515 Shares 5415 views

Jak odróżnić od brązu w domu?

Istnieje wiele sposobów, które mówią nam, jak odróżnić od brązu. W składaniu chciałbym rozważyć najbardziej prostych i niedrogich rozwiązań dla realizacji tego zadania. Pozwól nam dowiedzieć się, jak odróżnić mosiądzu z brązu w domu.


Co jest z brązu?

Przed przystąpieniem do badania, jak odróżnić od mosiądzu, brązu, dowiedzieć się, co każdy z tych stopów. Zacznijmy z brązu. Tak więc, brąz jest stopem cyny i miedzi, stopu aluminium, krzem, beryl, i ołowiu. To jakość wykorzystywane w dużej mierze determinuje charakter przyszłej stopu cyny.

Jest to szczególny rodzaj brązu, przy wytwarzaniu których cyna jest zastąpiony cynkiem lub niklem. Taki stop znany jako shpiatr. W rzeczywistości, materiał jest tańszy z brązu, która nie charakteryzuje się najlepszą jakość.

Według powyższych zasad wytwarzania, cynę brąz i rozdziela się Tinless. Na początku ostatnich hut wiecznych produkowane arsenawego brąz. Jednakże, z powodu wysokiej toksyczności materiału i nie jest powszechnie stosowane.

Co jest z mosiądzu?

Mosiądz jest prawie taka sama jak ze stopu brązu. Jednak zamiast stopu kompozycji w postaci cyny w połączeniu z cynkiem za pomocą miedzi. Czasami stopu dodaje się ołów, żelazo, nikiel, mangan i inne elementy.

Otrzymuj mosiądz umiał starożytnych Rzymian. To one nauczył się połączyć stopionego miedzi z rudy cynku. Czystego cynku w produkcji mosiądzu zaczął być używany tylko pod koniec 18 wieku w Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy często wykorzystywane do tworzenia kute ze stopu złota, ponieważ miedź, jako metal szlachetny, ma atrakcyjny słoneczny blask.

Obecnie, materiały powszechnie stosowane w celu stworzenia tak zwanego bimetalowych – ze stali stopowej, która łączy się z miedzią. Rozwiązanie to umożliwia wytwarzanie w metalu, który jest odporny na korozję i ścieranie. Jednakże, wyroby bimetaliczne mają dobrą plastyczność.

Określenie różnicy między brązu i mosiądzu

Jak odróżnić z brązu? Różnica między stopami jest następujący:

  1. Mosiądz wytworzono łącząc cynku z miedzią. Z kolei, dzięki brązu wytwarzać fuzję z miedzi i cyny.
  2. Brązowy długi czas może być w kontakcie ze słoną wodą morską, bez zniszczenia struktury materiału. Mosiądz, to wymaga dodatkowego przetwarzania w postaci stopu.
  3. Brąz posiada wysoką odporność na zużycie mechaniczne i trwały materiał. Z tego powodu, że stop jest powszechnie wykorzystywane do tworzenia różnego rodzaju rzeźb i pomników. Brass nie nadaje się do tego celu, choć jest ona wykorzystywana jako element wyrobów artystycznych.
  4. Jak odróżnić miedzi z mosiądzu i brązu? Miedź ma odcień czerwonawy. Jednocześnie z brązu ma ciemnobrązowy kolor, a gruboziarnistą strukturę. Mosiądz posiada tę samą barwę żółtą i drobnoziarnistego materiału.

Różnice w porównaniu z mosiądzu, brązu w zależności od wagi

Jak odróżnić mosiądzu z brązu, na podstawie masy materiałów? Warto zauważyć, że brąz jest dość ciężki stop. W równej objętości pustych brąz jest wyraźnie cięższa niż mosiądzu. Dlatego, aby odróżnić produkt od oddzielnych stopów można zważyć na dłoniach.

Jak odróżnić stopów przez ogrzewanie?

Musimy starać się odróżnić od materiałów efektów termicznych. Jednakże, wyniki w tym przypadku będą bardziej wiarygodne. Co należy zrobić? Zarówno stop mogą być ogrzewane za pomocą palników gazowych w temperaturze powyżej 600 ° C z tych działań na powierzchni produktów mosiądzu utworzonych łysinek szary odcień, który stanowi tlenek cynku. W tym samym czasie, brązu pozostaje w swojej pierwotnej formie.

Po podgrzaniu mosiądzu staną się bardziej giętka. Brązowy nie zmienia jego właściwości fizycznych, w wysokiej temperaturze. Jeśli próbujesz zgiąć mosiądzu puste, ten ostatni nie uszkodzić strukturę. Co do brązu, ona z pewnością rozbić na miejscu przegięcia.

Jak odróżnić mosiądzu z brązu magnes?

Jak wspomniano powyżej, w ramach brązu występuje cyny i ołowiu. Materiały te mogą być przyciągany przez magnes. Jedyną rzeczą, która jest wymagana dla eksperymentu – znaleźć dość silny magnes. Kiedy go używając, brąz będzie nieznacznie Podlipaev na powierzchnię. Na mosiężnej magnes będzie miał żadnego wpływu.

Konkludując

Jak widać, istnieje wiele sposobów, które pozwalają odróżnić od brązu w domu. W większości przypadków pomiędzy produktami tych stopów mają wyraźne różnice wizualne. Dlatego, aby poradzić sobie z zadaniem, czasami wystarczy, aby dokładnie rozważyć zarówno materiały.

339 shares 2006 views
324 shares 1876 views
771 shares 6798 views