635 Shares 6962 views

Krótka biografia Didier Drogba

Najsłynniejszy piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej i sukcesy w historii większość ekspertów nazywa Didier Drogba. Dowodem na to jest wiele wskaźników. W szczególności, że jest najlepszym strzelcem drużyny narodowej swojego kraju (w 104 meczach zdobył 65 uderzeń punktacji), a pierwszy afrykański gracz, który poddano znaku sto gole strzelone w meczach Premier League.

dzieciństwo

Przyszła gwiazda futbolu urodził się w Abidżanie (Wybrzeże Kości Słoniowej) 11 marca 1978 roku. W wieku pięciu rodzicami przeniósł chłopca żyć ze swoim wujkiem we Francji, aw 1991 roku przeniósł się tam sami. Od dzieciństwa, Didier jest bardzo dużo czasu na sport, więc wszedł Akademia półprofesjonalnych Club „Levallois”, gdzie rozpoczął swoją karierę. Początkowo facet grał na prawej obronie, ale w miarę upływu czasu, trener zdecydował się napastnicy. W tym czasie on zmierzyć się z wieloma trudnościami. Fakt, że lokalne nastolatki nie są kochane Didier i stale grozi mu, żądając grał gorzej. Cokolwiek to było, wkrótce próbował swoich sił w zespole dorosłych, ale z powodu wrogości jej trener i nie grać w nim.

kariera piłki nożnej we Francji

Po ukończeniu miejscowej szkoły facet przeniósł się do miasta Le Mans, gdzie uczęszczał kursy księgowości. Równolegle, sportowiec wykonywane w „zespołu młodzieżowego” miejscowego klubu. Liczne cele Didier Drogba w swoim składzie przyczynił się do tego, że facet pierwszy profesjonalny kontrakt zaproponowano w 1999 roku. W całym swoim pierwszym sezonie tam mógł trzydziestu meczach zdobyć siedem bramek. W efekcie zyskał miejsce w pierwszym składzie, który ostatecznie stracił z powodu kontuzji. Nigdy nie zdobył przyczółek w „Le Mans”, zimą 2002 roku za 80 tysięcy funtów piłkarz kupił „Guingamp”. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy do 11 meczów gracz zdobył trzy ważne cele, które pomogły zespołowi do pozostania w elitarnej dywizji. W następnym sezonie, a jego konto było już 17 goli w 34 meczach (trzeci wynik w turnieju). Taka skuteczność nie może być zauważony przez francuskich gigantów. Nic dziwnego, że w okresie poza sezonem, „Marseille” wykupił swój kontrakt na 6 milionów euro. Podczas pierwszego sezonu w nowym zespole napastnik strzelił 31 punktacji uderzeń w 55 meczach.

"Chelsea"

Podczas konfrontacji z „port” w Lidze Mistrzów trener rywali Zhoze Mourinyu jest pod wrażeniem Didier Drogba. „Chelsea”, który prowadził w nowym sezonie, który był pierwotnie oferowanego 28 milionów euro dla gracza, ale został odrzucony. Gdy klub podniósł cenę dla innego 10 milionów, prezydent „Marseille” zgodził się na ofertę. Piłkarz potem przyznał, że jego przejście do Londynu nie był zmuszony, więc chętnie zostałbym w klubie francuskim. W tym samym czasie, powiedział, są propozycje, na których jest niemożliwe, aby dać żadnych warunków finansowych lub w sport, choć nie wyraziła zgody na przekazanie pieniędzy. 30 lipca 2004 gracz zadebiutował nowy zespół w towarzyskim meczu przeciwko „Roma”. Nadchodzi jako substytut po przerwie piłkarz strzelił gola w 68. minucie.

W pierwszym okresie występów w Londynie Didier Drogba strzelił 100 goli w 226 meczach i udało się wygrać mistrzostwa angielską i Ligę Mistrzów. Trudno nie zauważyć, że w ostatnim meczu z najbardziej prestiżowych mistrzostw Europy przeciwko „Bawaria” został on wyrównał w 88. minucie, a później wdrażane kar. W tej grze Wybrzeże Kości Słoniowej został uznany najlepszym graczem.

zmiana scenerii

Po zakończeniu kontraktu z „Chelsea” w 2012 roku jako wolny agent, Didier Drogba przeniósł się do Chin, podpisując umowę z „Shanghai Shenhua.” Gracz sam później przyznał, że spośród wszystkich propozycji, wybrał ten zespół tylko przez wzgląd na zmianę scenerii i zdobyć nowe doświadczenia. Cokolwiek to było, nie pozostał długo w Chinach. W ciągu sześciu miesięcy, zawodnik udał się na pożyczkę w „Galatasaray”, dla którego zdobył 15 bramek w 37 meczach. Po zakończeniu sezonu Wybrzeża Kości Słoniowej wrócił do Londynu, podpisał kontrakt z „Chelsea” na okres jednego roku. W tym czasie opuścił polu 28 razy i strzelił 4 bramki. Mecz przeciwko „Sunderland” 24 maja był ostatnim dla Didiera Drogby w niebieskiej koszulce, jak powiedział jeszcze przed rozpoczęciem meczu. piłkarz na boisku prowadził zespół z opaską kapitana, ale z powodu kontuzji został zastąpiony po półgodzinie.

Przedstawiciel amerykańskiej ligi MLS, klub „Montreal Impact” był kolejnym wyzwaniem dla Drogba Dide (gdzie gra teraz). Debiutował bramka dla drużyny piłkarskiej zdobył w drugim spotkaniu. W tym meczu z „Chicago Fire” był w stanie odróżnić hat-tricka.