167 Shares 3008 views

Sałatka „ostre”

W życiu, często są jakieś imprezy publiczne, a istnieje potrzeba, aby nakryć do stołu. Oprócz gorących posiłków na stole muszą przedstawić rozmaite sałatki. Jak gotować prostą sałatkę? Przepis można odebrać w książce kucharskiej, ale można użyć przedstawiony poniżej. W zależności od składników, można stworzyć pyszne danie z kurczaka, wędzony łosoś, podrobów, jabłka, różne rodzaje serów. Korzystanie z różnych receptur, można zróżnicować stole świeże i smaczne wędliny.


Sałatka z oliwkami i serem

Gotować 2 jajka i drobno posiekać. Pokrojone w kostkę szynka, 1 ogórek i plastry – oliwki. 2 ugotować ziemniaki w łupinach, marchew, obrać i tnie na małe kostki. „Mozzarella” Ruszt 100g sera. Wszystkie składniki przesunąć w misce, dodać sól, dodać majonez i dobrze wymieszać. Posypać pokruszonych orzechów włoskich.

Sałatka „Ostre” z kurczaka

Gotować na wolnym ogniu tuszy kurczaka, dodać soli podczas gotowania. Schłodzić go oddzielić od skóry, kości, mięsa. Pokroić w kostkę. Usunąć niektóre jabłka z rdzeniem i skór, a niektóre skórki pomarańczowej. Wytnij jabłka w paski. Pomarańcza podzielona na kliny. Zmielić orzechy. Umieścić w postaci warstw kurczaka i warzyw. Polać sałatkę z sokiem z cytryny i posypać orzechami, okruchami, udekorować zielenią.

Sałatka „Ostre” z łososia

300g wędzonego łososia pokroić w kostkę. Posiekać marynowane papryki 2 duże cebule. Włóż składniki do miski, dodać oliwki i sałaty. Skropić oliwek i solą. Składniki miesza się. Sałatka gotowa.

Sałatka „Ostre” z jabłkami

Pocięte na paski 1 i 2 jabłka papryka, kostka – 3 pomidory i 2 trawionej ogórka, pierścienie – łuku głównego. Drobno posiekaj koperek. Szlifować 1-2 ząbki czosnku. Mieszankę składników wypełnić oliwę i sól. Udekorować ziołami.

Sałatka „Ostre” z szynką, serem i pieczarkami marynowanymi

Pocięte na kostki 300g szynki i położyć pierwszą warstwę w misce do sałatek. 2 zgniecione ząbki czosnek wymieszano z majonezem, a mieszanina jest nakładana pomiędzy warstwami. Wyczyścić głowicę cebuli i drobno posiekać, umieścić drugą warstwę. 2 Umyć jabłka, obrać ze skórki i rdzenia i ruszt na grubej tarce. Skropić sokiem z cytryny. Podziel się trzecią warstwę. Słoiki z marynowanymi grzybami osuszone i pokroić w plasterki. Podziel się czwartą warstwę. Zagotować 4 jaja. Świeżej marchwi przemyto i oczyszczone. Startego jajka i pokroić marchewki i 2 sery topione. Umieścić w salaterce sera, a następnie marchew, potem jajka. Zmielić orzechy i posypać danie im.

Sałatka „Ostre” z suszonymi pomidorami, pozostawia „Romano” i „Feta” sałatkę

Przepłukać 50g sałaty „Romano” i grubo posiekać. 50 g suszonych pomidorów podzielić na 4 części. „Feta” kostki sera wyciąć 50g.

Dokonać sałatek W 10 g oliwy z oliwek, dodać 5 g octu winnego, 2 g wysuszonego bazylia i 1 g soli. Składniki wymieszać i dodać do sałatki.

Pieprz, wymieszać i udekorować posiekaną w kostkę sera „Feta”.

Pikantna sałatka z miodem, winogron i Pluck

50g smażyć kurczaka, pokroić w drobną kostkę. Shred pierścienie 1 z pomidorkami. fry 50g podrobów i pokroić w kostkę. 20g winogron podzielony na pół, usunąć nasiona. Przygotować grzanki i fry w naczyniu z kawałkami czarnego chleba. Wymieszać krakersy, kurczaka i flaki. Dodać sól, doprawić 30g majonezu i przypraw. Zmieszać 5 g chrzanu, 40 g oliwy z oliwek i 10 g miodu. Dodać do sałatki. Rub 15g parmezanu i posypać na wierzchu. Ozdobić połówki winogron, pierścienie, pomidor, kremem balsamicznym. Cieszyć się posiłkiem!