pasterzem owczarni Chrystusa, błogosławieństwo Pana będzie z wami.” Wielce zaskoczony mnichów, nie mógł się oprzeć i poprosił Ojca Świętego, do których te słowa były adresowane. Wyobraź sobie ich zaskoczeniu puschee nawet gdy ksiądz powiedział, że w ośmiu mil od klasztoru zatrzymał pozycji do Moskwy Stephen Bishop Perm. Skłonił do Trójcy i wypowiedział słowa: „Pokój niech będzie z tobą, duchowy brat” Dlatego Siergiej i powiedział mu. Nie wierz wszystkie słowa świętego starsi, niektórzy rzucili się na tym samym miejscu, a wkrótce naprawdę złowionych Stephena i potwierdził słowa św Sergiusza.

Powyższy przykład jest to zaskakujące, ale nie wyjątkowy. Jako ludzie wiary, a także naukowców setki razy miał do czynienia z takimi zjawiskami. Pierwszy nazywa się Boski cud się zdarzy, zwykle mają drugie logikę rzeczy. Ostatnia próba podejścia do problemu naukowego (C. Richet, Kociak, Oliver łodzie) i oferują teorię niewidzialnego promieniowania myślenia mózgu energii, czyli każda myśl – że energia jest wypromieniowana na zewnątrz i to zarówno właściwości psychiczne i fizyczne.

Dusza i duch

Kto ma rację, a co jest prawdą w tym przypadku? To wielka tajemnica. Dusza i duch – to jedno i to samo w istocie są one podłączone do jednego podmiotu, a ich pochodzenie jest boskie. Są one podstawowym, jest początkiem i źródłem wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. Jednakże istnieją różnice. Co to jest? Dusza – słońce, ogromny, jasny, wieczne. Duch – to pochodzi z energii słońca, promienie, które niosą za każdym światło i ciepło. Duch – to nić łącząca, niewidoczne, ale bardzo silny, który łączy wszystkich i wszystko między nimi a Bogiem. W ten sposób dusza przekazuje i rozdziela siłę wiary, doświadczenia, uczucia, wiedza, wszystko świadome i nieświadome, że nie ma w nim w tej chwili. Im głębsze jest dusza, tym silniejszy i czystszy ducha, tym bardziej nieskończony i wszechogarniająca.

Między krewnymi matki i dziecka, loving wzajemnie ludzie ustawić specjalny związek duchowy, w którym ludzie nie tylko dzielić się dużo energii, jak transfer energii siebie specjalny jakości. Oczywiście, jest to niemożliwe, aby opisać, zmierzyć lub ocenić, co dzieje się poza naszym zrozumieniem. Zdecydowanie nieosiągalne określić ilość, jakość i wytrzymałość połączenia duchowego, aby w pełni zrozumieć i pojąć, a więc używamy słowa są względne i warunkowe. Dają jedynie małą ideę kim jesteśmy.

zły duch

Jednak nie zawsze dusza jest spokojny, mądry i wzniosłe. Może to być na różnych etapach rozwoju, mają różne stopnie duchowości, albo są w różnego rodzaju warunkach. Zgodnie ze słowami apostoła Pawła, że są ludzie, duchowe (1 kor.2: 14). Są też ludzie, zwierzęta, ludzie, rośliny, ludzie są aniołami. Pierwsza kategoria obejmuje osoby, duchowości, która przybywa na etapie instynktu a drugi bliżej duchów bez ciała. Stąd różne rodzaje komunikacji i obietnic. Jeden odważny płonące serce wylewa ducha walki, ducha odwagi i honoru, zapłon setki innych dusz. Inne, serce matki, rzucić delikatny i słodki przepływ miłości do piersi przyklejania do dziecka. I trzeci, zniekształcony ze złośliwości i nienawiści osoba emituje złego ducha, energii, powodując strach, niepokój, a nawet wzajemnej nienawiści i okrucieństwa.

Duch jednego narodu

Nie można zaprzeczyć, a szczególne stosunki między osobami tej samej narodowości. Filozoficznego pojęcia „ducha narodowego”, co oznacza, supra-jednostka, znajduje się w formach ducha obiektywnego przedstawicieli tych samych ludzi, może to być interpretowane jako nieznanego związku między ludźmi „jednej krwi”, która tworzy jedność. Według niej w tajemniczy sposób gwałtowny strumieni przekonań, wartości, wiedzę, doświadczenie, miłość, specjalnej jakości unikalne dla tej osoby. Siła ta jest w ciągłym ruchu, ale w trudnych czasach w historii ludzi, może to być ujawnione z niespotykaną siłą, stać się strumień, niosąc wszystkie tamy.

Mówiąc o duchu narodowym, to jest niemożliwe, nie mówiąc już o ducha rosyjskiej: „Magic Castle! Są ludzie, w cichej, ale mówią, martwi się o dwa. Tam od Kremla, od Arbat do Pluschikha otvsyudu oddycha czystym rosyjskiego ducha „(Niekrasowa). Co to jest? Oto prawdziwy paradoks. To jest niemożliwe do opisania, lub raczej, że jest to możliwe w następujących słowach: jest wysoce uduchowiony, głęboki, mocny, przyjazny, sportowiec, jasne, ale nikt epitet nie da sto procent zrozumienia tego zjawiska, a mimo to, duch rosyjski jest łatwo rozpoznawalny i szanowany w różnych częściach świata ,

duch i forma komunikacji

Duch, dusza żywe odzwierciedlenie w formach materialnych. Ponadto, duch tworzy formy. Na przykład, człowiek, jego oczy, nos, usta, kształt ciała, ruchu i mimiki – wszystkie mecze i jednocześnie jest tworzony duszę i ducha. Teoria ta nie jest nowa. Nawet Oskar Uayld w swoim dziele „Portret Doriana Graya” przynosi czytelnikowi ideę, że nawet najpiękniejsza twarz i miękkie, delikatne rysy twarzy są zniekształcone nie do poznania pod naporem pozornie nieuchwytne, ukryte przed wzrokiem innych osób myśli, działania i czyny człowieka.

Jednak oprócz zmian zewnętrznych, które są niemożliwe do ukrycia, a tam są subtelne, niepozorne cechy wyglądu danej osoby. Spojrzeć na kobietę, piękny kształt oczu, pulchne różowe usta, idealnie prosty nos – nic do zarzucenia, prawdziwym ideałem piękna! Jednak bliższe spojrzenie pojawiają się zupełnie różne doznania przeciwnego. Co to jest? Każdego dnia, rozłożone przed sobą dwóch przeciwstawnych światów. Widoczny jeden, drugi, takie jak duch człowieka, ukryte przed wzrokiem. Ale ich znaczenie jest odwrotnie proporcjonalna do ich „widoczność”. Duchowy aspekt jest podstawowy. Niech dusza żyje głęboko w nas, niech duch w ciele jest ukryte przed wzrokiem, ale jest naszym prawdziwym „ja”, a nie powinien ukrywać pod „modnej sukience”. Minutę lub dwie, aw następnej chwili mgła całkowicie rozproszona, a zanim otworzyć dowolny martwego drewna lub dużej polanie w promieniach wiosennego słońca jasny.

Iluzja i rzeczywistość

Górny i dolny, wewnątrz i na zewnątrz, na prawo i lewo … to podoba czy nie, nie tylko ludzi, ale także „przestrzeń fizyczna” składa się z dwóch kwestiach: widzialny i niewidzialny. Świat, niedostępne dla oczu, bezcielesny „duch” Ziemi i jest jądro, początkiem wszystkich początków, który tworzy i podtrzymuje zewnętrzny świat formy i zakresu. Narodziny, śmierć, zmiana pór roku, zmiany klimatyczne, ruch płyt tektonicznych ziemi – wszystko żywe i nieożywione przeżywa, z jednej strony, prawdziwy dramat życia, az drugiej – jest to metafora zaprojektowany ubrać w jasnej formie są niewidoczne wewnętrzny świat. Za co? Może pomóc każdy z nas niech mu unikalny, charakterystyczny, ale prawdziwy klucz do drzwi z napisem „prawdziwego ducha świata”.